1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети за шминка на YouTube [на македонски]

Дискусија во 'Лице' започната од femme123, 31 јануари 2010.

  1. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Совети за шминка на YouTube

    Мене па Michelle Phan и не ми е нешто посебно.. :^) И прави некој лукс безвезе...Ретко да пронајдам видео од неа кое би ме бендисало...
    Сефорчее ги чекам видеата..Денес среда е :!: :D
    И го очекувам тоа со четките,ептен ме интересира.
     
  2. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Совети за шминка на YouTube

    Старфиш ме преварила :D Сефора, и јас сакам нешто со зеленко, со маслинесто, мене ми стои убаво, и имам само еден единствен начин за нанесување на маслинеста зелена сенка, ама ми е страв да експериментирам нешто :D
     
  3. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Совети за шминка на YouTube



    Do vecer ke ima nekoe :)
    A da te prasam jas tebe dali so cetkive bi ti smetalo da ne e editirano?
    Imav snimeno, ali kako i sekoe drugo se napnav i go izbrisav :D Pa vednas stom go snimam novovo, sabajle pred da izlagam valda, odma da pocnam so prefrlanje/stavanje :)
    I toa so zelenoto ne mi se sviga i toa go izbrisav, si zapisav vo tefter so treba da snimam se....
    Kako i da e, da ne se vleckam mnogu mnogu so davanje pak na videa, ova mislam nema vrska dali ima jaki boi ili ne:)
    Isto taka i videoto za eyeliner, veke napravenoto oko mi se razmackalo haha
    ama nema shansa da go presnimam, nad 10 sum snimila i ova go stavam. KRAJ :D
    na ocniot kapak ili sum napraila po greska nekoja linija, ili pak prebrzo sum otvorila oko...ili bidejki mi bese mokar ocniot kapak od vlazna maramica si doslo do zamackuvanje...toa sto go pokazuvam vo red e mislam :D
     
  4. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    Совети за шминка на YouTube

    sephora одлични се видеата ,мене ми се допаѓаат сите и ти си многу пријатна и природна .Инаку и мене ме интересира шминка со зелени, маслинести тонови.До сега се немам нашминкано така, а имам темно кафеави очи и претежно ставам кремасти сенки, беж , крем боја за на факултет и за дење , а за навечер за излегување освен црно и разни варијанти со црно, немам пробано други бои. Кои бои најмногу одговараат на темни очи?
     
  5. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    На XstrongerX и Dushica-sk им се допаѓа ова.
  6. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Совети за шминка на YouTube

    Темни очи? Слободна си. Ако плавиве, зелениве очи мора да пазат што ќе стават на нив, ти гајле немаш. Велат најмногу ги истакнува виолетова боја, ама не знам зошто, јас пак ич не сакам виолетова сенка туку така бапнато на очи. Играј си со сенките, туш за очи во боја ќе ги запрепасти сите. Особено добро ќе стои. Ако си повеќе тип што сака сенки, за понеутрален изглед оди со металик бои навнатре (накај носот) и како што ќе шминкаш нанадвор оди со потемни мат бои, односно чоколадо кафена или било која друга кафена боја.Што и да направиш нема да згрешиш, на темно кафени и црни очи им стои апсолутно се кога станува збор за сенка, и ако другите со тоа изгледаат како панди или Биди и Бади, ти го немаш тој проблем. И совет од мене, добра маскара! Не да ти се кршат трепките од што имаат шминка на нив, туку да им дадеш убав волумен, да изгледаат цврсти.
     
    На LivingGlam и kristina.k им се допаѓа ова.
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Едно видео се става, меѓутоа коа ќе биде ставено мислам дека нема да сум дома, така што инфо утре ќе напишам.
    Утре две видеа: едното е за свеж изглед, 3-4-5 минути треба да се направи тоа и е совршено за денови кога не сте многу многу задоволни од фактот дека сте станале рано наутро итн. Второто видео е веќе тоа teen ако можам така да го наречам. Ова го носам јас на училиште, кафе, обични излегувања. Не знам колку е младалачко, не дека јас сум стара, напротив :D Јас шминка не носам често во школо. Во основно ни тоа не ставав, само коректор и сјај понекогаш колку што ме држи сеќавање. Али ако имам време пред да излезам од дома ова е тоа кое што го правам на себе, сметам доволно средено изгледа а сепак е за моја возраст :)
     
  8. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
  9. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Еј сега го читам ова јас..Не ми смета да не е едитирано,само да дознам точно која четка за што се користи..Да не правам некоја утка :D Го чекаам...Фала.. :)
     
  10. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да ја прашам Сефора едно прашање
    - Зашто насловите и се на англиски а самите видеа се на македонски? :D
    Ке ги зезнуваш лугето да доагаат и после кога ке чујат си речат 'кој е јазиков по гаволите' :D :D
     
    На srcushka4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Виолетово задимено око, не делува идиотски? :) Не ми иде некако на англиски, нашиов јазик колку и да го сакам, сиромашен е со зборови. Ако некоја од вас е доволно креативна и има идеја на македонски како да ги напишеме имињата, одма ќе сменам. :$ :)
     
  12. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
  13. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Sephora , последново видео е супер :) Најмногу од сите до сега ми се допаѓа . Ај те молам само научи ме да ставам туш :)
     
  14. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Е снимено е. Денес, утре...Не зависи од мене :)
    Утре би снимила за четките и за руж.
    Задутре за поголеми усни. :P
    Благодарам, патем! :)
     
  15. k.i.t.t.y

    k.i.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    74
    Sephora, секоја чест, јас сега видов дека некој прави вакви туторијали на Македонски, Браво само така да продолжиш и да ни даваш уште совети мене баш ми се допаднаа твоите видеа. :) :) :clap:
     
  16. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    И јас дури сега те приметив, ама браво алал да ти е :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
    Ај се надевам ќе ми бидеш колешка на факултет
     
  17. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Ај бирајте туторијал

    [​IMG]

    :rofl: :rofl: - Шала на страна...


    Сефора :hai: ако можеш, би сакала туторијал за ова :

    [​IMG]

    :$ Премногу ми се допаѓа!
     
    На Name и Miss-Independent им се допаѓа ова.
  18. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Ајде, деновиве ^^
     
    На soledad и la-chicka им се допаѓа ова.
  19. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cефора а можеш ли да направиш видео за express makeup for 5min.така нешто?
    Jас ја имам книгата дома експрес мејкап ама ти полесно објаснуваш :*
     
  20. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Jas pak so latinicava se karam.
    Inaku videoto e napraveno, mislam i editirano e :)
    Samo vcera se snimase spot, denes mislam nego go sreduavat, bi prasala dali ke bidat srcki da go stavat :$
    Mene mi trebaat za toj izgled nekogas 3, nekogash 4, 5 ili 6 minuti. I toa 6 ako trcam naokolu barajki gi pudrata ili maskarata kade gi ostavila sestra mi :lol: