1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

  1. Потенки

    410 глас(а)
    28,7%
  2. Подебели

    1.020 глас(а)
    71,3%
  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Искрено, веќе почна да ме нервира кога ќе видам девојка со екстра дебели веѓи, зашто на повеќе од 90% им се цртани и продолжувани. И не се лажете дека делува природно, зашто се познава вистнската веѓа на дневна светлина, а вие колку сакате тврдете дека сепак нијансата на моливчето е иста со природната боја на веѓата. |(
    А да не правам муабет, дека на помалку од половина навистина убаво им стојат дебеливе веѓи.
    Друго е да пополнуваш делче од веѓа кое е фалинка при лошо чупање. Ова е претеризам.
    Патетичен и глупав моден тренд, што да речам друго. :?:
     
    На kate-pp, Libera, Gordana10 и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    подебели веѓи имам и отсекогаш такви ми се,ми одговараат на формата на лицето... Мислам дек е глупо да се доцртвет веѓите,се познават и грозно изгледат..какви ти одговараат на формата на лицето такви носи ги и точка.
     
  3. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    821
    Пол:
    Женски
    Подебели веѓи ми изгледаат поубаво. :nod:
    Одам на козметичар ретко за веѓи, поубаво ми е сама.. Ама некогаш можам да ги утнам..
    Па морам да одам :D
     
  4. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Некој да ми каже некоја тајна формула за побрзо да ми пораснат веѓиве?? Веќе месец ипол не ми се чепнати со чупалица а пак не се изразнати за да идам на козметичар.. :(
     
  5. kate-pp

    kate-pp Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Подебели :)
    Подобро ми стојат, таква мии е формата на лицето, уште од почеток така ги носам.
    Инаку одам на козметичар, еднаш месечно бидејќи не ми растат ептен брзо.
    И никогаш не ги цртам ниту планирам да го правам тоа!
     
  6. HEV

    HEV Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    636
    по природа имам тенки веги ама сакам подебели дали има некоја ФИНТА или природата што дала тоа :D
     
  7. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Тенки веѓи,иако не претенки.Убаво изгледаат и малку подебели веѓи,ама мене воопшто не ми се допаѓаат оние баш дебели веѓи.
     
  8. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Мене лично многу ми е гајле за веѓите.Моите се тенки и не им треба чупање,а сите мислат дека се чупам.И да требаше немаше да почнам на мојата возраст на која сум сега,освен ако не беше ептен неопходно.
     
  9. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    ни премногу тенки ни премногу дебели. Првиот пат на козметичар а потоа сама :D
     
  10. Fibia

    Fibia Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    22
    Природно имам подебели веѓи али не и густи па морам да одам на козметичар од време на време за да ми ги подсреди пошто сама неможам да одржам форма. Сеа ми се некоја средна дебелина и се трудам веднаш кога ке излези некое влакненце да го скубнам.
     
  11. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Вешти ли сте во чупањето или одите на козметичар?На колку год. започнавте да се чупате? Јас лично сама се чупам па колку убаво незнам :D
     
  12. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Јас почнав да се чупам кога бев 12 накај 13 години. Другарките почнаа, почнав и јас. Непотребни маки :tmi:
    Е сега веќе се усовржив, си ја суредив формата ( мада и природно ми е ваква ) и кога ќе ми потпораснат веѓите, сите покуски влакненца ги кубам и сум готова за 5 минути. А и брза сум ]:)
    Сега фала богу не губам многу време за оваа глупост, ама порано...
     
    На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  13. stoilovat

    stoilovat Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2013
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    9
    Бидејќи сум плава и вегите ми се како косата морам подебели бидејќи ако ми се тенќи исто како да сум без веги ...но и да се црни секоагаш ми се допагале подебели веги позз..
     
  14. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.199
    Допаѓања:
    10.843
    Пол:
    Женски
    Побитна е формата отколку дебелината. Мене природно вегите ме прават некако тажна на лик и затоа ми се исчупани тенки за да им ја сменам формата. Исто така си ги поминувам со речиси сосема сув римел, им дава малку поизразена боја (зошто како што ми е ретка косата, исто ми се и вегите :lol: ) и се одржуваат влакната во таа позиција за да не се изместат ако случајно се допрам за лицето.
    Ама ако вашите природни веги имаат убава форма која ви одговара на очите и лицето, дефинитивно сум за таа природна дебелина, отколку да си ги цртаме на крај :D
     
  15. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    821
    Пол:
    Женски
    Некогаш одам на козметичар, начесто кога сум ја утнала формата.
    Можеби ми е пдообро на козметичар, ама имам чувствителна кожа и ми излегуваат акни на тоа место.
    Најчесто ги правам со пинцета. Почнав од 13 години :)
     
    На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  16. nancyyy

    nancyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    194
    мене веѓите ми се средни,,сама ги чупам од 17 год, мене лично подебели ми се поубави :)
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.566
    Природна линија,средени во таа насока.Еднаш ми ги отенчи една гускетина и никад више,јас ги терам во природната линија,башка не ми се лоши,имам убав лак на веѓа,што не бараат нешто многу дотерувања.
    Не сакам трендови кога се однесува до веѓи. Кој ти е тој тренд бре?! Сега се носат густи веѓи,носете такви...а оние со тенки природно? Па ги гледаш со нацртани како во театар. Сега се носат тенки, ајмооо чупање моми,па оние со подебели природни,како зачудени постојано. Ама ете у тренд биле. Па кога беа у тренд бушави... ВТФ?!
     
    На antonina, pamelche, Hipster и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Значи нагон на повраќање ми иде кога ќе видам вакви веѓи :puke: Ултра тенки, како една линија.. погрозно здравје |(

    Памела ми е пример за ужас веѓи. Колку и да е некој убав со вакви веѓи мене ми е катастрофа и се паѓа во вода..

    [​IMG]
    [​IMG]

    И вака не ги сакам, предебели ми се и неуредно ми делува. Колку и да било тренд, веѓите не следат тренд туку форма на лице.. Но сепак нема да одам како шума над очи да има само за да следам слепо некој тренд пто му текнало на некои си таму двигатели на мода..
    На што личи ова, ма дај...
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG]

    Мене вака нешто ми се перфектни..
    [​IMG][​IMG]
     
  19. Anne.B

    Anne.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    51
    Моите се средни, исто како на сликава. Ги средувам од 17 години, прво сама, после на козметичар и цело време имам иста форма.
    [​IMG]
     
    На popi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Па зависи од обликот на лицето. На секој не му стојат дебели или тенки веѓи. Не значи дека ако дебелите се во мода дека сите треба да имаат дебели. Па можеби на некој не му стојат.Моите се на почетокот подебели а натаму ми се истенлуваат малце повеќе.
    Отприлика вакви се. :)
     

    Прикачени фајлови:

    • macka-vejdi.jpg
      macka-vejdi.jpg
      Големина на фајлот:
      130,9 KB
      Прегледи:
      222