1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

  1. Потенки

    410 глас(а)
    28,7%
  2. Подебели

    1.020 глас(а)
    71,3%
  1. Barbie07

    Barbie07 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2013
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    590
    Пол:
    Женски
    Моите се средина некоја,ни тенки,ни дебели,таман ми се..Инаку доколку би бирала тенки или подебели-дефинитивно подебели,затоа што ептен тенки веѓи не ми изгледаат убаво,или па кога ќе видам исцртани со моливче,ама она апла се познава :puke: А инаку обично сама си ги средувам,а понекогаш знам и да отидам на козметичар :)
     
    На yeah му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Моите се средни , ги средувам исклучиво на козметичар зашто се некако проблематични и кога ке фатам сама си ги упропастувам , кога би можела да бирам би избрала дебели , густи темни ! Неостварена желба ми се такви веѓи и слушнав имало некој крем што се мачкаш и ти растат забразно и таму каде што си немал баш влакненца и после можеш да ги обликуваш , но кај нас го нема , не можам ни името да му го дознаам , накој да не слушнал нешто ?
     
  3. DiPi

    DiPi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    29
    текни веѓи не ми изгледаат мн убаво а исто така и дебели, најубаво златна средина хх :D
     
    На Lav95 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lav95

    Lav95 Активен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Јас сама си ги правам...порано ги правев многу тенки...ама сега ги правам подебели, има помалку работа :D а и поубави се некако.
     
  5. the-dark-angel

    the-dark-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    37
    :rofl: јас имам средни веѓи, обично сама се чупам или некоја другарка ме чупа поискусна пошо не ми штрчат.
    дали сум исчупана или не..неможеш да приметиш баш баш освен ако не ми ги преброиш влакната :rofl:
     
  6. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.170
    Само да не ми се налик линија.
     
  7. s.t.a.r.s.h.i.n.e

    s.t.a.r.s.h.i.n.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    28
    Не се чупам! КОсата ми е светло кафеава а кожата малку потемна од светлата ( звучам како несфатен писател, ама не знаев како да опишам), па затоа веќите ми се малку подебели
     
  8. dzanina

    dzanina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    291
    Допаѓања:
    117
    Повеќе сакам по дебели веѓи Али штета што немам ептен ми се слаби порано ми беа подебели Али јас си ги упропастив :worried: и сега никогаш не ги правам сама увек одам на козметичар :worried:
     
  9. Kom.pot

    Kom.pot Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.786
    На секој различно му одговараат на лицето, но сепак сум за подебели. Тенките многу вештачки ми делуваат
     
  10. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    и јас го делам ова мислење дека на некој( машко или женско) му стојат - личат на лицето ... Во секој случај не сум за Викенд на мртовци веѓа[​IMG]
    или гајтан веѓа да кажам пола лице веѓа :lol:
     
  11. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Моите се средни другарки ми ме чупа.Јас неможам да ги оставам да станат подебели ме нервира така несредена.Инаку дефинитивно сум за подебели веѓи поубаво изгледаат од тенките.
     
  12. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Средни. Моите се средни не одам на козметичар само првиот пат бидеќи имаат самите форма, не ми се допаѓаат слаби веѓи исцртани со молив ама ниту пак пуштени како гнездо дип мода..која мода..гнездо..
     
  13. skenco

    skenco Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    49
    Подебели веѓи поубаво изгледаат и поприродни се, само сепак секој си има свој начин на обликување, најважно е линијата да е соодветна спрема цртите на лицето ;)
     
  14. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Се зависи од формата на лицето. Јас имам подебели и многу ми се допаѓаат така... :) Го пополнуваат лицето и мислам дека многу поубаво изгледа.
     
  15. didicool

    didicool Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    85
    нормални твоите како што се природната форма со измени прилагодени на лицето, јас средни имам и не можам да имам дебели затоа што не ми растат...а тенки тие што имаат посебно оние како прашалници што им се направени ми се смешни и многу глупаво изгледаат :)
     
  16. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    јас сум за подебели :D
     
  17. Feodora

    Feodora Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    920
    Допаѓања:
    4.343
    Јас сум за вакви!
     

    Прикачени фајлови:

  18. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Мислам дека тоа е различно кај секого во однос на ликот, на пример мене ми се средни ми дебели ни текни ептен, меѓутоа јас со подебели веѓи нема да бидам јас, всушност мене такви и ми се, ако сакам да имам подебели ќе треба да ги цртам :lol: Само ги досредувам малце и тоа е тоа. А, има други што не ги личат тенки веѓи и тоа е тоа. Сепак мислам не е како сакаме туку како стои :)
     
  19. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    според мене подебели веѓи се поубави,јас имам не дебели така средни може да се рече,незнам тенките некако не ми се свиѓаат. многу ми е поубава некоја девојка која ке ја видам со дебели веѓи,а не тенки
     
  20. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    556
    Девојки јас сакамс редни веги , но гледам дека сум забегала со формава, очајно ми треба некој да ми ги среди профи. Ве молам препорака за средување веѓи некаде во Аеродром- бисер- стара стела...