1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трепки

Дискусија во 'Лице' започната од Milickaa, 11 март 2010.

  1. LetsTalkFashion

    LetsTalkFashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    879
    Елисе трепките (барем не последниве две години) не оделе со лепак. Се продава оделно и е негде 80 денари мислам...
     
  2. naty2

    naty2 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0


    :D Јас пред половина година се мачкав со маслиново масло со едно чепче за уво, и после 5 мин ги миев очите со млака вода...и после 2 недели видов поубави и погусти трепки од претходните....најмногу се познаваа кога имав ставено маскара.... :) Значи со маслиново масло....и се ќе е како што треба...Се надевам дека ти помогнав....byee :*
     
  3. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    Лелеле видов еден производ во едно хрватско списание и предобро изгледа.Ако го имате видено негде низ парфимерииве кажете.После само неколку недели користење трепките се подолги,погусти,потемни и позавиткани...еве како изгледа
    [​IMG]

    И еве го ефектот
    [​IMG]
     
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Нема врска, финтата е лепакот да биде добар, а трепките можат да бидат најобични и поефтини.
    Сепак мене не ми се допаѓа ефектот кој се постигнува со вештачките трепки, посебно кога се ставени цели. Ептен се апла ко лепеза и делуваат превештачко, здрвено, укочено. :worried:
    Немам ставано на мои трепки, сум ставала на девојчиња на кои сум им помагала со шминката, ама навистина не ми се допаѓаат.
    Порадо би ставила повеќе маскара отколку да лепам вештачки или ако веќе ептен мора, би ставила минимално, само на крајчињата, колку да изгледаат малку погусти, а сепак да делуваат природно.
     
    На Nati.P и koritsaki им се допаѓа ова.
  5. theAristoCat

    theAristoCat Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    почнав секоја вечер пред спиење да ги мачкам трепките со маслиново масло и изутрина ги мијам..
    дали е ова добро или сепак штети маслиновото масло да дејствува цела ноќ? :)
     
  6. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Не штети воопшто, убаво е така секоја вечер да ги мачкаш. :) Само внимателно, да не ти влезе во око...
     
    На theAristoCat му/ѝ се допаѓа ова.
  7. nancyyy

    nancyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    191
    Јас за матура купив во Рамстор 600 ден трепки со нив има и лепак, ќе ставиш после 15 минути се одлепуваат :x ....и така веќе не ги користам, фрлив 600 ден за џабе...па за тоа и јас слушнав за рицинусово масло, ставив во празна маскара и така навечер пред спиење ставам, па ќе видиме резултат со време :)
     
  8. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Ме интересира дали тие што ја користеа смесата со алоето и уште нешто видоа резултати, бидејќи помина долго време?
     
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Маца, гарант половина и повеќе заборавиле, да имаше некои позитивни резултати секако ќе пишеа до сега. :D
    Јас пред повеќе од две години редовно ставав маслиново масло на трепките и имав така солидни резултати само од него. Нанесував секоја вечер пред спиење со исчистена четкичка од стара маскара.
    Не ми се згустија трепките (не ми ни беше таа целта, доволно ми се густи природно), меѓутоа станаа доста поцврсти од вообичаено.
     
    На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
  10. bastet

    bastet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    94
    Девојки за раст на трепки, скратете ги со ножички врвчињата на трепките (еднаш месечно или во два месеци) и со четкичка од стара маскара (нормално исчистена) ставајте рицинусово масло најмалку 3 пати неделно пред спиење. Делува, се згуснуваат трепкте и растат подолги. Имав ретки и кратки трепки, сега пред 3-4 месеци откако почнав да ги шишам и да им ставам рицинусово масло, многу ми се долги и густи, ги обожавааам :inlove: , немам потреба од вештачки трепки воопшто. Братучед ми вели дека уште малку како сум почнала, со гел ке ги тргам нагоре како шишките хаа! :D
     
  11. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Не очекувај чуда.
    јас ставав се додека не почнаа ужасно, ама ужасно да ме пече.
    ОД што незнам, и ја фрлив смесата.
    Можда има некое подобрување само на десното око, ама мајка ми ми вика дека е сугестивно, дека ми се исти.
    Абе не кошта многу пробај, ама не очекувај дека за 3-4-5месеци ќе имаш подолги или незнам какви трепки.
    Јас треба да се помирам конечно дека имам мали, неубави трепки, и само со она за витање, и асална маскра изгледаат пристојно.
     
    На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
  12. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    да ви препорачам нешто за природни волумеозно издолжени трепки мене ми делува имам долги трепки ама ко без влакна ми останаа секакви маскари користев и сегапочнав со ова и пазете не сум редовна а сепакк има ефект се вика hyper strech lash serum има и истоимена маскара која не сум ја пробала.еве ви и ефекти
    од орифлем е и 200 ден е
     

    Прикачени фајлови:

    • download (1).jpg
      download (1).jpg
      Големина на фајлот:
      2,3 KB
      Прегледи:
      366
    • download.jpg
      download.jpg
      Големина на фајлот:
      7,9 KB
      Прегледи:
      366
    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      4,7 KB
      Прегледи:
      365
  13. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Немам проблем со трепките, моите се црни, долги и густи, некогаш заборавам да ставам маскара :$
    Мајка ми на шала знае да каже уште кога се роди имаше само големи очиња и долги трепки. И бидејќи никогаш не сум ставала вештачки, некако шубе ми е.. Се надевам нема да ми потребат.
     
  14. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Моите трепки многу се распагат, така да ништо не им ставам. Вештачките ми се како за клован, а на козметичар лепилото е прештетно да го оставам подолг период..
     
  15. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Прв пат ставив трепки пред 1 месец, за матурата. И баш фино испадна, не беа нападни туку баш природни, не се ни приметуваше дека се вештачки. Наредното утро сами се одлепија бидејќи лепак не може да издржи толку многу лудувања во една вечер. :D
    Уште си ги чувам и чекам прилика да ги залепам. :)
     
  16. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    каде можам да најдам во велес вештачки трепки? и од прилика колку би можеле да бидат :?: ?
    Итно ми треба
     
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.519
    Пол:
    Женски
    Имам убави, црни трепки. Не им ставам маскара, бидејќи не користам шминка. Не ни сакам да ставам вештачки трепки.
     
  18. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Има ли некој искуство со лепење трепки на козметичар? Не ми е битна цената, само да немам некој несакан ефект..
     
  19. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Имам црни и прилично долги трепки и секојдневно користам маскара ;)
     
  20. EleonoraLovato

    EleonoraLovato Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    676
    вештачки не користам бидејќи моите се доволно густи и големи, уште маскара кога ке им ставам се поубави :)