1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туш за очи

Дискусија во 'Лице' започната од Zaljubena111, 27 март 2011.

  1. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Мишела,преубав е тушов.Преубаво црти,баш како на сликата,долго стои,иста структура има мислам дека како геловите за туш нели,исто е уствари :)

    Е едино,најголемата замерка е тоа што кога ќе дојде до пола и понатаму е тешко за користење на очи,мислам баш вака тенка линија нема да можеш да направиш,ама па затоа јас на пример го користам со аглеста четкичка како туш и плус ставам директно од него на очи и сенчам :) Понатаму примената ваква би му била,незнам за друга :D

    И искрено вреди за парите,еве ја за многу повеќе опции си го користам,и веќе незнам кое по ред го земам,незаменливо ми е ;)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Steff.Unique

    Steff.Unique Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Јас го користам овој туш за очи од Golden Rose, преубав е. :) Ви го препорачувам! ;) :*


    [​IMG]
     
    На srn4e му/ѝ се допаѓа ова.
  3. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831

    Го користам истиот dipliner мене ми е перфект,имам користено и од импала нешто не ми беше нај нај,имам и од seventeen ок беше,но и од gosh сум ептен задоволна :)
     
    На lepadama и london-girl им се допаѓа ова.
  4. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Јас си го купив овој [​IMG] џоа како за почетник.
    Се мачкав (читај шлакав) скоро една недела, но сега сум подобрена.. :) Му го зедов редот :)
     
  5. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    Го користам на голден роус најобичниот туш со тенко четче си купив пак исти таков 80ден е јас сум многу задоволна од тушот а и нее скап :)
     
  6. Ellena07

    Ellena07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    12
    Јас користам туш од авон Extra Lasting :)
     

    Прикачени фајлови:

    • prod2.jpg
      prod2.jpg
      Големина на фајлот:
      3,3 KB
      Прегледи:
      260
  7. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.211
    Пол:
    Женски
    Не да се фалам али појма немам од ставање туш :$ Знам, женско сум, срамота да не знам ама едното око ќе го нацртам супер, другото лета некаде :lol:

    Е сега, кои се полесни за почетници како мене? Оние со поцврсто четкиче или оние со помеко? Не знам каков туш да земам, па добро би ми дошол некој совет од поискусни :)
     
    На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    [​IMG]
    Најдолготраен, лесно се исцртуваат линии, не се размачкува и покрај тоа што секојдневно го користам ми трае минимум пола година (квалитетно). Единствен проблем е што едвај го наоѓам.

    Цена: 200 денари

    Најдобар до сега, јас сум презадоволна.
     
  9. laryla

    laryla Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    229
    Почнав да го користам тушот од пред 2 или 3 години и сега веќе доста често го ставам.Причината која почнав да го ставам волку касно беше тоа што кога го вадев беше многу тешко и ме печеа очите,а многу ми солзеа исто така.Сега се навикнав и најубави тушови ми се оние на менхетен,есенсе,голден роуз... :) Барем за мене се тие најлесни и најпрактични за ставање.Оние што се како пенкалце плус не пуштаат многу,плус личат на креон. :)
     
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Прво пробај некаков со тврдо четкиче, после ќе ти биде полесно со мекото, откако ќе ја навежбаш раката да ти црта симетрични линии. :lol:
    Можеш да земеш и некој како пенкалце, ама мене искрено таквите ми даваат шмек како апла со моливче исцртано.
    Туш си е туш. :)
     
    На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Земи си туш за очи со потврдо четкиче и пробај да ги следиш овие чекори.
    [​IMG]
    Со тоа што, јас секогаш одам малку обратно - прво ја цртам таа косата линија, потоа правам агол, продолжувам кон внатрешниот дел на очниот капак, и на крај ја потполнувам, т.е. ја бојам линијата.
    На почетокот можеби ќе ти биде тешко, ќе ја размачкуваш линијата, ама со тек на време ќе се испраксираш :)
     
    На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. lolita97

    lolita97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    37
    Обожавам туш. Пошо не сум почнала сеуште со асално шминкање, се шминкам стално со туш.
    Моментално со мама го купивме овој од Golden Rose и супер е :D И се испраксирав и веќе знам и сама да си ставам хихи (да се пофалам :lol: :P )
     

    Прикачени фајлови:

  13. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Користам и туш, но не во толку ситуации, бидејќи имам проблем со едното око т.е со едното гледам послабо од другото и неможам да се видам без наочари така да многу пазам кога ставам тушц :(
     
  14. DreamAngel

    DreamAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    353
    Во последно време тушот ми е омилен и го користам за секое вечерно излегување.
    Пред се лесен е, нежен и не е многу нападен и ги истакнува очите што дава убави црти и на лицето.
    За ставање немам некоја голема мака бидејки го користам одамна, прво почнав со оној што е како фломастер и се навикнав ама со четче било полесно и сега користам таков од Импала и супер е, за размачкување секогаш имам проблем со левото око али одма средувам.. за 5 минути готова сум :)
     
  15. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    golden rose
     
  16. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    на импала го имам..
    но сама незнам :D
    сестрами ми става , но поретко
     
  17. rozy

    rozy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    121
    јас go користам од есенце oвој туш супер црна боја и супер е четката тенко дебело се можеш да направиш а и треба да си знаеш а јас сум си професионалец да несе фалам хахха 8)
     

    Прикачени фајлови:

  18. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    препорачајте ми некоиј убав туш,што не се пушта со добро перце,онака убаво да се нанесува и изгледа-од кој сте задоволни..поз
     
  19. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Јас го имам тој од Есенс како гел што е, само ќе треба да купиш и четкичка ако немаш, али таа може да ти користи и за други работи :) Мене ми трае и не ми се размачкува, а и долго време го користам :)
     
  20. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    и јас истиот ти го препорачувам,плус водоотпорен е