1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Young Derm производи

Дискусија во 'Лице' започната од Muffin.Love, 18 април 2012.

  1. Muffin.Love

    Muffin.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    15
    Што мислите за производите на Young Derm и како делуваат на вашето лице? Почнав да ја користам пудрата, а лосионот и кремот за акни веќе подолго време ги користам.Имате ли некои други совети за како да се ослободам од мозолчињата? Поздрав.
     
  2. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Мене ми одговараат,прекрасни ми се и лесни,јас го користев до пред некое време лосионот ама го потрошив,ќе купам пак,мене ми одговара,сега ја имама кремата за акни,мада немам акни ама ги суши мозолчињата и тоа многу,верна сум им на Јанг Дерм
     
  3. Muffin.Love

    Muffin.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    15
    Епа да и јас ги користам од таа причина.
     
  4. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Young Derm proizvodi

    Ги користам лосионот и кремата за акни. Ја користев белата крема, но во последно време ја заменив со сината, поефикасна е. Ги користам секојдневно, на целото лице. Одвреме-навреме ми се појавуваат мозолчиња, најчесто во ПМС, но со кремата многу побрзо ми заздравуваат отколку порано.

    Пудрата не ја имам користено, не ми одговараат нијансите, но знам луѓе со добри искуства, кои само неа ја користат.

    И ми се допаѓа што не се воопшто скапи, ни лосионот ни кремчињата :)
     
    На Muffin.Love му/ѝ се допаѓа ова.
  5. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Young Derm proizvodi

    дали само може да ми објасниш на која сина мислиш? бидејќи мојата е во сино темно пакување,дали зборуваш за нејзината ефикасност или твојата е друга ?
     
  6. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    [​IMG]

    Мислам дека за истата зборуваме ( третата на сликава) Порано ја користев белата (втора на сликата), но откако ја заменив со сината забележав многу подобри резултати.
     
    На cigarce му/ѝ се допаѓа ова.
  7. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Мене ми беа овие првата, пубертетска колекција, се` имав, и беа онака... Океј. Ништо посебно, не сум нешто воодушевена. Пудрата е ѓубре. Лосионот беше најдобар и евентуално белата туба со крем, дневниот. Дури не си појдов на козметичар не средив ништо, така што не можам на кремиве да препишам некое којзнае какво дејство или ефикасност.
     
  8. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Сакав да испробам со нивните производи. И спомнав на мајка ми и ми рече никако! Таа користела кога била девојче (тогаш ги имало цели колекции само во Рубин Кармин) и ми рече воопшто да не купувам. Предизвикувале предвремено стареење на кожата, биле доста штетни.
     
  9. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.835
    Пол:
    Женски
    ^ прв пат ми текна на производиве одкако прочитав во едно интервју на лила филиповска во кое имаше изјавено дека ги користи производиве и ај си земав лосион. не беше скап од космо го смав 70-80 денари и бев задоволна.

    Инаку другар ми имаше проблем со акни и дерматолог му ја препорача баш оваа линија и лицето малку му се среди.
    Сеа па читам по форумиве дека имале жива дали е точно незнам
     
  10. butterfly.7

    butterfly.7 Активен член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Жива содржат сите пудри, не само тие на young derm :)
     
  11. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Навистина евтини и ефикасни производи. Ми се допаѓаат и задоволна сум од нив, барем до сега.

    [​IMG]
     
    На molikaMk и Vikita им се допаѓа ова.
  12. sandrasandra

    sandrasandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Како до чисто лице?

    Девојки писете мислење за јанг дерм колекцијата///дало го чисти лицето од црнки,флеки проширени порички.........многу ви благодарам
     
  13. Muffin.Love

    Muffin.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    15
    Мене ми се корисни бидејки јас имав проблеми со мозолчиња од јадење нездрава храна. Иако со тоа престанав тие останаа, но со Јанг Дерм лицето ми е како бебешко газе. :lol:
     
  14. Cakica

    Cakica Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    7.664
    Пол:
    Женски
    никогаш ги немам користено
     
  15. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Кремата за акни ефикасна е ? :)
     
  16. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Јас имам доста проблематично лице, доста масна кожа подложна на акни и иритации и иако немам некои посериозни проблеми со акните сепак ми требаше лосионче колку да ми го доведе лицето во нормала.
    Е кога почнав да го користам лосионот беше баш весело - од речиси чисто лице, со по некоја бубуличка, си добив супер-нафрлано, абе пченка станав. :worried:
    Тоа беше пред речиси четири години и од тогаш го немам купено лосионов пак. Не знам што ќе да беше, очигледно не ми одговара и искрено, баш ми е жал. :tmi:
    Не плукам по производите на Јанг Дерм, да се разбереме. :D Само сакав да споделам искуство.
    Инаку ме интересира какви им се пудрите. Покривни, трајни, има избор на нијанси? И добри се за комбинирана - мрсна кожа, или да не ги чепкам. :?:
     
  17. Cakica

    Cakica Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    7.664
    Пол:
    Женски
    пудрите и не се толку лоши, мајка ми ја користи број 5 ама ја нанесува после подлога бидејќи и е сува кожата
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Порано секојдневно ја користев пудрата, но наслушнав многу лоши критики за неа.
    Сега користам друга пудра, но неа ја купувам за друга намена, незнам колку имате приметено, но ги суши поткожните бубуљици.
    Многу ретко ми се појавуваат, но кога ќе ја намачкам со пудрата, 2/3 пати на ден, утре дента веќе ја нема, како да се лупи.
     
  19. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    јас според мене мислам дека нешто полошо излезено на пазарот нема!!!....хм....
     
  20. Champs.Elysees

    Champs.Elysees Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    117
    Досега од оваа фирма ја имам користено само пудрата и не сум многу задоволна.
    Читајќи и слушајќи ги негативните критики околу нивните производи, не би сакала да пробам некој друг производ од оваа фирма.