ТЕМА: Изреки,поговорки,мудри мисли,секојдневни поуки и слично :)

Мислење 06 Јан 2013, 00:54

Средбата со тебе беше судбина,пријателството беше избор.
Но љубовта беше надвор од моја контрола.
Аватар на корисникот
Snow-Queen

Виолетово цветче
 
123423096
Мислења: 14605
Зачленет: 03 Ное 2011, 08:08
Локација: Во ♥ на војникот мој
Трофеи: 1
Слика
Слика
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Мислење 06 Јан 2013, 14:11

Зошто воопшто да се слави Божик, кога секој ден се раѓа дечко кој години подоцна за себе ќе мисли дека е Бог ?! :^)
Аватар на корисникот
Yowannty

Зелено цветче
 
1172805
Мислења: 650
Зачленет: 28 Ное 2012, 15:27
“Don't fool yourself, my dear. You're much worse than a bitch. You're a saint. Which shows why saints are dangerous and undesirable.”

Мислење 06 Јан 2013, 15:26

Луѓето кои постојано се смеаат, тажни се највеќе. :wasntme:
Аватар на корисникот
krEM4Eto

Зелено цветче
 
190260
Мислења: 799
Зачленет: 23 Јул 2012, 09:40
Локација: Во свет во кој постоиме само ЈАС & ТОЈ! ♥♥
Слика

Мислење 06 Јан 2013, 19:49

Најголемата човечка слабост е тоа што секогаш сака да го дознае, она што воопшто не сака да го знае.
Аватар на корисникот
Snow-Queen

Виолетово цветче
 
123423096
Мислења: 14605
Зачленет: 03 Ное 2011, 08:08
Локација: Во ♥ на војникот мој
Трофеи: 1
Слика
Слика
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Мислење 06 Јан 2013, 22:53

Никој не е толку богат, што да нема потреба од љубов
и никој не е толку сиромашен за да не може да даде љубов!
Аватар на корисникот
Stylesh

Сино цветче
 
395
Мислења: 102
Зачленет: 05 Јан 2013, 13:33
I am me, and I won't change :*
REAL FRIENDS ARE 4EVER
http://www.glitter-graphics.com/images/empty.gif

Мислење 06 Јан 2013, 23:04

Не припаѓам на онаа група луѓе што ги мразат змиите, Ниту пак некогаш почувствував желба или страст да убијам некоја. Јас, едноставно, ги оставам да ме каснат и да се отрујат од мојата човечност.
Аватар на корисникот
elisabeta

Жолто цветче
 
33562140
Мислења: 1343
Зачленет: 25 Мај 2012, 22:08

Мислење 07 Јан 2013, 12:52

Само просечните жени се споредуваат себе си со другите. Грдите не сакаат, убавите немаат потреба!! -Софија Лорен
Аватар на корисникот
Yowannty

Зелено цветче
 
1172805
Мислења: 650
Зачленет: 28 Ное 2012, 15:27
“Don't fool yourself, my dear. You're much worse than a bitch. You're a saint. Which shows why saints are dangerous and undesirable.”

Мислење 07 Јан 2013, 13:18

Подобро каменче подарено од љубов,него ли дијамант за прошка!
Аватар на корисникот
Snow-Queen

Виолетово цветче
 
123423096
Мислења: 14605
Зачленет: 03 Ное 2011, 08:08
Локација: Во ♥ на војникот мој
Трофеи: 1
Слика
Слика
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Мислење 07 Јан 2013, 19:18

-Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите - Гоце Делчев
- Не постои шминка што може да го направи мозокот да изгледа поубав!
Аватар на корисникот
tea4e

Жолто цветче
 
28882364
Мислења: 3179
Зачленет: 11 Јул 2012, 13:44
Краевите се шанси за нови почетоци.
Збогувањата се ветувања за повторни средби.

Мислење 07 Јан 2013, 19:29

" Не ме интересира минатото. Ме интересира иднината зошто очекувам таму да го поминам остатокот од животот. "
Чарлс Ф. Кетеринг
Аватар на корисникот
curlygirl

Зелено цветче
 
492280
Мислења: 673
Зачленет: 29 Јул 2012, 14:40
This is who I am.
Nobody said you had to like it.

Врати се на Литература и уметност

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 10 гости