ТЕМА: Моментално читам...

Мислење 28 Ное 2010, 23:37

Angelche напиша:Отворени карти- Агата К. :lol:

И јас, и јаас :D
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1074017704
Мислења: 13864
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Мислење 29 Ное 2010, 20:12

Робин Худ, на српски :D таа ја најдов
Аватар на корисникот
kate21

Жолто цветче
 
318512815
Мислења: 4210
Зачленет: 20 Дек 2009, 21:43
Локација: ...залутана...
Ако во виното не можам да ја удавам тагата, тогаш ќе го удавам разумот :drunk:

Мислење 29 Ное 2010, 20:13

Раскази - Николај Хајтов
Лектира ми е за во петок. По глупава книга не сум читала до сега. |(
Аватар на корисникот
Wild.Child

Црвено цветче
 
65882432
Мислења: 5574
Зачленет: 12 Јан 2010, 20:09
Things you own, end up owning you.

Мислење 29 Ное 2010, 20:20

Роберт Ладлам - Пеколен фактор
Аватар на корисникот
NelChe

Сино цветче
 
263164
Мислења: 349
Зачленет: 18 Окт 2010, 15:29
Локација: right next door to hell
Љубов постои. Не секаде, не секогаш, но постои. Тоа е најважниот личен вселенски настан: како пронаоѓање на опашеста ѕвезда, твоја опашеста ѕвезда која никој друг не ја гледа...
Слика

Мислење 29 Ное 2010, 22:30

Wild.Child напиша:Раскази - Николај Хајтов
Лектира ми е за во петок. По глупава книга не сум читала до сега. |(

Хаха, same here. Осмо си така ? Ја си читам истовремено две книги. И да у право си, многу е досадна.
Аватар на корисникот
blueeparadise

Жолто цветче
 
12342399
Мислења: 1881
Зачленет: 22 Окт 2010, 22:58

Мислење 29 Ное 2010, 23:52

Враќање во Барсалои - Корин Хофман Продолжение на Белата Масаи и врска нема :) Пред оваа ја прочитав Подарок- Даниела Стил значи таа жена ја обожавам :)
Аватар на корисникот
SOVRSENSTVO

Жолто цветче
 
1475567
Мислења: 2795
Зачленет: 20 Сеп 2010, 13:25
Локација: далекy од реланоста...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, дури и кошулата од грбот - но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.

Атентат - Јасмина Кадра

Мислење 30 Ное 2010, 17:38

Мммм пеколен фактор беше првата книга од Роберт Ладлам што ја прочитав и од тогаш се навлеков на него :)
Аватар на корисникот
RainBow

Виолетово цветче
 
125411579
Мислења: 12510
Зачленет: 03 Дек 2009, 15:27
Локација: On my feet...
“The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..”
― John Milton

Слика

Мислење 30 Ное 2010, 17:50

"Петтмина што ги среќаваш во рајот" Мич Елбом
Аватар на корисникот
Heidi

Сино цветче
 
4550
Мислења: 125
Зачленет: 30 Ное 2010, 17:46

Мислење 30 Ное 2010, 18:45

Која е таа девојка? и не ми се допаѓа. Премногу лесна за читање, а и содржината не ми се допаѓа многу, многу. Ја почнав синоќа и еве стигнав до 200 страна, ама нема ништо со што те тера да читаш со нетрпение за да стигнеш до крајот.
Аватар на корисникот
marama

Жолто цветче
 
1983517761
Мислења: 3650
Зачленет: 20 Апр 2010, 17:04
Локација: во плакарот од соништата
„Нам уште убавината ни остана, но на пат сме и неа да ја ставиме под стечај. Време е да ја наостриме и да ја претвориме во погубно оружје“
Горан Трајковски - Мизар

Мислење 01 Дек 2010, 17:55

Приспивна песна - Чак Паланик
Аватар на корисникот
Wild.Child

Црвено цветче
 
65882432
Мислења: 5574
Зачленет: 12 Јан 2010, 20:09
Things you own, end up owning you.

Врати се на Литература и уметност

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 13 гости