ТЕМА: На која книга сте плачеле?

Мислење 21 Јун 2012, 21:18

Николас Спаркс-Порака во шише
Аватар на корисникот
HeartlySmile

Сино цветче
 
50326
Мислења: 160
Зачленет: 14 Фев 2011, 15:18
Локација: Here and there....
Every time you smile at someone, it is an action of love, a gift to that person, a beautiful thing.

Мислење 23 Јун 2012, 12:00

На сите книги од Карлос Руиз Зафон. Прва ја читав „Сенка на Ветрот„ и се отепав одплачење. После „Играта на ангелот„ „Полноќна палата„ „Септемвриски светлини„ „Принцот на маглата„ ;( Сега ја читам „Марина„ и со душа чекам да ми падне во раце „Заточеникот на небото„ ..Нигде ја нема. Како и да е, да не се оддалечувам од темава, исто така имам плачено на „Исти очи„ и „Вечниот ветер„ од Горјан Петревски, на „Сопругата на дипломатот„ од Пам Џеноф, и многу други. Кога читам се соживувам со ликовите и станувам многу емотивна. :$
Аватар на корисникот
Melody13

Сино цветче
 
21393
Мислења: 121
Зачленет: 10 Мар 2011, 18:31
Локација: Во земјата на книгите.
Nothing is more powerful than a promise.

Carlos Ruiz Zafon.

Мислење 30 Јун 2012, 09:48

Имам плачено на „Марта“,на „Бојан“ (кога умре кучето), „Момчето во пижами на риги“ (на крајот) има и др. но сега не ми текнува баш.
Исто и јас како тебе Мелоди се соживувам со ликовите и тоа многу :)
Аватар на корисникот
N1ky

Сино цветче
 
18134
Мислења: 118
Зачленет: 01 Мар 2012, 12:46
Be a girl with a MIND,lady with CLASS,a bitch with an ATTITUDE!

Мислење 30 Јун 2012, 09:51

Дневникот на Сузан за Николас :(
Аватар на корисникот
Refused

Бело цветче
 
2832
Мислења: 88
Зачленет: 30 Јул 2011, 20:34
“You are my best friend as well as my lover, and I do not know which side of you I enjoy the most. I treasure each side, just as I have treasured our life together.”

Мислење 30 Јун 2012, 11:02

Клетници - Виктор Иго, Марта - Горјан Петрески, Последната песна - Николас Спаркс, Роза за балерината, Дар од ѕвездата Акабар - Мандино и Бади Кеј... уф, многу ги има, ама не ми текнуваат баш во моментов.
Аватар на корисникот
BeYourself

Жолто цветче
 
24305123
Мислења: 1418
Зачленет: 12 Сеп 2010, 17:17
Локација: Далеку од очи, далеку од срце..
Beauty is a curse on the world. It keeps us from seeing who the real monsters are.

Мислење 30 Јун 2012, 22:03

Порака во шише - Николас Спаркс
П.С. Те сакам - Сесилија Ахерн

Се соживеав со ликовите и се убив од плачење! Двете книги се ПРЕКРАСНИ љубовни приказни! :inlove:
Аватар на корисникот
portokalova

Бело цветче
 
3154
Мислења: 59
Зачленет: 21 Јун 2012, 13:31
* Life is short, enjoy your coffee! *

Мислење 02 Јул 2012, 18:09

досега сум плачела на пајаѓината на климентина . Читам читам и мајка ми ме прекина и ми рече дај јас ќе ти ја читам .
Кога че се сетам на крајот на книгата уште ми с е плаче ;(
Аватар на корисникот
buterfly.fly.away

Сино цветче
 
1324
Мислења: 152
Зачленет: 08 Мар 2012, 18:23
Локација: каде сакаш ти , таму ;D
NO\\WHERE
NOW\\HERE :)

Мислење 11 Јул 2012, 15:56

Чекори за сеќавање-Николас Спаркс
Аватар на корисникот
lattie

Сино цветче
 
11039
Мислења: 414
Зачленет: 28 Јун 2011, 15:04
Локација: *Во светот на неонсите бои*
Што и да си, биди добар во тоа !

Мислење 16 Јул 2012, 16:09

lattie напиша:Чекори за сеќавање-Николас Спаркс

премногу плачев
Аватар на корисникот
ana-girl

Зелено цветче
 
6201521
Мислења: 524
Зачленет: 14 Мар 2011, 12:54
Локација: Битола
Доколку нешто силно посакуваш, тогаш целата планета прави заговор да ти се оствари тоа.

Мислење 22 Јул 2012, 13:38

Порака во шише и моментално на Рингишпил.
Аватар на корисникот
CaperucitaRoja

Сино цветче
 
302280
Мислења: 469
Зачленет: 30 Авг 2011, 16:07
Локација: España...
Љубов без почит не стигнува далеку, таа е како ангел со едно крило.

En un platillo de balanza coloco mis odios, en el otro mis amores. Y he llegado a la conclusión de que las cicatrices enseñan, las caricias también.

Врати се на Литература и уметност

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 9 гости