1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Ако на 16 год. се одлучиш да му се радуваш на некој 1 месечно и во меѓувреме да дремеш пред компјутер, додека сите твои другарки шетаат и се забавуваат, еден ден ќе се каеш што најубавите години си му ги поклонила на .... компјутерот.
     
    На Hipica, sadgirl21, Mermaid90 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    веројатно ти понудил врска? ;)
    ако си сигурна дека сакаш да се впушташ во врска на далечина ,која ќе биде исполнетаа со малку тешкотии -нема да можеш да го видиш кога сакаш а и он тебе , некогаш ќе ти биде тешко па ќе ти треба но нели нема да можеш да се видиш со него.
    Ама ако доволно сакаш не те одвраќам ;) се надминува некогаш тоа :hai:
     
  3. S.N.E.G.U.L.K.A

    S.N.E.G.U.L.K.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    49

    Далечината и го прави на љубовта,она што ветерот му го прави на огнот,ако е мал ќе го изгасне,ако е голем ќе го разгори!
    http://www.plusinfo.mk/vest/30502/Ljubo ... alechinata
     
    На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Потполно се согласувам :)
    Врската на далечина е..тешка за одржување,и бара мн трпение :)
     
  5. milichkaa

    milichkaa Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    12
    Девојче се согласувам со претходните мислења и јас бев затрескана како тебе со дечко од друг град и мислев дека мн убаво се сложуваме и разбираме додека не открив дека тој истовремено бил со друга. Поради моето лошо искуство ти велам да го заборавиш оти еден ден навистина ќе се каеш.
     
  6. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    Благодарам премногу за советите,инаку побарав помош бидејќи како што кажав се допишуваме 6 месеци и сеа коа ми се ближи роденденот он ќе дојди повторно во мојов град,милион пати се има обидено да ми искаже љубов на која јас во себе се топам,а сепак сум реална пошто се и сешто може да ми симне преку нет,и коа ќе дојде повторно ќе ми каже се што има д ами каже само овој пат очи в очи,а јас се надевам дека со сите сили ќе му објаснам која е ситуацијата и дека не верувам на далечини на врска.Навистина незнам како ќе му објаснам и дали воопшто ќе сфати.Се двоумам дали да му кажам дека во врска со него би можела да бидам само кога ќе завршам средно и ќе се префрлам во Скопје за на факултет. :?:
    Сепак благодарам за советите :*
     
  7. S.N.E.G.U.L.K.A

    S.N.E.G.U.L.K.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    49
    Ако сепак длабоко во себе веруваш дека тој е вистинскиот за тебе,тогаш зашто да се пропушта таква шанса ?

    Миличка не се сите машки исти има и педери.Се шалам.Како што не се сите женски исти така и машките не се сите исти.Без ризик нема профит,а најголем ризик во животот е ништо да не ризикуваш.
    Не би требало заради твоето лошо искуство да не направат другите чекор напред кон иднината.Животот се состои од успеси и падови.Еднаш си доле,еднаш горе.
    Постојат моменти кога светот се руши,самодовербата и храброста се на најниско ниво,сè е облачно и тажно. Но,секое лошо е за добро,секоја тага носи нова среќа.Кренете ја главата и продолжете понатаму. Не дозволувајте моменталните неуспеси и разочарувања да ве депримираат.Ниедна тага не е вечна. Секогаш бидете тоа што сте. Никогаш не обидувајте се да сокриете кои сте.Најголемиот срам во животот е да имате срам. Секогаш стојте зад она во коешто верувате.Не жалете за минатото, тоа е само губење време. Сè се случува со причина, секоја грешка, секој момент на слабост, секој страв со кој се соочувате се начини на кои растете и созревате. Единствен начин да стекнете туѓа почит е да покажете дека самите се почитувате. И најважно од сè, никогаш не барајте извинување за тоа што сте.
    Кога светот ти вели откажи се,ти пробај уште еднаш !
    Следи го твоето срце без сомневање.Ако е во право,ќе успееш,ако не ќе научиш.

    Само оние кои ризикуваат да отидат предалеку знаат до каде може да стигнат.Ако си една од нив,верувај дека ќе успееш.
    И уште нешто...Секогаш бори се за она што го сакаш, не откажувај се од тоа без разлика колку изгледа безнадежно.И кога ќе немаш веќе надеж запрашајте се дали после 10 години би посакала да се обидевте уште еднаш,бидејќи најубавите работи во животот не се случуваат бесплатно.
     
    На oblace1 и fatamorgana123 им се допаѓа ова.
  8. milichkaa

    milichkaa Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    12
    Снегулка баш е убаво твоето размислување ама јас само го кажав моето искуство а девојчето што побарало помош може и да не му обрне внимание на кажаното. И да мора да имаш едно лошо искуство за понатаму да размислуваш поинаку :hai:
     
  9. simona98

    simona98 Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Другарките и другарите ни договорија состанок т.е. не оставија насамо и, детево пропадна в земја од срам јас бетeр. Дремиме двајцата ај сега ај после ќе биде и бидна....И после 3 недели мување ја му прекинав..и он другиот ден се смува со една друга(после со неа прекина бидејќи нешто зборела таа за него незнам што некои глупости) и после една недела се смиривме и пак се мувавме 2 недели и етеееее на фб ме праша за врска и сеа идеме само 2 недели ахахаххаха....Ама има проблеми и двајцата многу се срамиме...др проблем е што не ме држи ич за рака, не ме гушка, ништо и плус само еднаш неделно се гледаме или некогаш 2 пати неделно.......што да праам ? :(
     
  10. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Има мраз мегу вас, а тоа е срамот :tmi: , некој треба да го скрши.Пробај ти он може немал девојка до сега и само се срами ништо повеке . Ке видиш после како ке те гушка .
     
    На simona98 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. klinkata

    klinkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    88
    Ме излажа,ми побара втора шанса + пауза му дадов,го немаше цела недела после тоа му раскинав зашо не ме ни праша како сум,ме игнорираше на чет.Кога раскинав му реков дека мислам дека не ме сака како порано и он нишо не врати на тоа... На другарите им вика дека незнае дали уште ме сака... а јас уште го сакам. што да правам?
     
  12. S.N.E.G.U.L.K.A

    S.N.E.G.U.L.K.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    49
    Зависи за што те излажал.Наведи па можда ќе можам да ти помогнам.Ако е ситница,МА ДА не треба за ништо да те лаже,тогаш прашај го која била причината да те излаже,зашто тоа го направил,кажи му дека ти смета тоа и дека со лажење нема да стигнете до нигде.Ако е за нешто поозбилно тогаш размисли малку повеќе,не секој заслужува втора шанса.Сепак ако не го смени тоа кое е дел од неговиот карактер и ако ти преќутиш за тоа,тој ќе мисли дека ааа бидна ја излажав,ми даде втора шанса па што да не пак да направам.Но,не ме фаќај за збор можда ете само тогаш биднало тоа и повеќе нема.А тоа што не ти вратил на тоа дека не те сака како порано,можда чувствата му биле измешани,не знаел што сака во тој момент и не ти одговорил одма за да не те повреди,меѓутоа вие сепак сте имале врска пред тоа и требал да ти врати без разлика каков бил одговорот.
     
  13. simona98

    simona98 Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    да ама како?
    што да напраам?
    леле :(
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Сигурна си дека имаш 26 години?
     
  15. eye

    eye Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    5
    so dechko mi sme zaedno edno 3ri meseci i minatiot vikend eden negov drugar mi kaza deka toj ne me saka i deka e so mene samo za da ima nekoja do nego(za redoven seks) jas razgovarav so nego veli deka toa ne e tochno
    a jas veke neznam shto da mislam,ako e toa taka zoshto togash ponekogash ispagjame onaka na kafe, se shetame a od seks ni S....
    [mod-kirilica:14lki06k][/mod-kirilica:14lki06k]
     
  16. woow

    woow Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    88
     
  17. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    сигурно сака да ви ја расипе врската.можеби му се допаѓаш,којзнае :wasntme: .иако такви дволични пријателства има повеќе меѓу женските...
     
  18. eye

    eye Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    5
    Iskreno mnogu mi se dopadna sto sednavte da porazgovaravte i posle se sto napraviv gluposti ke svati deka treba da se bori za toa sto go saka i stvarno da svati deka te saka, nikogas i ne sakav da mu odmognam no kako i da me svatil toa e negovo razmisluvanje.
    Mozebi sega svati kolku ke mu nedostasuvas, jas mislam deka napraviv najispravno i da dokolku ne mu znacese toj nemase da sedne so tebe da porazgovarate:)
    eve shto mi pisha momentalno drugar mu...
     
  19. sicilija1992

    sicilija1992 Активен член

    Се зачлени на:
    23 април 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    со дечко за 1ви мај

    Eпа вакааа...во врска сме скоро 3 месеци..и сеа он ме викна да идам со него за први мај..ја сакам ама мн ми е срам пошо никого незнам ..само негоо..Што да правам ?
     
  20. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    со дечко за 1ви мај

    Викни другарка и одете сите заедно. Нови луѓе, нови познанства, дружете си се, све убавини 8)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.