1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за проектни задачи

Дискусија во 'Образование' започната од Victorya, 5 февруари 2010.

  1. tudox

    tudox Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    opsto .. na pr. sudbinska tragedija :)
     
  2. behappy

    behappy Активен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    2
    Ако може некој да помогне

    Здраво Феминки... Потребна ми е помош од вас... кој може да ми смисли состав или да ми даде од некаде линк (само не од Гламстик ве молам) на тема ,,Зошто да не утешам, помогнам, израдувам" Инаку кога правевме подготовка за писмена Т.Е денеска на наставникот не му се допаѓаше мојата писмена ..па затоа ве молам за помош ...Тенкју :*
     
  3. Sanela94

    Sanela94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    29
    Писмена за битовите драми

    Ми треба малку помош за темите што ми се за писмена..едната се вика Достоинство скршено од блесокот на монетите ( значи нешто во врска со печалбари ) и Сонот на жената низ страниците на мојот народ ( треба да се спомни за Света, Симка, Ката, Ана...за жените значи од македонка крвава свадба, печалбари и парите се отепувачка )
     
  4. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Девојки, дали некој ја има прочитано книгата "Островот на скриеното богатство" од Роберт Л. Стивенсон? Ако да, ќе ве замолам да ми ја прераскажете на кратко. Лектирава ми е за во среда, а јас почнав да ја читам вчера, па незнам дали ќе стигнам да ја завршам. Како и обично, лектирите ги читам за летниот распуст и веднаш си ги прераскажувам, ама оваа ни ја дадоа пред 2-3 дена како замена за "Црни овци". И немав доволно време да ја прочитам поради обврските. Па затоа, ако се најде некоја многу ќе ви бидам благодарна.
     
  5. em.v.v

    em.v.v Активен член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    pomos!

    Aj ako ima nekoj za zlostorstvo i kazna,cicko gorio i smrtta na ivan ilic. MI TREBA ZA PISMENA...
     
  6. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Ццц во 12 саат направи профил само за да побараш помош ... :x баш пред некој ден пишував на братучетка ми за првите две теми, и само што сакав да ги избришам, него ај може ќе ти се најдат ( види инбокс )...
     
  7. ivonaaa97

    ivonaaa97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Поучително слово од Климент Охридски случајно да не ја има некој прочитано да ми прераскаже на кратко ? благодарам однапред :)
     
  8. SaraTodorova

    SaraTodorova Активен член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Помош!

    Девојки ми треба помош од вас!
    За задача имам да напишам текст по англиски на тема "The person I would most like to meet" па ако можете да ми помогните и да ми дадите некоја идеа (ваше мислење) или пак можеби ако имате некој сличен текст.
     
  9. ivonaaa97

    ivonaaa97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    помош
    ако може некој да ми прераскаже од овие поучителни слова, зашто ја немам книгата
    Поучение на Воскресение, Поучение на преображение Госдподње, слово за врбица, слово на велиден...
     
  10. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.637
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    СараТодорова каков текст ти треба по англиски јазик ?
     
  11. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Луѓе, итно ми треба биографија за Клод Дебиси. Ама да не биде тоа од википедија..
    Сите учебници сум ги разбарала да најдам нешто, ама слабо. Ве молам ако има некој податоци за него, а да не е од википедија, нека ми ги прати во лп, многу ми треба :doh:...
     
  12. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    сакам да ве прашам дали некој знае како се црта графикот во ворд ?
     
  13. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Кликаш на Insert, потоа Picture и тогаш ти се отвара паѓачко мени од кое избираш Chart. Потоа, го добиваш графикот, но доколку е потребно да одбереш некој од другите видови графици, тогаш десен клик во полето околу графикот и избираш Chart Type, тогаш ти се отвараат графиците, и избираш. :)
     
    На Zaljubena111 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Belieberka666

    Belieberka666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Би ми помогнал ли некој за проектната по биологија на тема Природната селекција како фактор на еволуцијата , за повеќе инф. ЛП :)
     
  15. AlanisM

    AlanisM Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    590
    Здраво феминки, да не случајно имате нешто за ракописната традиција во македонските цркви и манастири ? Агиологија предметот, или да познавате некој што има ? Ми треба некаква помош или некоја семинарска или што знам :@
     
  16. badname

    badname Активен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    mi treba pomos za biznis proekt tema opis na proizvodot...ve molam ako nekoj znae da mi prati nekoj link ili slicnoo....blagodaram odnapred
     
  17. LoveDivi

    LoveDivi Активен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Патопис!!

    Здраво феминки..
    ве замолувам сите, ми треба патопис ако имате да ми пишете. По можност ако имате за некој град од Македонија, освен Скопје. :) Многу ми е итно. Фала ви однапред! :*
     
  18. Tijanna1

    Tijanna1 Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Dokolku nekoj ima esej vo vrska so prosvetitelstvoto vo makedonija ke ve zamolam da mi pratite ...itno e !! :(
     
  19. slatkoo

    slatkoo Активен член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    0
    Поговорки за екологијата

    Видете ми требаат поговорки за екологија бидејчи по ликовно се поделивме во 3 групи и јас сум за екологијата па наставникот ни бара поговорки за екологија вемолам помогнете ми.... :| :?:
     
  20. Bieber-Fever

    Bieber-Fever Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    3
    ДАЛИ МОЖЕ НЕКОЈ ДА НАЈДЕ МУЗИКА ОД АТАНАС БАДЕВ ...ПОБАРАВ НА ЈУТУБ АМА НЕМА МИ ТРЕБААТ САМО 2 ...ВЕ МОЛАМ КОЈ МОЖЕ НЕКА МИ ПОМОГНЕ...