1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Капсули за слабеење супа од зелка (Cabagge forte)

Дискусија во 'Диети' започната од em4encee, 25 март 2012.

  1. em4encee

    em4encee Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Ги пребарав сите теми и никаде не сретнав со ваков или сличен наслов,па си реков да отворам нова тема за капсулите за слабеење.Дали некој има искуство со овие капсули??Ајде чекам да споделите мислење или искуство на оваа тема.:) Позз феминки...
     
  2. anna555

    anna555 Активен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Капсули за слабеенје супа од зелка ( Cabagge forte )

    da gi probala edna moja drugarka i rece deka se eftini ama i ne se efikasni ic ne oslabela ako nekoj oslabel neka kaze posto i jas sakam da gi zemam moze razlicno deluvaat na nekoj im pomagaat
     
  3. Ellena07

    Ellena07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    12
    Капсули за слабеенје супа од зелка ( Cabagge forte )

    Еве тука во оваа тема има добри коментари за овие капсули,како јас што имам прочитано..И да ти кажам и јас ги меркам капсуливе некое време..и се мислам дали да ги земам..Бидејќи имам слушнато предобри коментари за нив..А до сега пиев едни други,и воопшто немав ефикасност од нив..Ама ако земаш капсули,само немој од биоклиника,бидејќи никој производ од нив не е убав... позз ;)
     
  4. Fibia

    Fibia Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    22
    Капсули за слабеенје супа од зелка ( Cabagge forte )

    За капсуливе прв пат слушам ама знам дека мајка ми јадеше супа од зелка и имаше резултати. Диетата со супа од зелка била медицинска за пациенти што ги спремале за операции па од таму и следи дека не е е штетна, е сега за вкусот тоа до човекот е мене мн ми сметаше мирисот мајка ми рече дека се навикнала по првата недела
     
  5. Ellena07

    Ellena07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    12
    Капсули за слабеенје супа од зелка ( Cabagge forte )

    А ја има ли во продавниците да се купи или мајка ти сама си ја приготвуваше?
     
  6. Fibia

    Fibia Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    22
    Капсули за слабеенје супа од зелка ( Cabagge forte )

    Сама ја приготвуваше, ке ја прашам и ќе постирам рецепт
     
    На Ellena07 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Капсули за слабеенје супа од зелка ( Cabagge forte )

    Мајка ми ми кажуваше за капсуливе, нашата матична докторка ги пиела и имала резултати и плус и се намалил и целулитот. И јас исто читав дека делувале и на целулитот. А инаку колку време ги пиела не знам.
     
  8. Sweetheart87

    Sweetheart87 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    619
    Допаѓања:
    706
    Јас ги пијам Cabbage Forte капсулите. Утре го завршувам двонеделниот третман а немам симнато ниту грам :( ( а имам вишок 20кг) иако во меѓувреме се држев до построг режим на исхрана (без леб, благо и грицки, наутро појадував овошје а навечер вечерав салата).

    Сепак не се толку ефикасни како што ги рекламираат, или пак секој организам е различен.
    Дефинитивно ќе ги вратам и ќе си ги побарам парите назад (бидејќи ја имаат и таа опција) :( :( :(
     
  9. bibickaimama

    bibickaimama Активен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    i jas gi pijam kapsulite od zelka i kaj mene nemaat efekt jas imam+10 a mislam deka ja nemas taa opsija da ti gi vratat parite
     
  10. w-i-s-h

    w-i-s-h Активен член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    od ovi apcinja fajde neeemaaaaa!!! KATSTOROFA SE ,treba da se pijat so 3l voda na den i raspolozenie nikakvo,pak ti se jade .....ima i mn losi rab vo vrska so njiv ke gi nabrojam vo naredna prilika....
     
  11. bisera993

    bisera993 Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2

    а колку пари се?
     
  12. SarCh

    SarCh Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Овие апчињава гледам на попуст се во био клиника па сакам да ги порачам само сакав да ве прашам колку капсули во 1 паковање ? И по колку се пијат дневно? :))
     
  13. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    пакувањето содржи 60 капсули, и треба да се пие по една пред јадење, јас ги земав од биоклиника, не се на попуст така пише цело време над вистинската цена имаат напишано едно поскапа и ја прешкртале демек на попуст се, и да ти кажам дека немаат врска со животот овие капсули кај мене немаа никаков ефект, само се чуствував надуена во стомакот и толку.
     
  14. SarCh

    SarCh Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Ме преубеди да не ги зема штом се такви џабе парите ќе си ги фрла :D :D
     
  15. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    па така е мене ми е криво што си ги дадив 1300 денари се заедно со поштарина, а капсулите за ништо не ги бива :puke:
     
  16. valerija22

    valerija22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    11
    ne gi biva i jas gi probav i nisto
     
  17. petplus

    petplus Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    sakam da prasam dali na nekoj mu trebaat tableti za slabeene supa od zelka od Cabbage Forte производ за 2 недели ,zaso jas gi zemav ama bev nastinata i mi e slaba krvta taka da nema da mozam da gi koristam zasto zemam apcina za krvta...ne se ni otvoreni so rok so se se ..koj saka slobodno neka mi pishe...