1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болки во долниот дел од стомакот

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од ezv, 3 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. ezv

    ezv Активен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Имам големи болки во долниот дел на стомакот. Од гинеколг,утвредна ми е рана бременост. До кога траат болките и поради што ги има? И дали претставуваат проблем за бременоста?
     
  2. femina.emili

    femina.emili Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    8
    и јас исто имам болки во долниот дел од стомакот, не знам што да ти одговорам, ама ми доцни и 9 дена, така да вечер сум на контрола.. па ќе прашам и ќе ти кажам.. ама мислам дека е нормално, пошто имам пријателка што е бремена и и рекле дека е нормално на почетокот да имаш болки.. Позче
     
  3. AnGeL4e009

    AnGeL4e009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    246
    Пол:
    Женски
    dali imate "dolu" neznam tocno kako se vika no jas go vikam jazice i dali vi e dolgo ili treba da bide kratko??? Stram mi e da odam na ginekolog :( :( help
     
  4. marinella501

    marinella501 Активен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    ne sfativ.. dali bolki vo dolniot del od stomakot se simptomi za bremenost? imam i jas golemi bolki vo dolniot del od stomakot a mi kasni vekje 5 dena..
    !?!??!?!
     
    На mary28 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    И јас имав болки кога останав бремена, исчезнаа некаде околу 5 тата недела. Доколку не е нешто друго во прашање, тие болки се вообичаени поради вгнездување на ембрионот, барем мене така ми кажа гинекологот.
     
    На pussydolls му/ѝ се допаѓа ова.
  6. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Може да се симптом на бременост, а и не мора. Еве јас на пример, последните неколку месеци имам големи болки пред да добијам. Завчера дури не можев да станам од болки и навистина се исплашив затоа што мислев дека ми е рано да добијам затоа што ми беше 32ри ден, а обично добивам од 40-45, ама ете до крајот на денот добив. Истото се однесува и на болките во градите. Некогаш можат да бидат симптом на бременост, а некогаш само ПМС. Мене во последно време толку многу ме болат пред да добијам што не можам ни да ги допрам. Мајка ми вели дека и неа исто така ја болеле.
    A ти ако ти доцни, најдобро направи си тест, да си ја решиш дилемата.
     
    На Rokssana му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Casas008

    Casas008 Активен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Имам 14год. и болки во долниот дел од стомакот и тоа стални.
    Ке ми препорача ли некој некакви антибиотици или чаеви за смирување на оваа болка , ми трае уште од 9 години.Прв пат ми дојде годинава во Април точно на Велигден.
    Ви благодарам однапред.позз.... :*
     
  8. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Ако се стални болките како што кажуваш и ако ти траат толку долго, што чекаш? Зошто не одиш на лекар? Може од се да биде, да не нагаѓаме тука.
     
    На Masterr му/ѝ се допаѓа ова.
  9. marinella501

    marinella501 Активен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    da i mene gradite pred menstruacija me bolat premnogu, sega nemam bolki vo gradite ama stomak me boleshe pred 2 dena premnogu, sega me boli samo koga kje go dopram.. dolniot del kaj jajnicite.. a mi docni 5 dena. A imam 16 godini i imam vrska dolga 2 godini i imame seksualni odnosi so dechkoto vekje 2 meseci. premnogu mi e strav da napravam test za bremenost.. :worried:
     
  10. Casas008

    Casas008 Активен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    crazyinlove19 :)

    Бев и на гинеколог ништо не ми пронајдоа ми рекоа дека можда е нешто од јајниците и тие не знаат....
     
  11. veli4ekate

    veli4ekate Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    546
    Пол:
    Женски
    zenski a na koja nedela od bremenosta se gleda plodot
     
  12. kristina.d15

    kristina.d15 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    bolki vo stomak

    Dobar den...jas vekje edna nedela imam bolki vo stomakot...a isto taka i matkata me boli mnogu..posleden pat koga imav odnosi bese pred 4 meseci i nikogas ne sum posetila ginekolog...Sekogas pred da izlazam na golema uzasno me boli stomakot,a po nekoe vreme i matkata...Dali stanuva zbor za seriozen problem ili moze da se raboti za stomacen virus,prelada?Vi blagodaram odnapred..
     
    На Lin@ му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    bolki vo stomak

    Дали ти досега не си била на гинеколог :^)
    Мислам, време е да одеш, жена си, имаш односи, ете јас сум 16 години и секој месец одам на преглед.
     
    На Taci0903 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kristina.d15

    kristina.d15 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    bolki vo stomak

    no jas imav samo 3-4 pati odnosi...nemam redovni
     
    На star83 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. srce-9

    srce-9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    700
    Допаѓања:
    1.062
    Пол:
    Женски
    здраво девојки, ми помина циклусот ама стомакот во долниот дел многу ме боли, незнам дали се јајниците ама болката е неиздржлива секој ден се повеќе ме боли, со дечко ми имавме однос пред да ми дојде можно ли е да сум бремена или пак можно ли е некакво воспаление на јајниците, ве молам дајте некој совет
     
    На LibraE му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Ku-rt

    Ku-rt Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Pleasee help :(
    Имам 17 години, веќе сум долго време во врска и скоро месец и пол имаме односи со дечко ми, се разбира користиме заштита, но веќе два дена имам болки на јајниците и на желудникот. Циклусот ми помина веќе пред две недели. Некој ми рекоа дека можно е да имам болки заради тоа што спијам одскирена, но не знам што да правам, дали овие се симптоми на бременост?? И дали мислите дека треба да напрам тест?? Ве молам дајте ми некој совет :((
    Ви благодарам однапред :*
     
  17. solnishko

    solnishko Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски

    Штом користите заштита, не би требало да има место за паника, но мора после секој однос да го проверувате кондомот да не е скинат случајно :!:
    Болките во јајниците најверојатно ти се поради овулацијата, штом поминале 2 недели од циклусот :)

    http://www.femina.mk/%D0%B7%D0%B4%D1%80 ... 1%98%D0%B0 тука можеш да прочиташ повеќе :)
     
  18. sunrise17

    sunrise17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    17
    Имам чудни болки во стомаков незнам што може да ми се случува имам редовна менструација али осеќам болка во долниот дел на стомакот и како да ми лази внатре нешто денеска бев на лекар да ми земат крв , можно ли е да е некоја циста ?
     
  19. nikolina20

    nikolina20 Активен член

    Се зачлени на:
    13 август 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Здраво, последниве неколку дена имам проблеми со надуеност во долниот дел од стомакот, сум немала односи веќе 4 месеци а и редовна ментструација, последниот пат кога посетив гинеколог ми рече дека сум имала воспаление на мочните канали но тоа беше пред еден месец . Исто така требат да добијам сега за неколку дена, дали ми е од тоа што треба да добивам или..?
     
    На Cuci muci му/ѝ се допаѓа ова.
  20. DayaThorneLove

    DayaThorneLove Активен член

    Се зачлени на:
    28 август 2013
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    6
    Ако се чуствуваш подуено може си фатила некое вирусче,јас вчера се осеќав како да ќе ми пукне стомакот и сабајле у 7 се истурив од повраќање ама еве сеа сум добро
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.