1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туристички агенции

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од newring86, 30 март 2010.

  1. Bubamaricka

    Bubamaricka Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    2.122
    Девојки замина ли некоја на одмор со Јупитер агенцијата со тие наградите што беа за Крф? Баш ме интересира... Ако некоја заминала нека сподели како било :D
     
  2. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Da ve prasam dali znaete dali vo FALKOM primaat Diners karticki? fala odnapred
     
  3. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски

    :call: јави се во ФалкоН ке ти кажат
     
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.453
    Пол:
    Женски
    Да сподели некој искуство со Фалкон?
     
  5. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Читав некој понуди на ,,Savana''туристичката агенција за крстарење ми стои убаво и примамливо од 1.01.2013 за 200евра сега ке завртам телефонски да прашам.Од предходното напишано од ваша страна читам има многу задоволни од оваа агенција.Имам распуст од 20дена и искрено ми се оди некаде.Јас лично во последно време патував со Атлантик -турс од Кавадарци презадоволна сум имат убава понуда за дочекот на нова година,но таму веке била.
    Предложете ми вие некоја агенција каде се организираат крстарења.
    Која од вас е била на крстарење и какво е доживувањето.
     
  6. Gossip-B

    Gossip-B Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    33
    Феминки ме интерсира вашето исуство со Атлантис за нова година,се мислиме со маж ми да одиме ама досега не сум слушнала и не сум прочитала ни добар, ни лош коментар за агенцијата :)
    Инаку од мое лично искуство би кажала дека дефинитивно најлошо организирани агенции се ТАЛИЈА ТРАВЕЛ (ккога бев за Лефкада) и ПЕТ(кога бев за Крф). :tmi:
     
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    ^Овие ПЕТ хит ми се.
    Трчавме со мајка ми во последен момент да бараме за одмор, и влеговме ајде таму да прашаме за Малта и човекот пред нас што беше си дошол фино лепо да си уплати делот што му останал, ден пред тргнување на одмор. Верувале или не одговорот беше: летот нема да се одржи. Дали авиокомпанијата нешто ги зезна или некој друг, не знам што беше работата, ама мајка му стара на тие грдни пари што се фрлаат за летување да не ти се јават, сратамо. Веќе спакуван башка.

    Јас морам да ги пофалам Фибула, затоа што ова лето го имав навистина најдобриот одмор. Претходниот пат кога бев во Турција со нив си рековме сите тројца дека никогаш повеќе нема да ги одбереме, и сега на газ паднавме.
     
  8. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Јас бев со Јупитер агенцијата сега во јуни месец, не сум многу задоволна од организацијата и не беше како што пишува во прилогот, не знам дали беше така зљтоа што бев во почетокот на сезоната т.е први ние ја отворивме сезоната . Значи во прилогот пишува пена парти, крастарење со јахта, игри на плажа, забава со бела облека , коктели, забави во приватни куќи, и не се сеќавам веќе што... Од апартментот сум задоволна , беше чисто и средено , кај некои пријатели беше ужас , имало влага , инсекти и, стара постелнина и не знам што уште не ..... :( Од забавите имавме само забава во бело , и бевме во една приватна куќа .... Имаше крстарење по морето се плаќаше 25€ мислам , имало игри на плажа но само 10 луѓе отидоа , имаше шетање во градот Корфу 20€ значи се си плаќаш ... Нема некои посебни забави. , пиењето сам си плаќаш на дупла цена , а гратисот коктели беше во помали чашки за ракија значи нема ни забите да ги намокриш..... Ако имаш добра компанија и знаеш да се забавуваш можеби и ќе си поминете убаво , а и тие водичите многу не беа пријатни , така да не сум задоволна :!:
     
  9. Libra88

    Libra88 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2012
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    2.993
    Zdravo,

    Bi sakala da prasham dali ima iskustvo nekoj so tsc air travel ???
    Sakame za nova godina preku niv, pa se mislime uste :?:
     
  10. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
    Пред малку ми се јавија од туристицка агенција Јупитер дека сум добитник на бесплатно сместување со појадок во Истамбул, преку игри на фб, а треба само патот да си го платам. Дали некоја од вас или вашите блиски има искуство со вакви добивки, да не е некоја измама да ми земат пари само?
    Сподилети и искуства ако некој бил преку нив, немора да е во Истамбул може и на друга дестинација.
     
  11. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    А колку ти побараа за превозот?
    И на вујна ми и се јавија за во Банско, и на дечко ми. Уште на мене да се јават и ќе си потврдам самата дека на сите се јавуваат и сите се добитници :D
     
  12. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
    хехе, изгледа на сите вртат, разгледував на темата има многу што добиле, но никој не отишол. Инаку ми бараат 77 евра за превоз, 10 евра за осигурување и 2 евра такса.
     
  13. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    И мене ми се јавија за во Банско и ми бараа толку пари за превоз колку што би коштало цело патување ако отидам сама
     
  14. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Имам релативно средно искуство со агенцииве, и од досега виденото и доживеаното, неможам а да не се пожалам од агенција ПЕТ!

    Непрофесионализам на највисоко можно завидно ниво!
    Прав хаос се вработените кои ги пуштаат како водичи или пратњи при патувањата (во лето ), и ај да не ширам апла анти кампања против истите, не би ги споменувала...

    Ама не се тие криви, таков им е и менаџментот и претпоставените, изгубени и неорганизирани.
    За твои пари да те за*баваат?
    Никогаш веќе со нив!
     
  15. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Со ПЕТ ни јас никогаш повеќе, културното однесување не им е од менаџенментот, туку од самите нив, да не го спомнувам, едниот водич за нова година за Будимпешта = ужас, во минус,

    а за Јупитер - другарка моја отиде на КРФ летоска...плати само превоз, смешна цена незнам и сама...се измами за ефтината цена, меѓутоа сместувањето и беше на 800 метри од плажа, по угорнина - вика кутрата абе на плажа не ми се одеше кога ќе ми текне каде е сместувањето, па така драги мои ...прашајте во кое село во близина на Банско е сместувањтео, да не утнете во тој дел
     
  16. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Да не знаете некоја агенција која веќе извадила понуди за Турција за летово?
    Не мора само наша, може и српска да е.
     
  17. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Да не знае некој каде поточно се наоѓа Наром травел?
    Да не ја барам по цел булевар...
     
  18. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    До сега имам прек Игуана и Савана патувано и не можам да се пожалам,организација одлична и патување за паметење
     
  19. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски

    најлесно :D Ќ)) јави им се на телефон ке ти објаснат
     
  20. kate-goldy

    kate-goldy Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Дали некој има искуство со САМА ХОЛИДЕЈ туристицката агенција од Велес ? Некако избрзавме со мм и уплативме за во Паралиа кај нив :worried:hock: :^)