1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

  1. Peace.Love.Happiness

    Peace.Love.Happiness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    34
    Jas sakam da oslabam 5-6 kg za mesec, mesec ipol....lani vlegov vo eden rezim na ishrana i se napraaviv avion, sega koga znam kako i shto, me mrzi da pochnam so ishranata pak... za vezbanje ne mi e problem... ishranata igra najgolema uloga
     
    На CarrieBradshow му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Па дај ми мсн на ЛП да ме тешиш и да ми кажиш како ослабна :)
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    за мене ова? :lol: ок пиши ми пораче со мсн ќе те адд, ке се тешиме и јас сакам да ослабам :lol:
     
  4. cupidsarow

    cupidsarow Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    13
    abe luge nee mnogu da oslabees 7 kg za 1 mesec duri e i malku jas za 9 dena oslabev 4 kg (no brzo gi vrativ) pa za eden mesec mozes da oslabes okolu 20 kg ako strogo se pridrzuvas ..samo ne treba da jades i brzo ke oslabees ..i navistina iako ne jadev za tie 9 dena ne custvuvav nikakov glad poveke bese zelba za jadenje strvna sum si mnogu i toa e edinstveniot problem drugo nisto..
     
  5. ELLen

    ELLen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    najzdravo i najefikasno e da slabees za eden mesec 4 kilogrami zatoa sto taka mnogu mali se sansite da gi vratis kilogramite,za razlika od tie brzi dieti koi garantiraat slabeenje mn kilogrami za kratko vreme.pokraj toa sto tie ne se zdravi,isto taka nakrajot po nekoe vreme se vrakjaat kilogramite a mozno e i pokacuvanje na telesnata tezina .najpravilno e da se slabee eden kilogram za edna nedela. stvarno mnogu vreme treba da se posvetis i da cekas i sve ,no,barem rezultati ke ima :))
     
  6. cupidsarow

    cupidsarow Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    13
    Tocno taka sum praktikuvala brzi dieti ke oslabnam 4 kg za nedela dena i gi vrakam za 3 dena...ama jas nemam vreme za cekanje pa zatoa ke gledam pobrzo da oslabnam(znam deka ne e zdravo) i potoa ke vnimavam da ne gi vratam kilogramite ...
     
  7. princezzza

    princezzza Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    :D Pa i jas mislam deka se malku 7 kg za eden mesec jas olabev 5 kg za 1-ipol nedela bez da gladuvam a sto se odnesuva do predizvikot pa so gospod napred koga ke oslabnam ke si dozvolam bogami eden dobar kvaliteten soping :devil: bidejki sega i nemam mnogu golema zelba za kupuvanje zosto nisto ne mi se dopaga kako mi stoi :tmi:
     
    На Vidi Vini му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    :y: :y: :y: и јас се тешам со ова, ама од 55 кг никако да мрднам :lol: немам волја бре, ке се стаам на диета, 2-3 дена и толку ми е ... сега почнав една диета утре ми е 3 ден :lol: а ти беше на диета?? ај ако сакаш кажи како ослабе, зашто уште 9 дена одам на одмор ;(
     
  9. princezzza

    princezzza Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    epa vaka 1 nedela jadev samo ovosje i zelencuk i trcav 3 pati vo nedelata a sega ovaa nedela sum na 7 dnevnata dieta ja ima na sajtot i da ti kazam pravo ic ne e teska e sega ovaa nedela ne trcav ama sekoj den pesacam vezbam doma i pijam mnogu voda pozzz (izdrzi go 3 den i za mene se najteski prvite 3 dena potoa maka nemas-I ODIME NA SOPING :clap: )
     
  10. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    епа тоа е да! и јас најдов една слична како на форумов, дури и скроз иста е па на таа сум и ја 7 дневата што е! епа ајде ќе видиме ефекти уште 4 дена имам, не се вагам уште, и после на шопинг среќни и задоволни :*
     
  11. Macedonian-Girl

    Macedonian-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    14
    Слабеење до лето

    Здраво на сите
    Добив идеја да создадам група каде што ќе се обединиме сите ние кои имаме заедничка цел - слабеење до нова година. Значи правилата се едноставни - прочнуваме сега, а завршуваме на 31.12.2010 т.е. на Нова Годна. Секој себеси си задава свои цели и си држи свои режими и диети кои смета дека нејзе би и биле најудобни и соответни. Тука сме сите заедно да си споделуваме искуства, да ги бележиме напредоците, да си даваме подршка едни на други, да го издржиме предизвикот до Нова Година па потоа двојно да прославуваме :)))
    Еве јас да почнам: 1) цел -7 килограми. Немам некоја посебна диета но си формирав еден вид своја која пред се се базира најмногу на овошје и зеленчук. Спортски активности - фитнес 3-4 пати неделно... толку ми дозволува факултетот.
    Па... чекам придружнички :))
     
    На betidule, Dannyella, olexxx и 7 други им се допаѓа ова.
  12. vesna31

    vesna31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    10
    Слабеење до Нова Година

    И јас си имам зацртано слабеенје до нова година. Треба да олсабам 20 кг. Веке ми е четврти ден, на Аткинсова диета сум, и ослабена сум 3.200 за 4 дена. Секој ден вежбам по пола саат на орбитрек и супер ми е сега за сега. Вака планирам до нова година!! Одлично се чуствувам!! ;)
     
    На Vidi Vini, Neodlucna и Monu6o им се допаѓа ова.
  13. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Слабеење до Нова Година

    Јас ке ви се придружам ... немам некоја посебна диета ама сега еве строго ке се придрзувам .. Весна дали сакаш Линк да ми пратиш во лп за таа диета ?? и да ми кажеш за нулта група дали одговара ?


    Инаку мене ми е цел па 12 килограми да симнам ако може и 15 ама коски и кожа да не бидам па :rofl:
    Диета ке видам која ке биде секако без леб и грицки и ке намалам благо ..

    а за вежбање вежбам на орбитрејк кога колку можам зависи колку сум уморна вежбам додека не ми се затресат нозете . :D :D :D
     
  14. Zamzara

    Zamzara Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    32
    Слабеење до Нова Година

    ВТФ??? :clap: за 4 дена... :^)

    ЕДИТ: И јас сакам линк :)
     
  15. Macedonian-Girl

    Macedonian-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    14
    Слабеење до Нова Година

    Баш ми е мило девојки... супер ми е вака кога се собрираме повеќе луѓе. А инаку би сакала да ми кажете нешто во врска со мотивацијата знам од порано дека ми паѓа и тогаш се откажувам.. знам дека имам ептен брз динамичен живот, многу стресн ситуации малку време и никако да ја задржам мотивацијата. Што ве мотивира вас да продолжете и да не потклекнете на искушенијата, како ја одржувате нешто повеќе околу тоа. Фала однапред :))))
     
  16. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Слабеење до Нова Година

    епа мкедониан грл ... јас овој пат ја задржувам така што си најдов една јакна во која не ме собира и збеснав начисто ... сакам да ја имам .. животот е стресен да ама мотивација мораш да имаш ... здравје .. слабост... убаво тело да не се срамиш да излезеш и кога некој те гледа да се прашуваш е што ме гледа зарем ми виснало салце ... :rofl: јас пред се и сакам да ослабам зашто вака не бива се заморувам и ми смета ... сакам безгрижно да одам на шопинг и од секое парче што ке го посакам да има бројче ... не дека купувам стално два пати годишно дали купувам ама и тие два пати ми се смртни вака ... плус ги глеам другарките и пред да сакам да јадам во мц си викам стој размисли дали стварно го сакаш овој оброк ... бројам до три и ке сватам дека можам со бејролс да поминам... со малку труд е можно се.. а плус и едни апчиња пијам ама џабе се тие . :)
     
    На Vidi Vini му/ѝ се допаѓа ова.
  17. vesna31

    vesna31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    10
    Слабеење до Нова Година

    Диетата ја има на форумов побарај ја во диети и фитнес ;)
     
  18. vesna31

    vesna31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    10
    Слабеење до Нова Година

    Види во диети и фитнес на форумов ;)
     
  19. Macedonian-Girl

    Macedonian-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    14
    Слабеење до Нова Година

    добро е ова со јакната за мотивација... треба да ја пробам :) сепак денес е прв ден па ќе пишувам како ќе одат работите понатаму
     
  20. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Слабеење до Нова Година

    Јас нема да ја држам аткинс зашто ми е страв а плус неќам да сум нервозна а и онака имам низок притисок па не можам таа диета ... јас и вака паѓам ако не јадам се што е потребно два дена и губам расположение и се ... ќе се придржувам кон крвната група и исхрана ... така решив сега правам списоци што ке јадам и кога :)