1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гинеколози

Дискусија во 'Бременост' започната од bebaa, 19 октомври 2012.

  1. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.704
    Допаѓања:
    4.578
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите :) темава ја отварам за размена на искуствата што сте ги имале со гинеколозите додека сте ја биеле битката за бебе :).Ме интересира дали некој имал искуство со Горги Николов од св Лазар болницата.поздрав
     
  2. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    јас само на кратко да ги изкритикувам кавадаречкиот гинеког др Гинев и неготинскиот јован трајков и киро бајатов се се тоа коштаплери зиинати за пари а пофалелни зборови за др бранко раководител на гинекологија кавадарци
    многумина може и нема да се сложат со менено ова емое лично мислење поткрепено со цврсти докази
     
    На zaMiG му/ѝ се допаѓа ова.
  3. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Јас додека одев по клиникиве пред да забременам, најголем впечаток и најпозитивен секако ми остави др.Митко Ивановски (тогаш беше во св.Лазар а сега мислам дека е во Систина). Останатите кај кои бев се гола вода, само за пари зинати. Ни да ти објаснат, ни да ти помогнат, ни терапија да ти дадат некаква. Кажав еднаш претходно, мојава моментална матична (Љубица Кузмановска од Промедика), во месецот кога јас сум останала бремена, ми даде упут за на клиника за стерилитет, за да се лечам. Па толку ли неможеше бебето да го види? Катастрофа. Секој пат планирам да ја сменам, да си го земам картонот, ама и јас забушавам.
     
  4. ancetupance

    ancetupance Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    164
    Јас не сум биела битка за бебе, но од услугите што сум ги добивала, морам ама стварно морам да го искритикувам Петар Битољану. Дури и во еден наврат го имав пријавено во Фондот за здравство на тој бесплатниот број за пријавување на неправилност. КОлку пати само пијан дошол на работа, а како сме се ценкале за наплата на преглед, кој демек нели е бесплатен...хахаха..сега ми е смешно. Ми вика 500 денари за прегледот..ау му викам немам толку во мене, епа ај 300, епа немам ни толку. А колку имаш -ја се праам чукната со сила па 150 денари имам му викам. Па ај дај ми ги ми вика. Ехото да си го наплатам.. Цитирам- и остави картонче плаво кај сестрата нели прегледот е бесплатен.... Ни сметка ни бутур за парите...хаоссссс
     
    На Akuserka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. anni-anni

    anni-anni Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    ajde devojki pomagajte sea na forumov sum nova sakam da odberam ginekolog idev kaj emilija trajkova ama sakam da se otkazam mn greski napravi so ako prodolzam da idam kaj nea samo ke se doupropastam mi go predlozija dr.korunovski kaj mvr dali e dobar kazete treba kaj nego da se prefrlam mi treba vase mislenje :)
     
  6. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Барај во оваа тема zdravstveni-problemi/dobar-ginekolog-t466/
     
  7. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    Кога и да разговарам на оваа тема со мајки ,трудници сите некако повеке имаат критики за гинеколозите одколку пофалби! на државниве наши клиники или поликлиники се незаинтересирани додека пак приватни ординации никнаа многу ама не знам дали ке се согласите за наши стандарди се и доста скапи нивните услуги! Јас имав лошо искуство со Вангел Битољану кој е најчесто во алхохолизирна состојба на работа!!! па сега се префрлив кај Др-Митановски во Горче Петров,
     
  8. Delgadina

    Delgadina Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    390
    мислам дека секој доктор си има добри и неарни денови. Јас како матичен го имам Д-р. Филиповски од Букурешт , а заради претходни оперативни зафати и паралелно следење на бременоста Д-р. Матевска од Систина. Двајцата се екстра комбинација, топло им ги препорачувам на сите мамички.
    Матевска посебно ако сте испоуплашени од некој доктор со дисплазии на клетки, цинови и друго (јас имав ЦИН II и Матевска ми правеше ласерска конизација). Докторката е најзакон и во ниеден момент нема да се почувствувате стегнато, лошо. Опушта максимално.

    Филиповски е исто супер срце е.
     
  9. pipi86

    pipi86 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    Девојки, дали може да ми препорачате добар гинеколог за ин витро оплодување? Какви се вашите искуства?
     
  10. ivanovicka

    ivanovicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    227
    Да можам да ти кажам дека со топло срце го препорачувам Михајло Поповиќ од Систина, човекот е супер, професионалец , не е крут и озбилен за да те извади од памет, баш напротив ќе те опушти можеш да разговараш со него за се , ако веќе мора да се оди на инвитро јас го препорачувам него ... Поздрав
     
  11. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    што мислите за коруновски?
     
  12. saseiefi

    saseiefi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    78
    super e ja vodam bremenosta osum meseci ne se misli ic
     
  13. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    и јас еве 6ти ама дека не одам и на приватно викам чекај да си прашам мислење. :) фала ти :*
     
  14. danielka0507

    danielka0507 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    И јас одам кај него и задоволна сум од коруновски.
     
    На Forko му/ѝ се допаѓа ова.
  15. terezicka85

    terezicka85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Здраво
    сакам да ве прашам како сте задоволни од др. лидија черепналковска и како се цените
     
  16. TheEkaterina

    TheEkaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    337
    Јас сум од Охрид.. и за сите охриѓанки кои го пратат форумов...
    Никако не одете кај Иво Захариески.. идиот, сељак, морон, дебил... стока!!!!!

    Од како направив тест за бременост без кај него за да се осигурам.. пошо многу многу и не им верувам на тие тестови... Господинот
    ми кажа дека имам вонматерична бременост и дека морам под итно да абортирам. Ме прати на 4Д во Струга, за да се осигурал дека е во право!!!! Таму го видоа бебето се беше во ред нормално, здраво, право...

    Сега сум кај друг женски гинеколот Јасна Митреска.. кај која одам само заради рутински контроли. Иначе почнаа да ме водат во Плодност Битола, каде што планирам и да се породам. :)
     
    На Mamamina, Ygritte и Miss-HeLL им се допаѓа ова.
  17. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Јас сакам да се префрлам кај Коруновски,го фалат добар бил....ама ми рекоа дека тој веке не примал имало кај него уште 3 докторки вработено....е сега да ми каже некоја што знае дали ако се префрлам ке ме прегледува и ке ми биде матичен он или тие другите???
     
  18. saseiefi

    saseiefi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    78
    ima edna doktorka ne doktori i taa e super epten fina e
     
  19. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    сите ми се супер кај коруновски..префрли си се топ се.
     
    На vickyy90 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. bibuskaa

    bibuskaa Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2012
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    3
    Феминкиии, помагајте.Матична ми е Радица од кај Ложанковски, но ич не сум задоволна, некако многу збори, негативка некако ми иде и многу паушално збори.САКАМ ДА ЈА СМЕНАМ.Препорака за добар матичен гинеколог ќе ве молам, и се разбира дали прима пациенти.