1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

  1. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    Да не е бранкица од радишани?
     
    На ana89d и Candice.S им се допаѓа ова.
  2. tinamt

    tinamt Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Дали некој знае добри шминкери во Кисела Вода кои што не се скапи?
     
  3. ivana.123

    ivana.123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2011
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    бројче од Зоран Шубревски?
     
  4. Elenche87

    Elenche87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.722
     
  5. salonKALA

    salonKALA Активен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    znaci moram da objasnam nesto, paketite sto se nudat po salonite kako frizura,sminka,depilacija ne igi raboti edna ista licnost, veruvajte deka taa sto pravi frizura ne moze da sminka a uste pomalku i da depilira, sekoj si ja raboti rabotata spored strucnosta i zatoa koga se nudat paketi po salonite treba da se ima oformeno tim i raspredelba na rabotite, sminkata e induvidualana a zborot profesionalna znaci prikrivanje na site nedostatoci i istaknuvanje na konturite na liceto, zatoa na liceto mu se stava podloga pa sencanje pa izmaznuvanje pa potoa se ide so standardnata sminka koja zavisi od oblikot i bojata na okoto, od tenot, od bojata na kosata i frizurat, i najbitno od se oblikot na liceto bidejki za istaknuvanje na jabolcnicite e razlicen nacinot na nanesuvanje na rumenilot. profesionalan sminka ne e samo da se nanese sto povejke senka na ocite za lugeto da kazat deka ste nasminkani, tuku so profesionalnata sminka treba zenstvenosta da se akcentira i da se zgolemi samodoverbata.
    i uste nesto profesionalen sminker ne e licnost koja e samouka koja sminkala drugarki, komsiki i rodnini, profesionalen sminker e licnost koja del od svoeto vreesto me potrosila na izucuvanje na pravilata i cekorite vo sminkanjeto na SERTIFICIRANI akademii i koristi kvalitetni prizvodi.no nazalost vo nasat ni mila i draga zemja akademiite se samo nesto sto nalikuva na vistinskite. vistinski profesionalec pudrata nikogas nema da vi ja nanese so raka ili so sunger... ke vi ja nanese so cetka!!!!

    [mod-kirilica:3dlaihe2][/mod-kirilica:3dlaihe2]
     
    На Iviste и Juliette им се допаѓа ова.
  6. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Алек Палада во Прилеп и да е само тој нема да биде ко шо треба :geek: Ем преценет, ем шаблонски знае само сарми на врв глава, пре, значи ПРЕјака шминка за било каков настан, и плус цените за невестинска шминка и фризура од 2500 нагоре :) Мене искрено не би ми ни на крај памет паднало да го удостојам со мои пари, за моја свадба :fubar: И страв ме фаќа ко ќе дојде време, ете за свадба(пошто за ништо друго не би дала пари да ме шминкаат кога и самата знам да се средам онака како што ми стои) како и дали ќе дозволам да ме направи карикатура било кој :worried: А сите бледо ме гледаат ко да се посмејам дека сама ќе се шминкам :^) Ко небаре мора да се плати, пфффф :^)
     
    На Paradox, Sanjichka007 и renata77 им се допаѓа ова.
  7. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    318
    дали некој се има шминкано во Студио Сандра Ексклузив
     
  8. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Никако , немаат појма , приучени се само , бев за матурата да ме шминкаат , ми идеше во пакет , и дома све избришав па сама си се шминкав после
     
  9. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    што мислите која е нормалната просечна цена(матурска) за шминкање?да знам дали е скапо кај таа што имам закажано.
     
  10. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.071
    Допаѓања:
    17.212
    Пол:
    Женски
    па не ја праша ли кога закажа? Јас кога се шминкав ми зема 500 таа што ме шминкаше
     
  11. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    ја прашав и оваа зима 500 али сакав да прашам која е просечната цена зашо има шминкери и шминкерки кои зимаат и по 250,300,350....а сепак се задоволни од нив и велат ее таквата шминка вреди и 1000 да се дарува.
     
  12. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.071
    Допаѓања:
    17.212
    Пол:
    Женски
    мене таа што ме шминкаше ми зеде 500 ден, во велес мислам дека максимум е таа цена. а ако си од Ск незнам би требало да биде поскапо :)
     
  13. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    318
    а што мислисте за „Аура“ дали некој се шминкал ваму ?
     
  14. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Некое искуство за Hair VIP Studio? На Ленинова се наоќаат, се шминкал некој таму? Добри ли се? :^)
     
  15. Shopa.holic

    Shopa.holic Активен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    12
    Ако можеш да ми кажеш кај му е салонот во Лептокарија точно. :)
     
  16. malecka91

    malecka91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    68
    Да ми препорачате некој што добро шминка во Прилеп ?
     
  17. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Палада,ивана,студиото од бубе..
     
  18. devojkaa86

    devojkaa86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    15
    Идеи за шминка

    Дали некој знае, што ставаат профи шминкерите под окото, кога ставаат сенка за да не им лепи ,нешто како во прав ? :)
     
  19. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Идеи за шминка

    Тие ставаат нешто друго ама ти можиш да си ставиш пудра за тело...Го има истиот ефект...Од кога ке се дошминкаш само лесно ке испафкаш со четката врз лицето,лесна е за отстранување
     
    На devojkaa86 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    за Палада знам како работи,мене ме интересира други некои што шминкаат и фризури да прават ама да се добри и во шминкање и фризирање,ако имате дај пишете некои ве молам,а дали се добри овие Ивана и Бубе? и ако имаш телефон,адреса или ФБ да пишиш.