1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опиши се!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Tabby, 29 јуни 2010.

  1. Pufce27

    Pufce27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    88
    слатка мала со долга црна коса, зелени очи и сега големо стомаче во кое се крие слатко мало бебнце :rofl: :D
     
    На Butterfly-Girl, vw-girl и Torte19 им се допаѓа ова.
  2. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    .. :lol: ...не многу убава,шармантна,харизматична,згодничка, :lol:
    . :angel: ..моментално црвенокоса,француска фризура,со шишки,темнозелени очи,блед тен,дупчиња на образите.
    ..го сакам животот,позитивна,оптимистка,дружељубива,комуникативна.. :angel: .
     
  3. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    висока сум 1 74 ,59 кг,имам долга црна коса,кафени очи,тен ни многу блед ни темен на средина . трпелива сум,не избрзувам во некои работи,прво ке размислам пред нешто да кажам...и тоа
     
  4. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.874
    Допаѓања:
    8.422
    Пол:
    Женски
    костенлива коса, претпознатлив знак веѓите :D
    Срамежлива, но пред се упорна.
    Ги постигнувам зацртаните цели без разлика на падовите,бидејќи нели од грешките се учи ? :?
    Сакам да им помагам на другите,но се разбира се додека истата не биде злоупотребена. :)
     
  5. digitron

    digitron Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    5
    висина -1 69
    тежина -60 kg
    боја на коса-светло кафеава-долга до половина но ретка за жал
    очи-зелени
    лице-полна устичка и малку пегички на носто
    карактер-избувлива на моменти но бргу ми поминува нервозата,и љубморна многу лоша особина што може човек да ја има :)
     
  6. blosson

    blosson Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Oптимист..висока...ни дебела ни слаба меѓу средните сум..плава коса плави очи па може да се каже и темно руса ...ги сакам сите...а најмногу себе си ^^...долги и убави трепки...некогаш сум и нарциз...долгаа косааа ....згодничка..комуникативна....пријателски настроена...шармантна...и така xD
     
  7. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.092
    Допаѓања:
    820
    Пол:
    Женски
    1.74 висока. Со 58 килограми. Со Средна кафеава коса, кафеави очи и Златен тен. 8) :D
    Дбра, Љубезна, љубопитна, забавна. По хороскоп Водолија
    Зависна од интернет, сакам да читам списанија .. Е друго не ми текнува :$ :lol:
     
  8. fashionbaby

    fashionbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    244
    висока 160 см.- 46 kg.
    долга коса- светло кафеава,темно кафеави очи,голема уста,многу долги трепки.
    Ги сакам сите а најмногу себеси.
    На никого не му ги кажувам моите тајни.
    Во хороскоп сум девица но бидејки сум на почетокот имам и каректеристики на лав,а под знам ми е рак.
    Модерна сум и често си ја комбинирам облеката.
    Имам поголема сестра,која ми значи најмногу на светот
    Порано мислев дека имам вистински другарки,но подоцна сфатив дека уствари ги немам.
    Забавна сум и откачена.
    Постојано патувам.
    Мојот најдобар другар ми е симпатија.
    Одам на англиски,германски и играорна.
    Живеам во Скопје.
    Многу тврдоглава,упорна а воедно и нервозна личност.
     
  9. lolita97

    lolita97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    37
    Висока 164, 50 kg. пропорции 85-60-90 :lol:
    Слатко девојче со свелто кафена виткана коса долга до половина, огромни темно кафени очишта. :wasntme:
    Добра за добрите, љубопитна, забавна, гледам многу реално на работите - што на другите им смета, многу ама многу љубоморна (за жал), паметна (понекогаш многу глупава).
    Знам да чувам тајни кога ми одговара. 8)
    Имам љубов за сите, а највеќе за моите, братучедите, другарите, и за него :inlove:

    Доволно е... :P
     
  10. Irie.eye

    Irie.eye Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    6
    Епе еве и онака сум по нова на форумов, па ај и ја да си се опишам :)
    Високо не многу слабо девојче (175 висина, 60 тежина) , Со долга, валовита, кафеава коса (иако секогаш испеглана :D ), кафено-зелени очи... Бик во хороскоп... скоро секогаш позитивна, и опкружена со пријатели.
    Главна занимација пеење, цртање, пишување, драма... Сакам се што е поврзано со уметноста. :D
    По дома сум си поприлично сама, единка на моите најсакани родители, кои пред се за мене предствуват некој вид водечи, низ овој животен пат нели :) хммм, што друго би рекла... ете нека остане на ова, за сега е доволно, и онака го читам форумов повеќе од 1 година па одлучив и јас да се регистрирам, така да од сега почесто ке ме гледате... ^^ :* :*
     
  11. mihaela55555

    mihaela55555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    121
    Висока околу 165 м.,слаба, имам кафеави очи и кафеава права коса до рамења, се обидувам да бидам секогаш ведра и позитивна (иако некои работи го предизвикуваат спротивното).
    Понекогаш мислам дека сум премногу толерантна, ако заслужиш можам да ти отстапам било какво место, фер личност...:)
    Во хороскоп сум девица. Велат дека девиците се делат на две групи или многу избувливи и дрдорливи личности или потполно затворени кои се си носат длабоко во себе. Јас дефинитивно сум во втората група.
    Понекогаш мислам дека премногу работи си трупам во душава, ама тоа е што да се прави...:)
    И покрај некои проблеми, секогаш сум си насмеана :D
    Исто така ми викаат и дека личам на Anne Hathaway (во изгледот).
    Тоа би било тоа :)
     
  12. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.676
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    Слаба девојка со средна висина,зелени очи и кафеава коса.

    Емотивна девојка која секогаш погрешно ги проценува лугето,верува во љубов на прв поглед,не се заљубува така лесно,брзо се лути но уште побрзо простува,се бори за своите права,колку и луѓето да ме повредат јас едноставно не знам за мразење,не сум љубоморна и се радувам кога некој ќе успее,секогаш сум ведра,позитивна,оптимистички настроена,знам да ценам кога некој ќе направи нешто добро за мене.
     
  13. LikeDomino

    LikeDomino Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2012
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    25
    Висока, пунка, кафеава коса, кафеави очи.
    Во хороскоп сум бик.
    Малку сум мрзелива, се инаетам но лесно омекнувам. Може да се каже дека сум наивна, им верувам на сите тоа ми е НАЈЛОША особина.
    Многу сум променлива, во еден момент можам да сум насмеана, весела, среќна а во друг момент да сум тажна, повлечена.
    Многу сакам мачки и коњи.
    Сакам да помагам , ама во повеќето ситуации тоа со лошо ми се враќа и никако да научам да гледам за себе .Премногу емотивна личност сум.
    Зборлеста сум, правам како што мислам дека е најдобро, ама и грешам често....така учам од грешките.
    Можам да правам со секој муабет, без разлика дали е млад или стар.
    Често избувнувам и се дерам кога сум нервозна. Не сум љубоморна личност и многу ми е мило кога некој ќе успее во нешто и ќе си ги оствари своите соништа.
    Мрзам дволични,и некои што ми солат памет, а не се у право.
     
  14. EleonoraLovato

    EleonoraLovato Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    676
    висока,кафена коса и очи.
    во хороскоп сум бик и сум многу голем инат.лесно се приврзувам со луѓе и им верувам, што е најголема грешка.идиот сум и незнам да мразам :)
     
  15. lollipop93

    lollipop93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    88
    ВОДОЛИЈА... Црна коса,зелени очи,ниска по раст :( ,слаба (тамн) Заљубена,изгубена,насмеана,паметна,инатлива,избувлива,дружељубива,ги сакаааммм животните,обожавам хорори,секс,авантури,патување,парииии..Иден физиотерапевт ...Доста е толку за денеска :)
     
  16. m.i.g

    m.i.g Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.074
    Допаѓања:
    5.777
    Пол:
    Женски
    Ниска,црна коса и кафени очи,малку здебелена :( ама ај ќе ослабам (се надевам) , тазе верена со старата љубов,Овен со подзнак Шкорпија,лоша,љубоморна :lol: ...ама како што поминува времето се подобра и поНЕљубоморна,опседната во моментов со бебенца (многу сакам едно) без доверба во другарки само површно пријателство онака,уште неколку испити на факултет и крај конечно ]:)
     
  17. Meli20

    Meli20 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    висока слаба мислам како секој нормален човек кафеава коса плави очи хороскоп риби љубовен статус слободна
     
  18. curlygirl

    curlygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    521
    Пол:
    Женски
    Ниска 160 цм,слаба со облини,небесно сини очи,смеѓа коса оди кон плаво.Во хороскоп сум овен и ми е многу точен.
    Сакам едноставен живот и се обидувам таков да имам.Не ги обожавам баш сите луѓе,имам неколку избрани пријатели со кои се дружам.Едноставно не можам секој да го сварам исто и некој мене.Сакам добри,мили, луѓе.Мразам кога некој силно вика,кога некој постојано се фали.
    Не дозволувам да бидам надитрена ја проценувам секоја ситуација.Затворена личност,на изгледа ногу повлечена,но изгледот лаже :) Не верувам на ского,ретко ќе се најде некого.Можам многу да сакам ,но не си дозволувам,се уште не.
     
    На fashionbaby и LikeDomino им се допаѓа ова.
  19. ABeautiful

    ABeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    56
    Висока,со смеѓа коса,виткана...со зелени очи,со малку поглеми гради хаха.Внатрешно имам многу добро срце,секому помагам кога знам дека можам..колку и да несакам неможам едноставно таква сум.Девица сум во хороскоп ...и се влегувам во сите детали на сите работи. Перфексионист сум премногу. Некој личности ги сакам повеќе некој помалку...никој немразам! Едноставно ме нервира кога некој ке се направи важен,ке се испофали,ке почне да се дере...Сакам смирени,добри,паметни,начитани луѓе околу мене. Секогаш сакам да си го добивам големото внимание од спротивниот пол.Можам да сакам еден и то многу колку што неможе ни една друга жена...но премногу ми е рано за да се случи тоа... :D
     
  20. ABeautiful

    ABeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    56
    Висока,со смеѓа коса,виткана...со зелени очи,со малку поглеми гради хаха.Внатрешно имам многу добро срце,секому помагам кога знам дека можам..колку и да несакам неможам едноставно таква сум.Девица сум во хороскоп ...и се влегувам во сите детали на сите работи. Перфексионист сум премногу. Некој личности ги сакам повеќе некој помалку...никој немразам! Едноставно ме нервира кога некој ке се направи важен,ке се испофали,ке почне да се дере...Сакам смирени,добри,паметни,начитани луѓе околу мене. Секогаш сакам да си го добивам големото внимание од спротивниот пол.Можам да сакам еден и то многу колку што неможе ни една друга жена...но премногу ми е рано за да се случи тоа... :D