1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризури за прикривање на ушите

Дискусија во 'Коса' започната од FeminkaDoKraj, 15 декември 2012.

  1. FeminkaDoKraj

    FeminkaDoKraj Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    49
    епа вака.....значи јас сум една од оние несреќните што имаат големи уши :( понекогаш сакам косата да ја соберам да не е секогаш пуштена но не можам ниту во опавче да ја фатам ако не носам топер!(оној за уши скривање што е)...дури за полуматурата не ја носев убаво собрана дотерана туку само ја извиткав.......дајте предлози за некакви инетересни фирузри кои ги прикриваат ушите.....однапред фалаа :) ;)
     
  2. CocoLady

    CocoLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    159
    Епа вака.. јас мислам дека не треба да се срамиш од тоа сто го имаш :)) Мислам дека треба да си ги праиш сите флизури кои ги сакаш ;) И освен да ја носиш пуштена со некои локни или некои додатоци , не знам како друго би ги сокрила :))
     
  3. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Еве нешто :

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На FeminkaDoKraj му/ѝ се допаѓа ова.
  4. FeminkaDoKraj

    FeminkaDoKraj Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    49
    за жал, многу сум осетлива............и на училиште кога бев помала ке ја соберев косата и сите почнуваа да ми се смеат и ми даваа разноразни прекари.......секој ден дома си плачев......неможам тукутака да си ја соберам косата и да си одам како да немам уши големи :( страв ми е дека повторно ке ме навредуваат.......туку ај доста се жалев тоа ионака ништо не ми помага :D :)
     
  5. CocoLady

    CocoLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    159
    те сваќам многу добро затоа што и другарка ми го има истиот проблем и неа и измислуваа прекари и од тогаш ја носи само пуштена :( Од што и набија толку многу комплекси беше спремна и на операција да оди но некако се разубеди :/ Мислам дека флизурите погоре ти се многу добар избор :)
     
    На FeminkaDoKraj му/ѝ се допаѓа ова.
  6. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
  7. FeminkaDoKraj

    FeminkaDoKraj Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    49
    не сакам кратка фризура.......мислам,убави се но немам чувано толку кратка коса усте од мала....навикната сум на долга коса.....сепак фала за предлогот :)
     
  8. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.071
    Допаѓања:
    17.212
    Пол:
    Женски
     

    Прикачени фајлови:

  9. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски


    I jas sum edna od tie shto imaat taka "pogolemki" ushi imam mnogu ubava kosa no za zhal ne ja nosam fatena,nitu pravam nekoi frizuri tuku pushtena i drugarkite mi se chudat kako mozham da ja nosam samo pushtena xDD kako ne mi smeta ama ete srekjava moja hahahaha :D :D pozz
     
  10. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.071
    Допаѓања:
    17.212
    Пол:
    Женски
     

    Прикачени фајлови:

  11. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Можеш пуштена да ја носиш или виткана немора да ја фаќаш или ако сакаш фатена пониско фатена
     
  12. notgonnatellu

    notgonnatellu Активен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    mislam deka ne treba da se sekirash sho drugite zboruvaat, jas imav klempavi ushi i predhodnoto leto si napraviv operacija oti stvarno dojde do stepen koga nemozhev da gi podnesuvam i nashkolo i niz grad decata, site bea premnogu loshi i bezobrazni, mi se ismejuvaa za se a oni lichea is seushte lichat na zhivotni sho izbegale od zooloshka a ima mnogu frizuri so koi mozhesh da si gi skriesh ushite :)
     
  13. Buterflygirll

    Buterflygirll Нов член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Се надевам си поминала добро на операцијата инаку јас немам клемпави уши ама мојата другарка Ангела имаше клемпави уши и ја викаа Дамбо :(
    И она постојано плачеше и мораше косата да ја носи пуштена секогаш.
     
  14. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.071
    Допаѓања:
    17.212
    Пол:
    Женски
  15. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
     

    Прикачени фајлови:

  16. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.071
    Допаѓања:
    17.212
    Пол:
    Женски
  17. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    И јас го имам истиот проблем со големи уши ама кога е стварно жешко си ја фаќам во коњско опавче и баш ми е гајле
     
  18. FeminkaDoKraj

    FeminkaDoKraj Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    49

    notgonnatellu, а ако смеам да прашам,колку пари беше операцијата? ако не сакаш овде да кажеш колку беше цената,пиши во л.п....... и јас многу сакам да направам операција оти преку глава ми е од овие уши клемпави :@ лете зиме пролет есен секогаш косата пуштена ја носам,само дома каде ме гледаат само домашниве ја носам собрана во репче,дури и до продавница кога одам пуштена ја носам.........:(...........инаку фала ви на сите за предлозите за фризурите :*
     
  19. sweety23

    sweety23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Јас немам многу големи уши, ама не знам едноставно не ми се допаѓа кога ја собирам косата, ретко ја собирам но кога ја собирам си ги лепам ушите со ханзаплас или со медицинскиот фластер и чао пријатно :D :D