1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

  1. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    Neznam kaj vas kako izleze no kaj mene tocno izleze, imam golema zelba za odnosi i izleze zensko deka nosam :)
     
  2. H.e.L.e.N

    H.e.L.e.N Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    218
    јас во последно време имам стварно многу поголема зелба одколку кога не бев бремена,во петок ке одам на контрола и ке видиме дали има врска кај мене дали е девојЧе или момЧе :D
     
  3. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Мене ми е најнормална желбата, ни повеќе ни помалку. И претходно не е дека сум била без желба, веројатно мажето ми е погодено!!! :rofl: :$
     
  4. mace31

    mace31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    59
    Труднички муабети

    zenski neznaev kaj da go postavam ova prasanje pa eve resiv tuka,vaka mi kasni 6 dena pravev tes i na site tri mi pokaza positiven,uste pred 15 dena go pravev i od togas strav mi e da imam seks so maz mi a uste ne sum bila na lekar zasto mi rekoa deka e rano,ama veke ne se izdrzuva :D majka priroda ene go i maz mi zbesna :lol: kazete mi dali smejam da imam seks?jas mislev koga ke odam na ginokolog da prasam pa posle,vie sto vikate? :$
     
  5. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Труднички муабети

    :clap: честитки со лесно да тие ...а зошто рано за гинеголог,, пред две недели си го правела тестот значи можеш да одиш.. јас од кога го правев тестот после една недела отидов,,,, а за секс не знам најдобро да ти каже гинекологот...
     
  6. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Труднички муабети

    :* лесна бременост :rofl: нетије rano за на док. а за односи и јас од тој пусти страв не му давам на мм :devil: па валјда це ми помини некогас стравот
     
  7. mace31

    mace31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    59
    Труднички муабети

    ке идам наредната недела на гиноколог,а не да ми е страв да не му се слуци несто на сите сто сум казала ми се смејат викаат ајде не се занесувај како ке го допраис зар како си го направила а мене пусто страв хехехех
     
  8. ubavka1

    ubavka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    709
    Допаѓања:
    738
    Труднички муабети

    cestito i lesna bremenost a na ginekolog mozis slobodno da odis kaj mene ja potvrdi brmrnosta samo so 4 dena kasnenje na cikluso a za seks i mene mi e strav samo dva pati imam do sega i toa odvaj so trista molenja od mm a imam citano deka ne e steten dokolku e ok so bremenosta :D
     
  9. mace31

    mace31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    59
    Труднички муабети

    фала ти а кога имасе?одма од кога дозна без да го прашаш докоторот?
     
  10. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Труднички муабети

    јас во првата бременост дури и повејце од сто треба имав односи :D и за второто бесе се ок до крај ама за третаво како страв ме фати усте од поцеток дека имав до скоро болки во стомацево и од со цитам на нет многу усте толку се запласив ]:) цудо прај ова интернетов :devil: це фатам це го исклуцам
     
  11. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Труднички муабети

    мене не ми дават да седам и да читам вакви работи... да не слушам ништо да не си ја разболувам психата.. ама тој интернето е болест :envy:
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ubavka1

    ubavka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    709
    Допаѓања:
    738
    Труднички муабети

    jas koga go prasav doktoro mi kaza samo so kondom da imam odnosi ama toa nema sansi kaj mm a i neznam zosto mi kaza taka :( a jasimav pokasno negde ednas kaj 8 nedela i poslem kaj 10 sega od utre vleguvam vo 12 :D asegde kaj sto barav da doznam dali e dozvoleno vo bremenost pisuva deka e dozvoleno dokolku ne e rizicna bremenost i vaka po prijatelki so se rasprasvam site mi vikat slobodno da si imas zar mislis 9 meseci da bidis bez sex :lol:
     
  13. mace31

    mace31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    59
    Труднички муабети

    ама јас посто уште не сум била на гиноколог а и незнам колку сум бремена и затоа ми е страв,а вака ништо не осеќам само голема зелба за секс хехеххе
     
  14. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Јас би те советувала да си почекаш барем додека не се слушне срцева акција, тоа е некаде 6-7 недела. Мене гинекологот ми забрани до тогаш, а после тоа ми рече слободно да си имаме секс само да се пазиме нормално. :lol:
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mace31

    mace31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    59
    фала ти срце многу и јас мислев да поцекаме бар док не идеме на гиноколог па најубаво он да ни казе ке се стрпиме за тоа време :)
     
    На Beautiful-Princess му/ѝ се допаѓа ова.
  16. gjul

    gjul Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    девојцинја инаце јас сум прикрај трети месец и верувајте неам зелба за seks засто цело време ми се поврака малаксана сум само еднас имавме со мазми и бесе некако цудно со знам се ми бесе страв за бебусот мој ама полека бесе незно и се разбира со кондом нели... |-)
     
  17. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.707
    Допаѓања:
    136.659
    Пол:
    Женски
    а бе бркај те си кеиф дури немате мешенца оти после ништо од бизнисот :lol: и плус бебето мрда ли мрда па ти ај имај желба.јас здравја боже лјубов со мм по 3 месеци.не умри магаре до зелена трева
     
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.745
    Допаѓања:
    32.101
    Пол:
    Женски
    Ние имавме секс во текот на целата бременост. Дури и во првите 3 месеци. Јас дури тогаш дознав дека сум бремена. Немјате гајле за сексот. Само треба да внимаавте кои пози ги применувате.
     
  19. mace31

    mace31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    59
    А кои пози да се практикуваат?странечки може?:)
     
  20. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    ако ти одговара зашто да не :lol: поздравчее