1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинален секрет

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од maja8, 3 јануари 2010.

  1. Eleni.S

    Eleni.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки.
    Би сакала да ве прашам. Цел ден ме болат јајниците, она чуство како да ќе ми дојде. Прво си помислив да не е некоја инфекција бидејќи вагиналниот исцедок ми беше воден, немав ништо на долнио веш освен што се чуствував како да сум мокрела на нив :D Па си погледнав во календарот за плодни денови и баш за денес ми пишува дека ми се плодни денови и она кругчето горе што значи овулација. Можно е поради ова да ме боли стомакот и да имам таков исцедок?
     
  2. thepowerofwill

    thepowerofwill Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    6
     
    На mynameislove му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LexyCw

    LexyCw Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    7
    Синоќа, денес на гаќите покрај густиот секрет со проѕирна накај бела боја имам и малку кафеав секрет. Инаку сум невина, не сум имала односи, петинг практикуваме со дечко ми. На некоја од вас и се има случено ова? И од што може да е? Не би требало да се грижам, бидејќи од петинг ништо не бидува, ама не знам што е ова.
     
  4. mila-88...j

    mila-88...j Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2013
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    60
    И јас го имам истиот проблем има некако кафеава боичка или жолтеникава..незнам точно.И плус некако градите ми се многу тврди.Што може да е тоа?
    р.ѕ имам односи со дечко ми
     
  5. skorpija12345

    skorpija12345 Активен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2013
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    2
    dolgo vreme iam kako belo pranje nesto ama mn mn belo i premnogu iam na gakite i mirisa...na gakite se susi i kao ..bljak...cel vreme se custvuvam mokro i loso mirisa i mi smeta glupo se custvuvam i pred deckomi i ko da ne se banjam sekojdnevno menjavam gaki i se tusiram..dzabe..iam seksualni odnosi :/
     
  6. skorpija12345

    skorpija12345 Активен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2013
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    2


    isto mi e i mene sea...kazi mi sto napravi dali si bila na ginekolog i sto se desi?? :/
     
  7. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Посети си гинеколог, имаш некоја инфекција.
     
  8. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Женски вчера додека мокрев забележав дека секретот ми е темно кафеав,а на моменти и крвав.
    Еве и денес исто.
    Менструацијата ми заврши на 27 септември.
    Дали ви се случило ова и што би можело да биде?
    Се плашам.
     
  9. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.131
    Допаѓања:
    14.377
    Пол:
    Женски
    Вчера додека се мијав,забележав во секретот и малку многу минимално крв..уште 2 н едели терба да ми дојди,не е од тоа,да не е некоја инфекција?Хелп
     
  10. Boobs

    Boobs Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Zgolemen vaginalen iscedok

    Imam zgolemen vaginalen iscedok so cuden,intenziven miris, ponekogas e gust i bel,a ovie nekolku dena e kako proziren i lepliv. Vekje dvapati mi se sluchi naednash da mi proteche,mnogu, i pomisluvam deka sum dobila menstruacija. Kje ve zamolam da mi pomognete za shto mozhe da se raboti.Zashto ciklusot ne mi e najredoven, ne sum sigurna,ama po moite presmetki treba da mi se plodni denovi.Sepak zgolemenoto lachenje me ispanichi mnogu.

    Vi blagodaram odnapred!
     
  11. iveflower

    iveflower Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2013
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    12
    Zgolemen vaginalen iscedok

    и мене истото ми се има случено, и како што сум информирана тоа е најнормално. кога имаш зголемен исцедок и кога наликува на жива белка од јајце тогаш ти се најплодни денови.
     
  12. francais

    francais Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    1.282
    Загрижувачки ли е обилен, бел, сирест секрет во комбинација со пореметена менструација во последните 2 месеца?
    Не знам дали имаат поврзаност...
     
  13. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Ова ти е најверојатно бело прање, а во врска со менструацијата да си се консултираш со гинеколог.
     
  14. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Девојки имам голем проблем со тоа бело прање..ми течи повеќе од обично, не носам танги не користам секојдневни се плашам дане е некоја инфекција, со измивањето со камилица не можам да пробам бидејќи сум алергична на камилица,дане знаете некој чај на пример или нешто друго на природна база?
     
  15. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    содабикарбона раствор, чај од невен, 1 лажица јаболов оцед во 250 мл вода....пробај ако не помага оди на гинеколог за да ти препише соодветно нешто...имав и јас проблем со бело прање и гинекологот ми препиша вагиттрии гинекс форте и сега е ок////позз
     
    На bubamara12345 и jovana03 им се допаѓа ова.
  16. Torte19

    Torte19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    86
    девојки помош..
    од вчера имам засилено бело прање и тоа како вода,без мирис и ноја..се осеќам како шомочана,многу влажна..некое чаре ?!
     
  17. Torte19

    Torte19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    86
     
  18. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Над тебе има пишано природен лек, меѓутоа јас не верувам многу многу во такви работи, земи си вагиналети, јас би ти ги препорачала Канестен.
     
  19. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски

    Фала многу ќе пробам :*
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  20. teddygirl

    teddygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    618
    Девојки не барајте тука помош кога се работи за здравје, тука сите само нагаѓаме, затоа правец на гинеколог. Одете проверете се. Еве конкретно јас, на случаен контролен преглед ми најдоа вчера циста на лев јајник, па сега ќе одам на дополнителни CA 125 испитувања за да видиме од каков тип циста е.Се надевам нема да испадне ништо страшно на резултатот и за време на циклусот ќе си пукне.
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.