1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Необични свадби

Дискусија во 'Свадба' започната од pink4ever, 7 февруари 2011.

  1. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Самото име кажува се. Има луѓе кои сакаат ги избегнат традициите, но и луѓе кои сакаат да создадат нови. Не се плашат да експиментираат со изгледот и подготовките. Некои изгледаат како од Хорор, а други пак од некој Дизни филм.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.049
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    јас евентуално да сакам необична свадба ќе се откажат преку весник од мене, а таму кај што се мажам нема да ме приберат,значи ништо од необични свадби за македонски услови,многу ни се патријахално растени генерациите.
     
  3. Iceberg

    Iceberg Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    Јас би сакала -некој ден да имам таква свадба :lol: т.е. да не е онаа класичната во ретсорани хотели,адети,одења по невеста,црква,матично -се во едно-не благодарам...би сакала на некое отворено место,рибник некој убав,во лето,со кетеринг служба а не со оние класични вечери од стекови и плескавици :puke:
     
  4. busavata

    busavata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    16
    Ах, без свадба по мој вкус, не се мажам :)
    До сега во животов се што ќе решев да го направам - ќе го направев, така е и сега, така ќе биде и кога ќе треба да кажам ДА. :) Ме боли уво за традиции и размислување на комшии и роднини. Се имам испланирано, сегашниов дечко прифаќа, е ако не се мажам за него, другиот ќе мора да прифати :)
     
  5. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    ДА ДА ДА токму таква свадба сакам да имам да бидам поразлична од другите сакам фустанот да ми биде шампањ боја или пак бело со тиркизно повеќе сум за втората варијанта а со тоа тиркизни чевли, и букет од бели рози обвиткан не во бело во тиркизно,а младоженецот хмм да биде во црно одело со тиркизна кошула.. сепак какои да е ќе направам нешто необично
     
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Да....но до одредени граници.....да речеме 50/50
    И дефинитивно сакам мојата свадба да биде запаметена и да ја зборат гостите,токму по тие некои необични,несекојдневни-уникатни идеи
    ....тргнувајќи од тоа дека не сакам обични покани....па надаље....Искрено кога би можела и по гулаб би им ги пратила
     
  7. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    На maja8 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    Прикачени фајлови:

  9. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно НЕ, јас сум си за старите обичаи, со сите нишани и се разбира, сонувам за широка бела венчаница. :D
     
  10. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Мене овде не ми е ништо необично освен тоа што целите се покриени со тетоважи. На страна фактот што Емилија била преубава невеста ама мене овде апсолутно ништо не ми е чудно и несекојдневно.
     
    На Bibko му/ѝ се допаѓа ова.
  11. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    Па незнам колку невести си видела со патики :?:
    Јас на пример ниедна, ете тоа ми е невообичаено.
    И сите се сликаат покрај споменици, а овие види ја сликата во лимузината, ете и тоа до сега не сум го видела. ;)
    Или пак тоа да се пушта само рок музика на свадба, место трубачи и ора да има :)

    Незнам дали го отвори линкот за да ги видиш другите слики
     
    На Candice.S му/ѝ се допаѓа ова.
  12. macigv

    macigv Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2012
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    12
    мене едно ми е глупо кај овие "необични" свадби.
    Не им ја сваќам поентата зошто мора да ставаат слики или клипови на интернет како необични свадби. Сакаат медаљон да добијат со тоа што се необични или што, или да се пофалат еј види мојата свадба е уникат. И што ако е необична :?: ?
     
    На irena.1 и simoncelicius им се допаѓа ова.
  13. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    ДА, ако не ги преминуваат границите на невкусно и ако не се копирани ради реда...
     
  14. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Мене ми се допаѓаат необичните свадби. Оние, традиционалните се премногу досадни и монотони. Секако, има и утки. Не се сите необични свадби убави.
     
  15. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.460
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Секој си има свој вкус и замисла како треба да изгледа тој ден, тоа не треба да биде необично, само што кај нас има некое закоравено мислење за тоа како треба да изгледа една свадба, па сега секое скршнување од тоа го класифицитаат како необично.
    Е сега да се претерува не иде- од типот црни, бордо венчанит или некој готик стил, тоа е претерано.
     
  16. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.744
    Допаѓања:
    32.100
    Пол:
    Женски
    Не м исе допаѓаат необичните свадби. Се знае каква треба да биде. Не треба да се претерува. Секој си има право на свој избор.
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.