1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Списание „Убавина и здравје“

Дискусија во 'Слободно време' започната од roberta-rubi, 19 септември 2010.

  1. roberta-rubi

    roberta-rubi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    61
    Ја отварам темава бидејки ова списание ми е омилено и редовно го читам,а се надевам дека има многу како мене.Ве повикувам заедно да го коментираме,што ви се допага а што не,да даваме некои критики и слично.Се надевам дека ке се дружиме,па повелете :)

    п.с.Ако случајно темава не е соодветна, можете да ја заклучите...
     
    На Chocoholic.girl и praski4e им се допаѓа ова.
  2. Kaliopi

    Kaliopi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    5
    Списание"убавина и здравје"

    и јас го купувам. т.е. мајка ми па го читам.... повеќе разлистувам. интересно е да..
    но не ми се допаѓа тоа што мислам дека наградите се наместени или нешто...
    бидејќи од самиот почеток, значи од првиот број ги праќаме тие наградни купони и не знам што чудо ќе беше до сега ни една награда да не ни се падне. ни нешто најситно.. за фустан или за липосукција да не правиме муабет.... така да најверојатно веќе и нема да го купуваме бидејќи не прават будала во здрав мозок. подобро нека нема никакви награди ништо. а не вака не залажуваат само.. кој си го сака списанието ќе си го купува и без награди ..
     
  3. roberta-rubi

    roberta-rubi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    61
    Списание"убавина и здравје"

    Се извинувам заборавив да кажам што најмногу сакам да читам,односно најинтересна ми е МИС-ТРАЧ :rofl: едноставно го сакам списанието но не ми е за наградите(и јас пракав но во почетокот а сега се откажав бидејки ништо од тоа)навистина има многу работи интересни и корисни :*
     
  4. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Списание"убавина и здравје"

    И јас понекогаш го купувам, ама некако порано ми беа многу слични со Unique, а сега Unique ми е дури повпечатлив и поиновативен. Мис трач ми е омилена колумна во Убавина и здравје.
     
  5. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Списание"убавина и здравје"

    Па има неколку интерсни колумни, се само мис трач. На пример интересно ми е мене кога има за патувања, или работа и пари совети итн., предлог книги за читање, само зависи, во некој број се поинтересни во некој малку запурни...Инаку ме нервира што, оскапе, а дебелината на списанието се намали :P . Порано обавезно купував Лепота и здравље и Џој. Сега само македонсково..А Јуник не сум купила, ама баш ќе купам да видам што нуди :)
    П.С. Зависник сум од списанија (нередовно купувам и некои за дом и уредување или со подароци ако се на пример :lol: )
     
  6. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Списание "Убавина и здравје"

    Da spisanieto e navistina mn ubavo pravo zensko spisanie ja redovno go citam site broevi gi imam od makedonskoto ubavina i zdravje a pred da izleze makedonskoto redovno go kupuvav i srpskoto by the way temata e odlicna :)
     
  7. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Списание "Убавина и здравје"

    Да го обожавам, редно беше нешто во стилот на списанијата во другите земји, да има и кај нас вакво, а не да читаме се на српски! Мн ми се допаѓа, а и вреди за парите, има многу корисни совети!
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Списание "Убавина и здравје"

    Стварно вреди за парите. Супер содржини има, а и квалитетот на хартијата ептен ми се свиѓа.
     
    На LittlePinky и Iva-Eve им се допаѓа ова.
  9. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Списание "Убавина и здравје"

    И јас редовно го купувам Убавина&Здравје, а купувам и Unique и JOY (ме нервира што со JOY ужасно каснат, значи пред еден месец го купив јулскиот број и сеуште само тој е во оптег и чекам да го донесат изданието од август!). Има интересни содржини и секојпат по нешто за секого. Јас ги читам од прва до последна страна а и знам да си ги пролистувам пред спиење или во wc :D . Мислам дека си е ок цената и можеме да си пружиме едно вакво женско задоволство секој месец. Ги препорачувам!
     
  10. sugar.nn

    sugar.nn Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    15
    Списание "Убавина и здравје"

    Не купувам многу убавина и сдравје еднаш купив и не ме бендиса баш.. Купувам JOY, и Unique.. Знам дека не беше ова прашањето ал ја се пофалив битно :$
     
  11. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Списание "Убавина и здравје"

    Порано го купував редовно, сега само понекогаш, затоа што забележав дека исти содржини се повторуваат во секој нареден број и почнаа да ставаат повеќе реклами отколку текстови. Во рубриката кај што предлагаат модни комбинации, секогаш предлагаат некои скапи брендови, па кога ќе видам дека предложиле чизми од 20.000 илјади, си викам кој ќе го купи ова?
    Кога бев тинејџерка не пропуштав ниту еден број од ТАА, а мајка ми постојано читаше Комплетна и сметам дека е навистина квалитетно списание. Во последно време ми е поубаво да читам Joy, а Убавина и Здравје, не го купувам често. И Unique имам читано, ама мислам дека се слични со Убавина и здравје.
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Списаниjе "Убавина и здравје"

    Секогаш купувам Убавина и Здравје и тоа уште истиот ден кога ќе излезе. :) Има многу корисни совети, квалитетна хартија, убави модни коминации... Unique никогаш не сум купила баш ќе купам да видам што има.
     
  13. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Списаниjе "Убавина и здравје"

    Порано купував убавина и здравје но сега само Unique. Мислам дека Unique е по за тинејџерки а убавина и здравје за по возрасни девојки и жени :)
     
  14. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Супер е,го читам.За мене е едно од подбрите списанија што ги има.Има интересна содржина и има што да се прочита.
     
  15. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Јас искрено не го купувам од проста причина што не наоѓам ништо интересно во него.
    Се чита за 1 час и не вреди за парите.

    Српското Убавина и здравје е многу пообемно и поинтересно.

    Најмногу сакам да читам Џој, ама тој доцни по еден месец, кај нас идат оние списанија кои не биле продадени и затоа е 50денари, ама има многу корисни совети :!:
     
    На purple.butterfly и girl1985 им се допаѓа ова.
  16. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    jaс го читам списаниево многу ми е убаво и има некои интересни работи и совети
     
  17. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Порано го купував секој можен број, ама одкако излезе јуник многу ретко зошто немам време, а некако ова другово повеќе има што да се прочита :?: И секако џои не си го пропуштам. За овие нашиве се познава дека македонче ги пишувало :P
     
  18. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Редовно го купувам.Порано морав да чекам српската верзија да стигне кај нас дури по еден месец.Сега си ја читкам со голем мерак,посебно ми се наоѓа на релација Ск-Бт :)
    Има добар склоп на модата и здравјето,не е едно од оние досадни списанија.
    Само морам да дадам мала замерка дека српското беше некако пообемно.
    Но и ова за наши услови,за разлика од некои други,е супер!
     
  19. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Искрено, ниедно наше списание не купувам. Го тупат со се едни те исти теми, како да се облечете, како да го заведете, секс пози што веќе сите сме ги пробале и да не набројувам, а плус многу повеќе има реклами отколку содржина, а изгледот и темите им се само преведувани од странските, ништо ново и интересно да смислат, само копирај и преведи. Повеќе информации ќе најдам во 24часа здравје за 15денари со весник, отколку во овие глупости.
     
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  20. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Го купувам редовно , читам првиот ден се, евентуално и вториот . И така списанието за 2-3дена славно завршува во кошот со сите други весници. Понекогаш се чудам како давам пари за списанија, ама пусто ни со нив ни без нив. Колку толку нудат барем за момент поинаква занимација иако е се веќе претходно прочитано.