1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинални инфекции!?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од zizi.lady, 3 декември 2009.

  1. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.192
    Допаѓања:
    123.801
    На своја рака, не на своја глава.
    Инаку, треба консултација со гинеколог. Јас досега еднаш само сум употребила нешто вагинално без консултација со доктор, некои вагиналети на природна база, од камилица. Фармацевтката ми ги даде и ми помина нелагодноста за една ноќ. Сепак, доктор си е доктор.
     
  2. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.758
    Допаѓања:
    37.840
    Пол:
    Женски
    Kанестенот секако не ја препишува доктор,без рецепт е можеш да се мачкаш од неа, веројатно е кандида, ако не ти помине за 3 дена посети гиниколог и ќе видиш што е.Јас имам користено канестен на своја рака и ми има поминувано без последици.
     
  3. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Прозирна течност со грозен мирис не асоцира на кандида, така да гинеколог ти е најпаметно да посетиш.
     
  4. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    ме боли доле одвреме навреме и тоа денес од кога се напив млеко после 2 часа ... :( и ми е како да ви кажам раздразнето ставив кантрион масло па ќе видам до утре..
    имам некој чуден мирис...но пиев млеко да не е миризбата поради тоа што во 1 месец млеко пијам 1. :tmi:
     
  5. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    се миев миризот го нема но ми се чини да не енекоја инфекција на уринарен тракт затоа што кога мочкам ме пече... :( си сварив увин чај ќе купувам брусница поубава ми е
     
  6. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    сега на тоалетот забечежав крв и видов со огледалце од мочниот канал ми е (лев)
    Од што може да се предизвика крварењето во паника сум :sweat:
     
  7. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    SunnyGirl2 кога гледаш каква е работата, не чекај, веднаш оди на лекар. Е сега, не сум стручна и незнам колку е работава за на гинеколог, ама ете мој совет е прво отиди до кај матичниот доктор, објасни се' и ќе те упати веднаш каде треба да одиш.

    Ама најважно, не чекај.
     
  8. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    Девојки на папот на другарка ми и дијагностицираа хпв...има ли место за паника и дали се лечи?
     
  9. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    ми рекоа дека ми е од пролада ми дадоа апчиња :)
     
  10. sini.o

    sini.o Нов член

    Се зачлени на:
    11 мај 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Zdravo devojki mojot ginikolog mi dade poliginaks vaginaleti da upotrebuvam no na upatstvoto pisuva samo za vozdrasni zeni a jas imam 17 dali da gi upotrebuvam ili ne?
     
    На Tikvice му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Јави се во некоја дезурна аптека и прасај си.
     
  12. marijaa23

    marijaa23 Нов член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Problem so vaginata

    neznaev kade da go stavam ova mislenje, neznaev kade odgovara.. Sum nemala odnosi so partnerot do sega, no od vaginata mi se laci nekoja kafeava tecnost kako posle menstruacija i me cesase do pred nekoe vreme ama veke ne i sekoj den mi teci pomalce a sega poveke pocna da mi teci neznam sto e rab menstruacija treba za 4 dena da imam no veke 5 dena mi teci.. Ima li nekoj mislenje sto moze da bide ova?
     
  13. ButterflyFeminka

    ButterflyFeminka Нов член

    Се зачлени на:
    5 јули 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво Феминки,
    имам кафеав исцедок веќе повеќе од една недела, а пред 3 дена требаше и да ми дојде, но ништо. Како да му е тешко да пробие и го имам само овој кафеав исцедок. Првите два дена имав непријатно чешање и пецкање, но со канестен маст веднаш ми помина. Дали некоја од вас имала ист или сличен проблем? :sweat: Какви се вашите искуства? :?:
    Ви благодарам многу
     
  14. osmatetratka

    osmatetratka Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    11
    Вчера за прв пат користев брич долу и местото ми се инфицира стара црвено и неподносливо чешаше а тоа се случи поради тоа што не користев никакви гелови само брич и вода и ставав после бекутан помада ама не помагаше и еве сеа пред 10 минути стаив на дневна улошка ракија и се прашувам дали лошо направив? (имам 15) кажете побргу :?:
     
  15. puffla

    puffla Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    52
    Imam bolki dolu i koga odam po wc me peche, se izmiv so gel za intima i mi pomina dali e od gelot ili samo od sebe i ako mozhe da mi preporachate sredstva za higiena i dali kanesten mastot moze da se upotrebuva redovno :D
     
  16. puffla

    puffla Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    52
     
  17. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Каква ракија девојче! Стави бебеска пудра,ќе ти се смири.
     
  18. tigarche

    tigarche Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    1
    Пред менструација и за време на менструација ми се појавуваат црвени ситни меурчиња(како херпес се) и ме чешаат и мн ме печат. Ми се појавуваат надворешно, на усните.. Незнам од што може да ми испаѓаат такви?!
    може ли од бричот да ми се инфицира нешто такво??
     
  19. kuklaaa

    kuklaaa Нов член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Zdr devojki :) Nova sum na sajtov i imam edno prasajne za vas. Vecerva zabelezav za prv pat nesto vo mokracata imam kako beli mali partalcinja, neznam sto e toa, dali e mozebi od beloto prajne ili se raboti za nesto drugo, nemam nikakva bolka nitu pecejne za vreme na mokrejneto. Dokolku vie imate vakvo iskustvo ili znaete nesto vo vrska so ova pisetemi ve molam mnogu sum zagrizena :worried:
     
  20. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    Не сакам да глумам гинеколог, но сепак сум медицинско лице.Соочена си со најчестиот проблем на интима...кандида, не е ништо страшно, симптоми надворешно немора да имаш за да се потврди постоењето на кандидата, туку тоа можеш да го приметиш за време на сексот, како вагината да ти е отрпната, затоа искористи една доза вагиналети ( ти препорачувам КАНЕСТЕН ) и доколку пак ги забележиш тие парчиња искористи уште една.
     
    На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.