1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. morkov4eto

    morkov4eto Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    9
    Здраво девојки
    Од предходните мислења прочитав добри критики за Рушка од Ганеш и Надица мислам се викаше од Мама,па би сакала да ве прашам за ваше мислење или можеби некоја друга препорака.Не е важно дали е приватен или државен
     
  2. saseiefi

    saseiefi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    78
    Lele istoto i mene mi se slici vo Ginekomedika pred nekolku godini tamu nikako ke gi tuzev za stres i izmama :@
     
  3. dijana11

    dijana11 Нов член

    Се зачлени на:
    12 април 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    devojki ve molam za uste edna pomos dali e dobar dr ginekolog filipovski od bukurest mi treba vase mislenje ve molam za odgovor pozz
     
  4. srekice

    srekice Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    4.103
    Допаѓања:
    10.414
    Пол:
    Женски
    Ако мислиш на дуско филиповски ,на свекрва ми и е матичен и она ептен е задоволна. Ама зависи за што ти треба
     
  5. dijana11

    dijana11 Нов член

    Се зачлени на:
    12 април 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    За цин 1 се работи сегашниот гинеколог ми откри на пап тест али некако не е заентересран неговите зборови беа земај витамини антиоксиданси па за 6 месеци ке правиме пак пап тест па сакав да идам кај филиповски многу го фалеа
     
  6. dijana11

    dijana11 Нов член

    Се зачлени на:
    12 април 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    bi blagodaram devojki na odgovorite bidete mi pozdraveni
     
  7. dijana11

    dijana11 Нов член

    Се зачлени на:
    12 април 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Ви благодарам девојки на одговорите бидете ми поздравени
     
  8. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.424
    Пол:
    Женски
    Sekoj so svoeto iskustvo.Od kade toa deka cin1 e odma za operacija.Majkami bese so istata dijagnoza I isto pomina samo so vitaminska terapija.Cin1 mn cesto se pojavuva I bas poradi pad na imunitetot.Majkami piese aloe vera, kapsuli od ajkulino maslo I sl.Posle 6 meseci pravese nov pap I bese cist.Prakase duri I vo manu tkivo za da se ispita da ne ima kancerozni kletki fala bogu nemase, pa nemase ni potreba za pojaka terapija uste pomalce operacija.
     
  9. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Девојки ако може предлог за добар женски гинеколог од скопје и каок се движат цените?
     
  10. bubamara4

    bubamara4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Dragi devojki, ve molam za pomos. Denes bev na pregled na klinika kaj dr. Arta Vojnika, poradi cokoladni cisti na dvata jajnika nareden mesec treba da odam na laparoskopija, pa me interesira dali nekoj ima iskustvo so doktorkava. Jas do sega nemam nikakvo iskustvo so bilo koj doktor od klinika, pa ve molam za pomos, da mi preporacate nekoj doktor za laparoskopija.
     
  11. mirc

    mirc Активен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2013
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    1
    девојки имам проблем со матката кога мокрам ме боли и пече и ми тече крв не сум била на гиниколог плснирам деновиве па кажете ми каде да одам некаде во близина да биде околу центар и колку кошта тој преглед фала многу и позз
     
  12. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Леле луѓе случајно прочитав коментари за Силвана Божиновска од Гинекомедика во Битола.
    Јас пред некое време имав страшни чешања и морав да одам на гинеколог. Е сега барав жена, ама пошто сега сите барат матични заради нели законот дека треба и матичен гинеколог да се има, и поќето жени барат вервајте ни една жена гинеколог немаше ни 5 минути време да ме види!
    Тетка ми е добра пријателка со Силвана и ајде ја замоли кај неа да одам и ојдов.
    Ме провери, ехо едно-друго ми рече се супер си здрава матка здраво се.. Ми зеде брис. Стигна брисот и ми јавија дека е само кандида и дека ако имам тешкотии со чешање да одам да ми напишат уште едни вагиналети и маст. И воедно ја пишав за матична.
    Баш фино ми изгледаше жената...
    Ама гледам дека многу од вас сте имале непријатно искуство со неа :worried:
    А баш сакав сега да одам за консултација за апчиња за контрацепција.
    Поарно кај маж да одев -.-
     
  13. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.630
    Пол:
    Женски
    Тоа не е матка ,него уринарен тракт што те боли и пече кога мокриш.Најверојатно си настината или имаш некоја инфекција на уринарниот тракт. Ништо страшно.Пиј чај од магдонос и генерално многу течности а кога ке одиш на лекар најверојатно ке ти препишат Палин капсули.
     
  14. mirc

    mirc Активен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2013
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    1
    oooo ми олесни хахаха :rofl: тнк многу два дена траеше и ми помина :)
     
  15. orhidea242

    orhidea242 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2013
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    178
    Дали има некој искуство со Др.Емилија Трајковска во расадник што има ординација. Ве молам споделете.

    Поздрав
     
  16. Mamicka123

    Mamicka123 Активен член

    Се зачлени на:
    3 март 2014
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Јас одам кај Др.Кристинка и Др. Таше во Плодност, значи се иналутав од доктор на доктор и секаде беше неуспешно и си одев дома се поразочарана, но сега мислам дека ќе биди поинаку во нив го гледам мојот спас за конечно да имам едно ангелче во рацете... :(
     
  17. Marija-maca-maca

    Marija-maca-maca Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0

    Си имала среќа што тетка ти те пратила и е добра пријателка. Јас лично имав лошо искуство со таа докторка. Искрено се надевам дека ќе се изнајдат механизми да се заштитат пациентите.
     
  18. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Бил некој кај Сузана Костовска кај Коруновски? Сакам да ја земам за матична, па ако има некој да каже мислење :)
     
    На Domakica му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Да ми препорачате ДОБАР ГИНЕКОЛОГ кој работи СО КАРТОНИ, бидејќи немам матичен гинеколог во Прилеп или Битола???
     
  20. kleopatra11

    kleopatra11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Јас одам кај неа со години и задоволна сум многу :)