1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детски родендени (идеи за игри, храна, декорација...)

Дискусија во 'Дете' започната од Angel-Adriana, 24 декември 2012.

  1. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    на снцето мое му е роденден за 10 дена ке го правиме во игротека ама сакам јас да му ги правам поканите. :) досадни се веке овие обицниве од игротекиве што ги даваат безпари, дајте идеја или линк каде да видам некоја интересна идеја фалаа
     
  2. Mayyya

    Mayyya Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.253
    Допаѓања:
    6.026
    Пол:
    Женски
    Јас сама ги направив поканите за роденденот на ќерка ми. Во знакот на жирафата. :)

    Еве ја и тортата. :^:

     

    Прикачени фајлови:

    На awl, Umbrella22, SimonaTino и 6 други им се допаѓа ова.
  3. Lexus

    Lexus Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Snow Queen од каде ги купивте овие со спајдермен? Ние сме сега во тој филм
     
    На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    [​IMG]

    Може да направите пирошки,убави се, вкусни и нема кој не ги сака :)

    [​IMG]

    Пилешки прсти...лесни се за правење и баш се погодни за ваква пригода

    [​IMG]

    И вакви сендвичи :D



    Тоа е мојот предлог,се надевам ке ти послужи.
     
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Oд Аеродром, зад ТЦ Бисер не малиот принц, туку во другиот блок кај слаткарницата, во таа книжара.
     
  6. Lexus

    Lexus Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Фала :)
     
  7. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    каде толку евтини торти кај нас целосно одозгора покриена торта со фундан е скапа од 3000 нагоре. а така некој ленти одозгора со фундан до 2000илјади
     
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    Ќерка ми на 26 март ќе полни 3 години и веќе планирам што како да направам. Роденденот ќе го славиме дома , на гости че бидат само моите и родителите на мм , ама иако пак ќе направам некој амбиент да се радува малата :D планирам да направам торта со Штрумфови со фондан , ќе го украсиме станот веќе порачав неколку работи од интернет :)

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На macence4 и Snow-Queen им се допаѓа ова.
  9. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
    - интересно би било ако детенцето е родено за време на новогодишните празници
     
  10. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Овие малите украсени сендвичиња, се навистина интересни и убави на изглед, делуваат баш анимирачко - ама се додека не дојдат во контакт со мали пргави дечиња, потоа магијата и естетската убавина изчеснува за секунда! :D

    Истиве од погоре ги правев за роденденот на брат ми, имав некоја умисла и си замислував како секое детенце кога ќе ги види се радува од формата и декорацијата на самиот сендвич и наеднаш ном нооом нооооооооооом го лапнува и џвака гурмански, некои имаа Дизни мотиви, некои пак обични со мачиња, кучиња, али резултатот и реакциите беа баш спротивни.

    Бидејќи за декорацијата употребував најразлични додатоци,од типот, сенф,мајонез, кечап, маслинки, морковчиња, краставички (кисели или свежи) брокула обарена и слични измишљотини ( и не можеш да очекуваш секое дете да ти јаде мајонез или секое дете да јаде брокула), а внатре нормално составот на секое сендвиче беше тој стандардниот - мајонез, шунка, кашкавалче и по желба кечап, децата прво што правеа коа ги земаа сендвичињата беше роварење надвор и внатре во сендвичот, коа ќе заприметеа дека окцето пример на кучето надворешно е направено со морковче, се гадеа, го тргаа морковот, го отвараа сендвичот и од претходно искуство - ниту внатрешниот дел не им изгледаше ,,сигурен'' за јадење, па го оставаа и се фаќаа за чипсот и соленките!

    Поради ова искуство, сметам декa подобра анимирачка опција за детски родендени се некои креативни игри, децата и најмногу се радуваат на тоа, додека тие сендвичињата само естетскиот момент на роденден го подобруваат.
     
    На 1209, artemidis и AngelOfArh им се допаѓа ова.
  11. Sunshine3

    Sunshine3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2013
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    215
    Ни се ближи роденденов, ќе го славиме во игротека, дајте предлози за храна, ама да не ја правам јас туку каде да купам :D и што ставате вие на родендените?
     
  12. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    освен во џамбо каде има интересни украси, тањирчиња и се останато за родендени со голем избор. ни се ближи првиот роденден и сакам се да ни биде топ :P
     
  13. kate-goldy

    kate-goldy Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    За еден месец доаѓа вториот роденден на син ми. Првиот го правевме во кафана заедно со крштевката а сега сакам нешто поскромно за овој. Прво мислев да го славиме во игротека како сите дечиња, но проблемот е што немаме дечиња :lol: имаме само од познатите две бебиња и 2 поголемки девојчиња во комшии а сите останати се баби дедовци и мои и на мм другари, сите неженети :rofl: Смешно е да ги носам постариве во игротека :P
    Значи останува славење дома на крај. Немам некоја посебна идеа што да подготвам за јадење, дали да украсувам со балони и други џиџи миџи, па сакам да споделите некое ваше искуство и да ми дадете ваши предлози. Исто така да ми препорачате слаткарница во Скопје кои израбтуваат убави торти со фондан но и да бидат со некоја попристапна цена. :P Лани порачав торта на 3 спрата од кај Сташа - Станислава и навистина беше извонредна како на изглед така и на вкус ја платив 3600 и ми делуваше како нормална цена но оваа година ќе бидеме поскромни :D
    Па мамички давајте идеи и предлози ;)
     
  14. RozeSk

    RozeSk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    26
    Јас се мислев и годинава јас да му ја правам тортата ѕа роденден на Буце, ама некако се откажав. Се решив да ја нарачам. Е сега дали има искуство некој од вас да ми каже за слаткарница Мон Шери во Ново Лисиче? Какви се таму тортите со фондан украсени, вкусови...
     
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    Сум заборавила да ја поставам тортата на ќерка ми овде :D јас и ја правев :)

    [​IMG]
     
    На ♡BuBaLe♡, senza.parole, Mihaela.P и 6 други им се допаѓа ова.
  16. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Е ова е стварно уметност, како ли успеа, купечка ваква немаше да биде. Ако немаш струка поврзана со вакви работи, навистина секоја чест. :)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски

    Благодарам за коментарот :hug: инаку не не е моја струка , двапати во годината правам торти само за роденден :D ама има многу видеа на јутјуб па сто пати го гледав за да ги направам фигурите :)
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Каде во Скопје, можам да најдам да печатат балони. Сакам на секој балон по една буква, и кога ке ги наполнам со хелиум и ставам еден до друг да излезе натпис НИКОЛА
     
  19. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    http://puzzle.mk/Baloni.html
    не е баш како што бараш ти, ама може ќе ти излезам во пресрет со страната... инаку ги пишуваат и имињата и слики ставаат :)
     
  20. guguence

    guguence Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    291
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    девојки каде можам да најдам вакви балони
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpeg
      images.jpeg
      Големина на фајлот:
      10,4 KB
      Прегледи:
      115