1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ги решавате проблемите во вашата врска?!

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 19 февруари 2012.

  1. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Со разговор.
    Ама многу често знам и да го покачам гласот.
    Но, пробувам да се контролирам :)
     
  2. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Проблемите во врската ги решаваме заедно со разговор и пронаоѓаме заедничко решение понекогаш избувнувам јас а понекогаш и тој ама сепак со разговор решаваме се мислам дека така е најдобро
     
  3. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Досега не избил некој проблем, но доколку се случи такво нешто јас сум спремна и се надевам дека ќе го решиме со разговор. Ко луѓе.
     
  4. Anet4e

    Anet4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    26
    Како да решиш проблем со инат човек-кога ќе ти исклучи телефон и чека ти да му се јавиш после??? Мн ми е потребно да ми кажете...
     
    На Anne15 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски

    Ќе водиш и ти инат. Нема да му се јавиш многу едноставно. Кои сме па ние цело време да попуштаме и да молиме ааа па више :)
     
    На Anet4e му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Anet4e

    Anet4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    26
    Уфф...ово пат ќе мора така :worried: мислам дека морам да издржам или ќе се истера инатот или толку ;( Правевме муабети за свадби,брачен живот ама...дали ќе стигнеме до таму којзнае ;( Не ми е лесно ич да знаете...
     
  7. Dinnna

    Dinnna Популарен член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    423
    Пол:
    Женски
    Скоро се се решава со разговор и отворени карти .
    Ако личноста со која што сте во врска навистина ве сака и почитува и ви сака добро тогаш лесно ќе си ги решавате недоразбирањата со разговор .
    Со инает и спуштање слушалки ништо не се прави .
    Разумни и нормални луѓе седнуваат и разговараат .
    Размислете дали вие се однесувате нормално и дали вашиот партнер доволно ве почитува .
    Не правете го тоа што не сакете да ви го прават и нормално не губете ценето време со недораснати личности .
    Толку .
     
  8. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски

    Епа ете пробај да не се јавуваш 2-3 дена па види што ќе се случи (ако не си ти виновна) па и да си не треба да клекнеш на колена и да молиш. Зависи каков е човекот ти си знаеш најдобро. Абе за бракови и за такви работи сите сакаме да збориме и да фантазираме додека сме во врска но никогаш не се знае што носи следниот ден ама баш никогаш и тоа засекогаш може да стане никогаш повеќе. :) Ништо не е сигурно само ти треба да си процениш дали вреди или не.
     
  9. Anet4e

    Anet4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    26
    Па врската ни е супер стварно ама се десиле вакви ситуации неколку пати.Најлошо е да ти пропадне врска заради "ништо".Моја другарка така за без причина шо се вика си прекина одлична врска,не сакам да ми се случи истото :( Ај рано е па 1 ден помина,уште е нервозен :rofl:
     
  10. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
     
  11. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
    Секогаш смирено со разговор, сослушување, разбирање и совети :)
     
  12. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Секогаш со разговор и барање решение за проблемот.
     
  13. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    у принцип тој ги решава смирено ( барем се обидува) а јас малку бурно изреагирувам ама битно ги решаваме :D и на крај бакнеж мора да има :*
     
  14. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.902
    Допаѓања:
    30.639
    Пол:
    Женски
    Понекогаш јас лошо реагирам,ама веднаш ќе се осетам дека не смеам така и прекинувам.А тој секогаш со разговор,смирено и заеднички го наоѓаме решението. :)
     
  15. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Па некогаш знам да избувнам и да се карам кога некој не е во право но додека бев во врска за секој проблем прво прашував не одев веднаш да се расправам затоа што некој ми кажал нешто. А мојот бивши дечко знаеше дека штом го прашам нешто јас го знам точниот одговор на тоа и ретко се осмелуваше да излаже. А секако почитувам и туѓо мислење а проблемите неможе да се решат секогаш ако викам јас сум во право ти не си и толку. А најдобро решение за проблемите е разговорот и сослушувањето. Никогаш не осудувам без да ислушам затоа што работите не се секогаш такви како што изгледаат од страна.
     
  16. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    си кажеме двајцата што мислиме често се скараме,ама тоа поминува многу брзо :D
     
  17. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Многу нормално дека со разговор. Ништо нема да се постигне со избегнување, затворање во себе, недостапност. Бившиот тоа го правеше, со него немаше расправања, се повлекуваше секогаш и со денови инает тераше, не знаев на што сме. Бегајте од такви незрели будали. Сегашниот е човек на место кој знае што сака и го решава проблемот, не молчи и не бега. Сега јас сум таа поинаетливата и што започнува кавга за глупост, но ако нешто ме мачи или смета тоа му го кажувам и го решаваме.
     
  18. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Буквално све решаваме со разговор, смирено и полека доаѓаме до крајното решение. :)
     
  19. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Се со разговор и со добро отворени карти. Се трудам што посмирена да сум, а исто така и он е таков. :)
     
  20. Skyfall

    Skyfall Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.147
    Јас сум по избувлива и одма почнувам да се карам, но тој е посмирениот и почнува да разговара смирено и се обидува да ме смири и мене. Но и јас сум таа што ги посочува проблемите, да се прашува тој, проблеми никогаш нема.