1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танц со ѕвездите (Dancing with the stars) [US]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од doutzen, 4 септември 2013.

  1. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    Ке учествува Дерек во 18 сезона?
    и кога почнува??
     
  2. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    Вечерва почнува новата 18-та сезона на DWTS.интересни ѕвезди имаат,оваа сезона мислам дека ќе е многу интересна затоа што имаат многу измени и нови работи. Дали некој ќе гледа?знам doutzen ќе гледа :) , некој друг заинтересиран???
     
  3. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Ја изгледав првата вечер од Сезона 18 и веќе имам фаворити :)
    Вака направив и лани, си избрав на почетокот три двојки и после 2ра, 3тс вечер си одбрав 1 фаворит а тоа беа Корбин и Карина кој на крај беа втори.
    Оваа година ова се моите три фаворити-
    Candace Cameron Bure and Mark Ballas-одлични беа

    Danica McKellar and Valentin Chmerkovskiy-очекувам многууу повеќе од овој пар

    И на крај ги ставам два пара бидејки ми се слични а тоа се Charlie White and Sharna Burgess(плавиот дечко што освои златен медал на Олимпијадата во уметничко скојање) и Meryl Davis and Maksim Chmerkovskiy(девојката што освои златен медал на Олимпијадата во уметничко скојање).Одлични се, навистина уживав додека ги гледав и двата пара, но малку мислам дека не е фер затоа што тие се веќе профи и многу полесно ке се снајдат и научат нови работи за разлика од останатите натпреварувачи.

    Морам да кажам огромно браво за Amy Purdy and Derek Hough.Подобар партнер неможеше да има.Дерик е фантастичен со Еми и многу ми беше срце како внимаваше на почетокот со нејзе.Браво за храброста на Еми која и покрај тоа што има две вештачки нозе играше и се движеше прекрасно.Да не кажеше и да не и се гледаат немаше ни да приметам.Девојкава заслужува орден за храброст. :clap:

    И за крај имам едно прашање-Каде е Тристан????? Ми фали!
     

    Прикачени фајлови:

  4. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    ^^^
    Имаме исти фаворити,Кандис и Даника :rock:
    Единствена причина за Тристан шо не учествува (мое мислење) е дека дечкото е младоженец па ваљда сака повеќе време да спроведи со сопругата,али како и да е многу недостасува.
    Макс се врати |( гледам се труди да е по прибран или можи е само почеток понатаму сигурно ќе си ги покажи забите,порано го обожавав но после почна да претерува со неговата ароганција.
    Новата водителка Ерин Ендрус бившата партнерка и девојка на Макс,цела вечер го задеваше дури и претера.
    Прва сакам да замини Нини,знам дека нема да ми се исполни желбава али то е многу одвратна личност ми е,и како можеше со Тони да ја спарат,уф секогаш се нервирам со неговите партнерки,го обожавам Тони,уште од прва сезона е на шоуво и во сите овие 18 сезони само 2 добри партнерки има добиено,сите други баби стари или некои што никој никогаш не слушнал за нив :x

    Да се вратам на Даника,дали ви се верува дека женскава има 39 години? :o
     
    На alekce83 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    мене фаворити ми се Чарли и Шарна и Дерек и Ејми.Дерек од секогаш сум го сакала,многу ми е убав,а Ејми,и завидувам на храброста,браво за тоа. :inlove: Мислам дека требаше да имат повисоки оценки,бидејки танцот беше преубав,но и тежок,посебно за Ејми.
    Другата недела ќе има switch-up,мене не ми се допаѓа тоа,добри се така.Но,од друга страна ќе ги видиме ѕвездите и во друго светло,со друг партнер.Ќе биде интересно ;) .А и Џулијан,сестрата на Дерек ќе биде гостин.
     
    На HappyOne му/ѝ се допаѓа ова.
  6. HappyOne

    HappyOne Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    Сезонава малку заостанав, па вчера гледав 3 епизоди наеднаш(со исклучок на последната од оваа недела), и веднаш можам да кажам конкуренцијава е на нивоу :D За разлика од ланските овие се гледа дека вложуваат повеќе труд, ама имаат и подобри предиспозиции а и поголем fan base. Не приметив некои поголеми измени освен водителката, ама исто антипатички ми се и двете така да не ми прави некоја разлика. Враќањето на Макс, колку и да е арогантен, ми е меѓу позитивните работи бидејќи сепак е одличен танчер, добра конкуренција,а и кореографиите му се супер. Што се однесува до двојкиве посебен впечаток ми оставија:
    Ејми и Дерек - они ми се no-brainer фаворити. Нема потреба да се спомнува колкава инспирација е самото појавување на Ејми на шоуто, па уште и кога ќе се земат во предвид нејзините способности и како они ги презентираат танцовите - 10 10 10(ама стиснати судииве бреее :envy: )
    Чарли и Шарна - Шарна никогаш не сум ја сакала, ама како ги спарија со Чарли, алал да им е. Ептен си одговараат, за дека е полу-профи е, ама сепак.. растураат. Се надевам ќе стасаат далеку.
    Даника и Вал - едноставно браво!
    Џејмс и Пита - исто како и лани, Пита го добива најхот партнерот, оваа година доста подобар од ланскиот. Дечкото се подобрува од недела во недела, имам надеж во овие двајца.
    Отприлика тие ми се фаворитите, кон другите парови некако неутрално се осеќам, не ми привлекоа внимание баш...
    И за крај, нека не му ја мислат многу многу, нека ја избркаат оваа НИНИ.. антипатична во секој поглед. Греота Тони не му погодија ниедна партнерка, ај лани Лиа барем забавна беше.. за оваа годинава немам зборови :puke:
     
  7. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    Јееј Disney night,магично беше :$ .Навистина не требаше Коди да си оди,јас сакав Нини да оди.Многу ми е антипатична,само се дере и ако нешто не е по нејзино се лути :@ ...
    Најдобри беа Џејм и Пита,песната беше погодена,кореографијата одлична а и Пита личеше на Елза :inlove:
     
  8. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Навистина последното шоу беше волшебно, уживав додека ги гледав :clap:
    Излегоа Коби и Витни :^) Навистина збунивачки.Не ми беа фаворити ама па не беа реално ни најслаби.Ама ништо не ме чуди од друга страна, да не испадне како минатата сезона со Ема и Бил кога упеаја да ги елиминираат во двобој и Кристина и Марк, Пита и Брент.
    Мене фаворити за оваа сезона ми се браќата Чмерковскиј(можеби за нијанса повеќе Валентин бидејки има партнерка која не е профи танчерка, за разлика од Макс.Како трети фаворити ми се Џејмс и Пита.
    Следни за искачање дефинитивно ми се Нини и Тони и Дру и Шерил(е оваа Шерил колку неможам да ја поднесам тоа е чудо :puke: )
     
  9. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    само што ја изгледав Latin night,и некако сите беа слаби со танцовите,освен Мерил и Макс.Ги обожавам значи,дури ми се чини и дека ќе победат.Но ќе биде заслужено,најдобри се :!:
    Исто ми се допадна и групната соработка помеѓу паровите,јас навивав за team loca,само ми беше жал што Ејми се повреди,па неможеше да учествува :(
     
  10. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Ајде бидна и тоа веќе конечно

    Макс еднаш да победи, мислам дека на Дерек веќе и не му се битно толку победите после 5 освоени трофеи :D

    нека се порадува малку 8)
     
  11. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Ќе бидам искрена и ќе кажам дека сосема заслужено победија Макс и Мерил.Каков спој на личности, Макс кој е груб, арогантен но од друга страна професионален и Мерил која зрачи од нежност и милост.Нивното танцување беше право уживање, еден вид на уметност и од првата емисија се двоеја од останатите парови.Ќе им беше нанесена штета ако не победеја.Иако бев скептик пред да почне сезонава дека нема да биде толку добра како и минатите на крај сепак можам да кажам дека беше повеќе од добра. :clap:
     
  12. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    Еве ги новите ѕвезди со танчерите,но за жал Макс нема да биде овде оваа сезона :(
    Сепак Дерек е овде,мојот фаворит,а и добра партнерка има.
    Други фаворити сеуште немам,но ќе видиме :D
    Инаку новата сезона почнува на 15 септември ;)
     

    Прикачени фајлови:

  13. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    Tonight is the night. Со душа чекам. Како и секогаш така и сега навивам за Марк Балас.
     
  14. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.504
    Пол:
    Женски
    Дечки каде го гледате оваа шоу? :)
     
  15. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Кога ќе е финалето на оваа сезона, утре или задутре не сум баш во тек а баш сакам да видам како и што ќе се одвива.
     
  17. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    vtornik zavrshuva,znaci ima 2 veceri finale ponedelnik i vtornik, vo ponedelnik ke tancuvaata vtornik e proglasuvanjeto na pobednikot.
    eve nesto sto mi ostavi naj mnogu vpecatok ovaa sezona

     
  18. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    na prvata finalna vecer Bethany I Derek
    ispadnaa, da vidime vecer koj ke bide pobednikot, mojot favorit e seushte vo igra ;)
    BTW free stlovite na site im bea odlicni sinoka
     
  19. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    proglasuvanje na pobednikot :party:


    moite bea na 2ro mesto :)