1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мобилни телефони

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 4 март 2010.

  1. Markusa2

    Markusa2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    380
    [​IMG]

    Некој што подолго го користел телфонот да сподели искуство. :) Посебно ме интересира за камерата, и дали не кочи многу.
    Алкател Ц поп 5
     
  2. DramaQueen1

    DramaQueen1 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    156
    Камерата и не е нешто најнај, а не кочи воопшто.
     
  3. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.443
    Допаѓања:
    22.745
    Пол:
    Женски
    Ќе се најде табелава. :)
    Марик14, поздрав. :D

    [​IMG]
     
  4. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    ^ Ќе ја дисктредитира како неважечка, табела од лаици со основно непознавање од технологија и нормално акции во епл :D
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Mahidevranfan

    Mahidevranfan Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    2.063
    Пол:
    Женски
    Како може да ставам забрана за да не може да ми врти еден број ?
     
  6. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    инсталирај ова
    https://play.google.com/store/apps/deta ... er.blocker

    или ова
    https://play.google.com/store/apps/deta ... mobilecare

    Првата апликација е стриктно за тие работи блокираш повици и тоа е тоа, второто е секјурити има повеќе, значи гасиш некои процеси кои останале да работат во позадина за да не ти кочи итн, скенираш одвреме навреме и така. Исто има опција за блокирање несакани повици како и смс.
     
    На Mahidevranfan му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Зошто кога се најавам на viber со мојот телефонски број и нели порака со код треба да ти стигне за активирање а мене ми се рестартира телефонот и се така секој пат кога ќе пробам да се најавам?? Му правев фабрички ресет на телефонот и од тогаш е вака пред тоа беше океј ама сега само виберот ми прај вака ништо друго :| :?: Пробував и да ја деинсталирам апликацијата и пак ја инсталирав и пак истото.....
     
  8. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    Исчисти кеш и дата и пробај одново.
     
  9. Consultant

    Consultant Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2014
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    101
    Ако ти пишувало дека треба да чекаш 24часа за следна активација тогаш ништо од работата, си праела многу attemtps за да се регистрираш инаку до новата верзија на вибер е и знае некогаш да забушава така стана тешка апликација, ти препорачувам да користиш WhatsApp, доколку само се допишуваш со некој по лесна варијанта е и по брза од вибер
     
  10. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Ми треба совет, се мислам помеѓу 4ри телефони, не е за мене, за мајка ми е, неа не и треба ништо посебно, ни процесори ни камери нит ништо, ама веќе кога земам телефон да земам нешто посално и поедноставно за користење, да не кочи многу по можност, иаку се андорид мислам дека еден од овие ќе и се погоди вајда што нема да се рестартира и да кочи.

    Дилемата или подобро четирилемата :D e меѓу Alcatel Onetouch C1 PoP, LG Optimus L4 II, Samsung Galaxy Chat и ZTE Kis Lite.
    Цените им се тука некаде, ништо драстично и скапо.
    Првиот можам да го земам за 0, следните два за 1000, последниот за 500.
    Мајка ми инститира на тој за 0, ама јас се мислам, сепак ќе го користи претежно за вибер и скајп, ама не сакам нешто што ќе и се зафркне уште првиот месец па да се нервира после со сервиси и чуда.
    Јас без размислување би го одбарала самсунгот,дека е комбинација од копчиња и тач, башка и самсунг е.
    Лг-во го рекламираат како најдобар, со најдобри перформанси, а за ЗТЕ немам никакви информации, само цената ми е прифатлива.

    Ај ако може мислења од некој ако ги имат барем еден од следниве телефони, неизмерно би ви била благодарна.
     
  11. Consultant

    Consultant Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2014
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    101
    skoro site se isti samo zavisi od softverot sto go ima vnatre lg e dobar samo softverot mu e krsh koga bi me prasal mene jas bi go zel alcatel ili zte zaradi ednostavnosta na koristenjeto ja softverot ne za drugo :)
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    ^ Па гледам дека се подразбираш, па можеби и би те послушала, зашто за андроид не сум нит фан нит познавач искрено.

    А самсунг галакси не? Сите без размислување ми рекоа самсунг галакси чат од овие 4, као нема дискусија.
    Сеа софтвер, сите се 4.1 или 4.2 џели бин вајда, т.е ЛГ е сигурно за другите не знам.
    Не ми и итно, има време уште 3-4 недели да подразмислам, ама со време прашувам да видам што како да имам во предвид.
    Кој од нив мислиш најмалку ќе кочи и ќе крашира, се рестартира итн, зашто андроидиве ми се смрт со тоа паѓање на апликациите, кочење и барање на фактори ресет на секој месец? Мајка ми нит знае што е тоа нит сака да дознае.
     
  13. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391

    Самсунг си е Самсунг. Ниту Lg, ниту Alcatel се нешто нај нај. А, тој последниот незнам каков е. Првпат му го гледам името. :?:
    Од искуство ти велам, Alcatel не е за Вајбер и такви нешта. Мојот нејќе Месенџер да уклучи, а не па нешто друго. Плус, четири месеци го имам. За една година нема да постои. :^)
    А ЕлЏи имаа нежен екран. Ако ти падне, готов е. Од таа страна и Алкателот е подобар. Самсунгот ти е најдобар според мене, но секако треба да го пази и да не симнува премногу апликации. :)
     
    На Lepaaa и Hipster им се допаѓа ова.
  14. Consultant

    Consultant Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2014
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    101
    samsung da ama s4 ne toj sto go spomna hipster :) vo konkretniot slucaj toa sto ti kazav hipster dobivas sovet od profesionalec :)
     
  15. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Девојки, што мислите за Samsung Galaxy S5?

    Јас сум обожавател на iOS, t.e. iPhone и моментално имам 4s, ама ете дојде време да си купам ново телефонче и ептен мерак ми направи Samsung Galaxy S5. Плус тоа, брат ми има S4 и преееубав е, брз, со премногу опции!
    Си викам да не направам грешка, зошто сакав златен iPhone 5s, ама па Galaxy S5 е вистинска сензација, плус ептен е ново, веќе една недела како го има по салоните низ Македонија и милион прашалници ми се вртат околу главата, незнам што да одберам, дури и незнам како да се изјаснам тука јасно и читливо, од што ги сакам и едниот и другиот! :D
    Коментарче некое за Сансунг, зошто за Ајфон скоро се знам?? :)

    Еве го убавецот: :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • 12121.jpg
      12121.jpg
      Големина на фајлот:
      68 KB
      Прегледи:
      212
  16. rak1

    rak1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    45
    Има некој искуство LG optimus L4 II ? Знам дека LG марката воопшто не е добра, но онака за телефонов ме интересира пошто имаат од Vip сега добра понуда, ефтин е па да прашам вреди ли за 1000че :D
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас го имав LG L3 и бев задоволна. Ама сега купив друг и тој го користи татко ми. Тој вели за жива глава не би го продал. И тој е задоволен. Незнам зошто велите дека LG марката не е добра. Мене ми се допадна и добро се слуша. Но секој со својот вкус.
     
  18. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    Consultant не зезај,не можеш да споредиш Самсунг со Алкател или пак со некој си ЗТЕ.
    Јас исто сум за Галаксто.
    Или евентуално ЛГ то мада јас немам добро искуство со оваа марка.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Јас можеби малку каснам, ама да си кажам милсење.
    Хипстер дефинитивно Самсунгот. Алкател како марка никогаш сум ја неќела, ем имам и лошо искуство со нив, не само јас и брат ми исто. Ни батерија држат, ни тачо функционира како шо треба, ништо. ЗТЕ, и тоа не е добар телефон, добра страна е тоа шо и да ти падни ќе си функционира(случај со една другарка). Е сега за ЕлЏито, не е лош ни тој, повеќето шо го имаат се задоволни со него, е само како шо ти имаат спомнато многу е осетлив, дури и премногу. Со самото вадење од џеб, телефонот се драска. Премногу осетлив е, а ако ти падни, толку е :D
    Е сега ако сакаш да го земаш Самсунгот, јас би ти го препорачала не Самсунг Галакси Чет, туку Самсунг Галакси Јанг. Потполно е на допир, не е со тастатура. Ептен лесно телефонче, супер е, на татко ми му го зедовме, задоволен е, му држи батерија, не му кочи, вика лесно било за снајдување и така.
    Како и да е за кој и да се решиш од Самсунзиве нема да погрешиш.
    Се надевам помогнав :)
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  20. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.443
    Допаѓања:
    22.745
    Пол:
    Женски
    Женче, неќам да ти влијаам на изборот, ама јас дефинитивно iPhone 5S златен би зела на твое место да сум.
    Ама и ќе бидам, планирам и јас во скоро време 5S златен да си купам. :rofl:
     
    На Lepaaa и Hipster им се допаѓа ова.