1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Веренички прстен

Дискусија во 'Свадба' започната од Filipina, 15 октомври 2010.

  1. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Ако сака да одговори со ДА каков е прстенот нема да биде важно. ;) Не се потресувај до толку, ти најубаво си ја знаеш девојка ти а и нејзиниот вкус. Ви посакувам да имате најубав брак и да имате многу дечиња.
     
  2. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Многу убави прстенчиња :) мојот веренички си го кренав, а си купив друг, сребрен. Откако си ги искорнав живците со менување камчиња, решив дека нема веќе да го носам. И мм ми рече да си одберам нов :) Ова е стариот https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 7445_n.jpg
    Инаку после 4тото доставање камчиња, ми кажаа дека истите ми паѓале затоа што прстенот бил кратен! Ко да не можеа да ни кажат кога го купувавме. многу си го сакам, ама ми е жал да го носам.
     
  3. Perina

    Perina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    321
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На b.u.tt.e.r.F.L.Y му/ѝ се допаѓа ова.
  4. razmazenaaa

    razmazenaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски


    hahahahaahah OZBILNO znaci ne mi se veruva deka nekoj devojki se kako od mars padnati ili od nekoe selo dojdeni znaci normalno deka SWAROVSKI ima deklaracija prospekt kod na samiot proizvod garancija i 300 drugi raboti sto ke vi gi kazat pri kupuvanje ...hahahahah ne mi se veruva kakvi glupi prasanja postavuvate i deka nekoj gi smetaat za svarovski sekoja evtina kopija sto ja nudat po bizuteriive i tvrdat deka se so SVAROVSKI ELEMENTI.hahahahahahha
     
  5. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    hahahahaahah OZBILNO znaci ne mi se veruva deka nekoj devojki se kako od mars padnati ili od nekoe selo dojdeni znaci normalno deka SWAROVSKI ima deklaracija prospekt kod na samiot proizvod garancija i 300 drugi raboti sto ke vi gi kazat pri kupuvanje ...hahahahah ne mi se veruva kakvi glupi prasanja postavuvate i deka nekoj gi smetaat za svarovski sekoja evtina kopija sto ja nudat po bizuteriive i tvrdat deka se so SVAROVSKI ELEMENTI.hahahahahahha[/quote]


    значи толку ме изиритира коментаров твој..фала богу не се сите како тебе родени учени можеби девојката прв пат купува сваровски па сака да се информира...
    и друг пат пишувај кирилица почитувај правила... ;)
     
    На thelittle17, b.u.tt.e.r.F.L.Y и elena.mak им се допаѓа ова.
  6. razmazenaaa

    razmazenaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    abe selo veselo kako moze da bide SWAROvSKI verenickiot prsten...toa e skapa bizuterija rodirana za da ne potemnuva(I POKRAJ TOA POTEMNUVA znaci kolku i da e skapa BIZUTERIJA e...a zlatoto e zlato i nikogas nema da izgubi od vrednost...ako tolku sakate da si kupite nesto od svarovski soberete si pari i kupete si...
     
    На Волкот, fighter и mariolet им се допаѓа ова.
  7. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.580
    Очигледно е дека си размазена, не морало никот да ти е таков :)
    Не мора вереничкиот прстен да ни злато, ни сребро, ни сваровски....Мора да е од љубов. Вредноста на вереничкиот прстен не е во златото и колку чини, туку ви љубовта и преданоста која ја покажува. Ама материјалните створења кои знаат повеќе за декларацијата на Сваровски отколку за љубовта и почитувањето и помагањето на секој, ке добијат само злато платено во пари. Љубов...е тоа од мајка им.
     
    На thelittle17, Oscar Lady, teddi и 10 други им се допаѓа ова.
  8. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    И јас не знам што беше толку реакцијата и чудењето што си прашуваат луѓето дали има гаранција :^)

    Инаку да се сложувам веренички прстен од Сваровски не е најпаметен избор , накитот е убав на лик , ама сепак потемнува а за тие цени може да се најде поедноставно убаво златно прстенче сепак прстенот е за цел живот и колку и да изгледа гламурозно сега, не би било фино кога по некое време ќе потемни.

    Ако сами си избирате прстен разгледајте ја и практичната страна не е битно само да светка :D
     
    На thelittle17, Martka и Lovely93 им се допаѓа ова.
  9. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Извини што не сум толку информирана како тебе, па сакав да се информирам. И да, прашав токму поради тоа што прв пат купувам Сваровски и сакав да ги избегнам токму тие евтини копии :fubar:
    И само колку да знаеш, има доста луѓе во Македонија ( :!: која е доста мала и сите имаме потекло од некое село) кои можат да си дозволат да имаат Сваровски веренички прстен. Е сега, колку се практични тоа е друг муабет. Ако ти сакаш златен, јас можеби сакам сребрен :D сите имаме различни вкусови, а за вкусови не се дискутира :^)
     
    На thelittle17, maculencence и duffi им се допаѓа ова.
  10. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Мила не грижи се гледам дека овде некоии а се спомне сваровски и неинформираност околу него одма обвинуваат дека девојката е селјанка ваква таква јас имам сваровски прстен(и не потемнува како што е споменато погоре го имам со години) и да секако даваат потврда и гаранција во случај да се оштети а е под гаранција можат да ти го поправат или да го заменат за нов но за жал мојот не е веренички
     
    На Nati.P му/ѝ се допаѓа ова.
  11. galijan

    galijan Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2012
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    260
    Ова е мојот веренички прстен:
    [attachment=0]IMG138-1.jpg[/attachment
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG138-1.jpg
      IMG138-1.jpg
      Големина на фајлот:
      8,2 KB
      Прегледи:
      951
    На kjukli, Umbrella22, Nati.P и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
  13. fairy90

    fairy90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
     
    На Mama25 и Clear им се допаѓа ова.
  14. fairy90

    fairy90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Мозам и уште милион слики да ти дадам,оној што вистински те сака не прашува за цената,битно е само да тија види насмевката на лицето, осамена-срна ама изгледа ти се уште не си наишла на некој таков :)
     
  15. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.580
    Аууу, битна е цената на вереничкиот прстен? А со фискална да ве побара, а?
     
    На thelittle17, Butterfly87, SimonaTino и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Изгледа :lol:
     
  17. fairy90

    fairy90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Пишува дека не прашува за цената (тоа знаЧи дека нее битна) битна е среката.Ако следите Што сум пиШувала од поЧеток ке знаете за Што зборувам.позз и се најубаво феминки
     
  18. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.952
    Пол:
    Женски
    Еве го мојот веренички прстен , после цела година ми текнува слика да ставам :D :tmi:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.952
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Mama25, Lovely93, savana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Бидејки очекувам дека наскоро ке добијам веренички прстен на дечкоми само му реков да не биде сваровски , бидејки несакам да го вадам од рака сакам секогаш да го носам а сваровските се понежни од златото , ке треба нон стоп да го вадам кога ке работам со вода и само тоа му реков. А друго не ми е битно каков и да е секаков ке ми се допадне , кога знам дека тој ми го избррал секако дека ке го сакам и ке ми се допадне `
     
    На Umbrella22 и Cka им се допаѓа ова.