1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Ќе речете жени, ама ова е стварно блесава работа.

    Заглавив на некои си влогови, флогови, холови и колекции, продуктивно да летне денов |( оти и тие се направени за некој што сака да утепа време или да отупе со гледањето на истите.
    И ете ти жена! Фатила да објаснува за некоја најпроста работа која ја преточи во истражување на Наса.
    Еве небитна работа, карикирам:


    Па ќе го сврти паковањето, да ви ја прочита декларацијата и колку калории има, а јас отидов да се утепам!

    [​IMG]
     
    На Foreveryoungiwannabe, Sexybaby86, bittersweet и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Marjan007

    Marjan007 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    3.926
    Ах да знаев немаше да си го продам пампуро :angel: ...
     
  3. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Знајме дека е Велигден на помош нека е знајме сите ок не мора на секој 5 минути да се постират слики од јајцата на фб боже господе и најголемиот празник неможе да се прослави интимно и како што треба од све да се вадело слики да се фалело со све реклами да се праело аман :fubar:
     
    На kikav и Tikvice им се допаѓа ова.
  4. bubac

    bubac Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    884
    Допаѓања:
    1.865
    Пол:
    Женски
    На мала возраст се караме, се тепаме, коси си кубeме, си оставаме лузни по телцата од маалските , па и домашните борби со браќата и сестрите, но само во зрела возраст сваќаме која е важноста на нивното постоење како и љубовта кон нив која расте се повеќе од година во година...
    Што ти прават годините ...
     

    Прикачени фајлови:

    • download.jpg
      download.jpg
      Големина на фајлот:
      11,5 KB
      Прегледи:
      487
    На Adi888, Mama25 и eliesaab им се допаѓа ова.
  5. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Сакам да кажал дека косата ми се крева кога слушам муабети од типот ,"Абее,каде за Велигден?".
    Дома за Велигден,каде мислеше ти ? :^)


    Навистина не ги сфаќам луѓево.Едноставно сум алергична на нив и тоа е тоа.
    Мислам,која е поентата од ваков празник да правите кичерај? Која? :wasntme:
    Со минич и 20ка штикла во црква се оди? Е,извинете мене ова повеќе ми личи на јавна куќа.
    Од година во година кога одам да се помолам за Велигден и да запалам свеќичка се повеќе размислувам да не сум го утнала местото.На се личи,ама на црква,јок. :x :worried:
    И остај ку*винскиот стајл,и што целата светлуца као новогодишна елка,па и после ова одењево во црква следи долгоочекуваната ноќ,она као цел живот да не сте излегле? :angel: |(
    ***
    Ми се повраќа од плитки луѓе,ми се повраќа од луѓе кои немаат ни малку почит кон религијата на која припаѓаат,ми се повраќа од сиот овој кичерај околу Велигден.

    Затоа што е се,освен Велигден.
     
    На Adi888, tirkenbal, mime87 и 12 други им се допаѓа ова.
  6. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Немаме пари, криза е, сите се расшетале низ Европава за Велигден. |(
     
    На Adi888, sadgirl21, butterflysk и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Многу ги сакам деновите кои можам да ги поминам дома, без да имам потреба воопшто да ги соблечам пиџамите. Кога бев помлада бев уверена дека денот поминат дома е ден залудно потрошен но денес сваќам колку овие преретки денови се непроценливо богатство...
     
    На kala21, Adi888, sadgirl21 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.595
    Допаѓања:
    13.290
    Пол:
    Женски
    Понекогаш стварно се срамам што сум женско.. :tmi: После она што го видов денес, ми се одмили се.. Значи влага типка во автобус и неможев да и се изнагледам од нејзините фасцинантни комбинации. Носеше ,,бунда,, исто како јамболијата што ја користела прабаба и пред 150 години. Беше како поларна мечка и мислам дека можеше и тој волот што седеше до неа да се пикне внатре. Косата луѓе неможам да и ја опишам.. :x Изгледа сабајле си правела некои проби за утре јајцата како да си ги намести, нешто во вид на кокошарник. Самислете долго виткано сено испрскано со 50 лака. Луѓе ми се згадиии :puke: ама најозбилно. Друг интересен детаљ што и заприметив беа нејзините енормни трепки. :o Прв пат во живот видов такви, кога трепкаше мислам дека носот си го допираше и после и се враќаа до чело. :doh: И нели како што викаат крајот го краси делото, немаше да биде толку одвратно додека не видов дека чизмите си ги ставила во тренерките со флуросцентни помаранџести линии (адидас). |( Крај!
    Што е најтрагично се почесто и почесто гледам вакви. Жени/девојки малце од малце, малце повише :D , припазувајте си на изгледот. Не за друго, да не станувате чести мети на исмевања! :!:
     
    На sweet-star, XstrongerX и butterflysk им се допаѓа ова.
  9. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Како да му објаснам дека има детска фаца за брада? КАКООООООО?
     
    На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    devojkiii sakam da kazam deka sum mnoooogu mnoguu najmnogu srekjna :D Zasluziv da mi bidi najljut na svet ama on..on mi vikat Te sakam ne mozam da ti se naljutam tebe... Bolit kolku go sakam!!!!!
     
  11. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    На Daydream, Someonespecial, Dog-lover и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Дефинитивно во најдобар поклон ги вбројувам пижамите што ми ги купува баба. Толку се меки,топлички и комфорни.Ама за жал во некои вакви мутавки денови ништо не ми помага да не спијам испрекинато,ко зајак.

    Поспиј,разбуди се,поштракај,среди некоја обврска,пак заспиj и се` така.Секогаш кога to do листата на обврски ми надминува една страна од word документ јас не можам да спијам. А,факт е и дека опсесивно правам листи,зошто ми даваат чувство дека се ми е под контрола,наспроти хаосот со кој се соочувам секојдневно. Махер сум да направам и листа на листата. :D

    Листа за купување имам,листа за учење,листа за читање книги/гледање филмови/серии,листа на места што сакам да ги посетам,обврски што сакам да ги завршам,листа на подобрувања за себе,на домот и слично. Не знам има нешто исполнувачко во тоа да шкртнеш нешто направено ,остварено од листата што си ја зацртал. :)

    А,уште поисполнувачко го наоѓам тоа да седнеш со кафе и да си правиш листи цел ден на раат. :tmi: Вака кога ќе прочитам свесна сум дека имам нарушување некое ама сите имаат во некоја мера,така што додека не ми попречува во животот,обврските и нивното реално остварување во ред е. Нека ми биде помалку штетен дијазепам и нека ми помага се` да средам во предвиден рок. :wasntme:

    [​IMG]
     
    На Sexybaby86, Adi888, bittersweet и 11 други им се допаѓа ова.
  13. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.088
    Абе... до година ова време може и ќе имам син. Со дупчиња на образите и брадиче такво дебелко, прасесто и саде усте, зошто мајка така нели и ќе биде син мајкин.
    Што знамвеќе...такамиизгледа.
    Да не ви се објаснувам како е дојдено до заклучоков,ама...тоа е.

    Здраво живо и чао дечки!

    П.С. Да ми кажете дали ние што не сме денес во Инстанбул сме нешто не во ред? Од увек ме импресионирале овие масовни зарази. Од пред некоја година оваа, за Велигден во Истанбул, откако Шеќерезад се појави...
     
    На najubava2010, bittersweet, Peppermint и 7 други им се допаѓа ова.
  14. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Јас за велигден би сакала една карта, за во неповрат, фала.
    Времето е тажно, оди под ќебе. Си седам, со моето омилено ќебе и шоља чај.

    Бришев прашина, преуредував, перев, смукав.. не се фалам, ги кажувам маките. А ме чека уште дупло толку работа.
    Зошто собата сама не се чисти? Наградно прашање..

    Моментално сакам да сум на плажа, да го гледам заоѓањето на сонцето.
    [​IMG]
    А наместо тоа добивам само..
    [​IMG]
     
    На Adi888, julie77, Elena69221 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.065
    Допаѓања:
    14.160
    Пол:
    Женски
    Am I totally in sane?
    Бидејќи...
    Не го истакнувам мојот приватен живот на фб?
    Не се таггнувам секоја минута каде сум и со кого сум и што правам?
    Не ги ставив свежо вапсаните јајца на фб,туку ставив јајца од нет,како обележување на празникот на фб?
    Не и го честитав јавно роденденот на мајка ми,татко ми на ФБ со фразите како Тато ТЕ САКАМ ти си најдобар татко на свет...?
    Не ги ставам сите слики од селфи-глупирања,глупирања со сестра ми?
    Не ставам слики од свежо избришаната прашина по дома?
    Не кажав дека настинав и појдов кај замената на мојата матична и при што бев известена дека замената воопшто не дошла на работа а јас кашлам и буфтам два дена и ноќе особено кашлам?
    Младиноооо шо прајме вака?? :^)

    Е па баш сум нормална бидејќи одгоре наведеното ништо не објавувам на фб

    Како и да е....need sth to relax

    http://www.youtube.com/watch?v=hciBxuTRUno

    Мајка ми ми вели денес : Многу сакаш правдина-е нема така ќерко.....
    Е ептен ме изнегативира стварно...
    И да мамо верувам во прадвина и сакам да ја сеам насекаде каде што мислам дека би можела да успее

    Позз и убав ден
     
    На Anne15, Elena69221, Divinebutterfly и 2 други им се допаѓа ова.
  16. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    23.028
    Пол:
    Женски
    Зошто празнициве ги напнуваат луѓево?
    Наместо да се ужива во се што се прави, да се извршат обврските со задоволство и насмевка... не, сите нервозни, фучат и дигаат тензија, растрчани ко муви без глава, сите им се криви ако не испадне нешто како што треба...
    Смирено, празник е за уживање, а не да се искара секој со секого...
    Или до времево е...?
     
    На Adi888, bittersweet, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и 22 други им се допаѓа ова.
  17. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    [​IMG][​IMG]
     
    На QueenElena, Someonespecial, kala21 и 7 други им се допаѓа ова.
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Овој ден се совпадна со смртта на баба ми пред 2 години. Пред 2 години два дена после велигден таа замина во рајот, да биде дел од царството Господово, да му служи и да се најде со дедо ми.
    Ми недостига, секој миг. Се сеќавам како да беше вчера.
    Овие денови чувствувам како да е тука, како да ме гледа...
    Се чувствувам сигурна, но ми фали тој бакнеж во чело и таа прегратка која ме правеше да се чувствувам искрено и сигурно.
    Не те заборавам бабо.
    Никогаш.
     
    На Ketrin.Moon, Srckata28, Dog-lover и 2 други им се допаѓа ова.
  19. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    1.258
    Пол:
    Женски
    Луѓето не се менуваат,ние не ги познаваме доволно. :tmi:
     
    На esperansa777, Gordana10 и LittlePinky им се допаѓа ова.
  20. Feodora

    Feodora Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    920
    Допаѓања:
    4.343
    За Велигден обожавам дома масата да биде преубаво аранжирана. Секоја година купувам, правам по нешто ново, надополнувам само за да ни биде убаво. А, најбитно и јас се чувствувам преубаво и радосно.

    Во Недела јас шетам со татко ми. Иако не сум баш мала, така сум договорена со тато дури не се омажам да шетаме заедно. Го сакам премногу и го гледам колку му е мерак за нас со брат ми.
    Порано со брат ми се тепавме, а сега сме најверните брат и сестра, толку многу сме блиски.
    Како растиш созреваш. Порано трчав да го накодошам на мајка ми, а сега ќе го кријам.
    Не му било лесно и него со толку помала сестра. :D

    Се случуваат толку многу работи.
    Порано кога ќе појдев в црква за Велигден, палев свеќа и се молев за училиштето, потоа па за факултетот, па брат ми да се вработи, да имаме мир...
    Овој Петок се молев само за здравје и живот. Можеби не толку доцна, но соочена со животите, тагата на другите сфатив колку само тоа е најбитно.

    И бидете позитивни малку, за утре кажаа сонце и не дозволувајте за ваков убав празник дождот да ви биде пречка и да ве прави тмурни.

    Јас сум среќна и ви посакувам и вам да ви бидат СРЕЌНИ ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ. :)
     
    На bittersweet, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, julie77 и 2 други им се допаѓа ова.