1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Целулит

Дискусија во 'Тело' започната од Mimi, 19 ноември 2009.

  1. Marinelce92

    Marinelce92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    16
    а да си легнам да спијам измотена во фолија со талог од кафе... ? :rofl: ми е страв само да не ми направи нешто на кожата?
     
  2. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Тоа ми беше најубавиот антицелулитен крем во поглед на мирис и текстура, ама резултат 0 ! :!:
     
  3. the-dark-angel

    the-dark-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    37
    да ве прашам нешто...дали некој има користено коњска маст за целулит? другарка ставаше маст на местата кај што има целулит и за 3 дена видно и се намали...ама она па и си тренира и сеа незнам дали од маста и е или од тренинзите...дали некој друг пробал вакво нешто??
     
  4. PinKitty

    PinKitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    8
    Devojki, mozebi sum off ama ve molam za sovet, mi se blizi matura fustanot so go odbrav premnogu si go sakam no e mnogu tesen i mi se poznavaat butovite dali ima ekoj mider koj nemma da se poznava na fustanot a sepak ke mi gi skrie?
     
  5. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Памтам на времето Пирамида многу го фалеше гелов од Балеа, заедно со масажерот на капачето. Го има ли некој пробано од тука? Знам дека не е нешто скап, а и пакувањето не е малечко.

    За овој прашувам, а има и еден во туба.
    [​IMG]
     
  6. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Јас ја земав од Евелин црвената термо што пишува, и ептен осеќам како ме загрева, онака буквално ногата не е топла на допир а жежи како на печка да ми стоела :D Ама се трпи... Е сега сакав да ве прашам нешто, после една недела користење еве приметувам дека целулитов како повеќе да ми се познава бе :^) Јас имав само горе на нозете, т.е под задникот веднаш а сега и надолу кај што се масирам дека ги масирам до колена нозете ( најкритичен дел ми е). Дали тоа значи дека излегува на површина и ќе се изгуби или значи дека кремата ми е тотално утната? Некој со вакво искуство? :^)
     
  7. srekice

    srekice Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    4.103
    Допаѓања:
    10.414
    Пол:
    Женски
    Здраво и од мене.Јас сум ептен опседнатасо целулитот,ми се појави наеднаш (се таложел со години) :) и пробав се и сешто.Талог од кафе ,коњски гел,масажер од топ шоп,афродита хеланки и креми,сатва ос алкалоид ...И пред 1 месец си купив по препорака од аптека таблети од Health Aid се викаат Cellusite околу 700 денари и та на на крема.Таблетиве се на природна база одлично ги поднесувам ,се пијат два пати по една со обилен оброк.И вчера идам на антицелулитна масажа и масерката ми вика Што да масирам?Ти немаш целулит девојко.И јас останав без зборови,се гледам нема,стискам нема.И исто го користам масажерот рачниот од орифлаим. Пробајте јас сум воодушевена
     
    На SunshineYo му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Добар е кремот против целулит и стрии од Авон?
    [​IMG]
    Дури два порачавме со сестра ми. :lol:
     
  9. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Го има пробан е функцинира, само што споре мене истиот ефект се постигнува скоро како со шеќерната смеса со маслиново што се мачка на лице и тело како пилинг.
    Ова е пилинг, пре туширање на малку навлаженета кожа се става и се трие.
    Јас два дотрошив трет не купив, вајда зашто истиот ефект го има ако се трие со тој шеќерниот пилинг, пa сум го избацила од листата на месечни трошоци.
    Купи го да го пробаш, зашто не е скап за тоа што не се троши многу брзо.
    А тој во тубата ми е така-така, од што ми се смачи веќе од мачкање пред за време на туширање, потоа не сум го дотрошила.
    Масажерот на самото капаче е фин, течноста комси-комса.
     
    На Giovanna му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lexus

    Lexus Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Навистина ефикасен.
     

    Прикачени фајлови:

    • vichy1.jpg
      vichy1.jpg
      Големина на фајлот:
      5 KB
      Прегледи:
      946
  11. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски

    Јас бев вчера во ДМ и тоа во две филијали и во двете го немаше. :^)
    Или се погодило да го нема во ниедна од нив, или повеќе го нема воопшто.
    Да не го има некоја видено скоро продуктов?
     
  12. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Да бидам искрена никогаш и го немам побарано, затоа што немав до сега проблем со целулит, но ми има останато мислењето на Пирамида во глава, баш во периодот кога се отвараше маркетов кај нас.
    Ми изгледаше совршено за тоа што ми треба, сепак немам некој закоравен целулит со години што го влечкам, па сакам да почнам со нешто понеагресивно. Ќе ги прашам нареден пат продавачките кога ќе одам, па ќе споделам.
    Инаку сигурно има нешто од оваа линија, пошто ми имаат паднато во очи производиве кога сум поминувала, ама за пилингов не знам.
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Marinelce92

    Marinelce92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    16
    ги имате пробено производите на Eveline?
     
  14. Beachgirl

    Beachgirl Активен член

    Се зачлени на:
    16 март 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    21
    Една другарка ми кажа дека талогот од кафе да го ставите на целулитот 15мин помага со поредовно користење
     
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.568
    Допаѓања:
    80.643
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека го нема повеќе. :(
    Го барам веќе некое време, милион пати проверив во сите ДМ маркети и го нема, а продавачките само креваат раменици кога прашувам.
     
  16. lal

    lal Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Каде може да се купи сапунот од Божен и колку пари е?
     
  17. lusi17

    lusi17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    здраво!! земав крем од авон solutions дали ја има некој користено и дали има ефект?? :)
     
  18. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Сакам да земам некој од производите на Нивеа против целулит, значи немам којзнае каков целулит, во последниот период намалив неколку кг и пред почетокот на летото сакам да го подобрам изгледот на кожата :)

    Што ми препорачувате да земам, гледам има гел/крем, различни производи против целулит, што да одберам?
     
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.707
    Допаѓања:
    150.441
  20. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.712
    Допаѓања:
    5.034
    Пол:
    Женски
    Си го пронајдов лекот, а веќе 5 години може седеше во фиока од пуста мрза. Ако се сеќавате на масажерот од топ шоп што се менуваа делови и вибрираше, се држи со една рака. Сега го има и во биди фит мислам. Секојдневно користење, ама онака додека не се вцрвенам. Наредниот ден болат малце мускулите, али после некое време се навикнав. :)