1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Три метри над небото (A tres metros sobre el cielo) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од SunFlower94, 29 јуни 2011.

  1. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Првиот дел е совршенство...освен фацата на Баби...одвратна ,иритирачка ,не и лежи улогата.
    Приказната донекаде ми го опиша животот ,премногу се пронајдов и затоа толку емотивно го доживеав.
    Најдобар филм на сите времиња!
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Постов како да е од мене пишан :rofl:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    Најубав филм и колку пати и да го гледам нема да ми се здосади! Мн убав филм, мн! :inlove: :inlove: :inlove:
     
  4. katojiikutakaa

    katojiikutakaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    8
    Пошо ја сум стварно обратна, прво го гледав Tengo ganas de ti, па онда Tres metros sobre el cielo. :rofl:
    Али некако као да не е довршен филмов, као да треба да се деси уше нешо.
    Не е нормално колку се наложив на Аче, значи безвезе. :$
    Слушнав дека они двајца биле заедно во приватен живот. Баш сакам да има трет дел, и да бидат заедно на крај. Пошо би требало да има happy end. :inlove:
     
  5. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    Слушнав дека ќе има трет дел Lo siento, pero tú eres mi amor - Извини, ама ти си моја љубов. Точно е тоа?
     
  6. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    многу тапа филм.
     
  7. elence132

    elence132 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2012
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    105
    Многу добар филм, а Марио Касас е ммммммммммммммммммм :)
     
  8. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Совршенство од филм, морав пак да коментирам....Марио Касас аххххххх :D
    Поголемиот дел од филмот, тоа со Ачи и Баби го имам и јас проживеано, со моторот, со лудориите, дури и тоа што си имав многу блиска другарка чиј дечко беше најдобар другар на мојов... исто ко во филмов...така да знам колку е наааајубаво...значи нема поубаво!! кога ќе се сетам ;( штета што не заврши среќно и моево ;(
    Ај да не се растажам сега...

    Нека направат и трет дел и нека се заедноооооо...!!! :D
     
  9. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Само колку пати го имам гледано филмов значи предобар е !
     
  10. Maria.Vampire

    Maria.Vampire Нов член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    437
    Се согласувам дека филмов е убав.Романтичен,интересен...Знам дека не се многу разликува од книгата,ама некако повеќе ја бендисувам книгата! :)
     
  11. TrueReligion

    TrueReligion Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    175
    Јас овој филм го гледав тогаш кога излезе, кога нема кој не го објавуваше на фејсбук, па ете така и мене ме крена инаетот да видам и јас што филм е ,и не знам , веројатно тогаш поинаку сум размислувала, сум живеела во премногу розев свет .Сметав дека Аче и Баби треба да се заедно, ама пред некој ден повторно го гледав дека така ми дојде, ми беше ептен напет период па ги изгледав двата дела во еден здив по 4 години откако сум го гледала првиот дел и баш сега онака цврсто се согласувам со одлуката на Аче на крај. Секако годините си го прават своето, искуството, работите што ми се случија минативе 4 години.Тоа е така во реалноста, колку и да изгледаше нивната љубов совршена, Баби беше неспособна да живее со одлуките и животот на Аче и на крај му вели дека мислела нешто можело да биде како порано, типична разгалена девојка која проблемите си ги решава со молк, со слушањето на останатите и си мислеше Аче секогаш ќе биде тука, а од друга страна тој ја имаше Џин и нивната приказна секако беше прекрасна и посебна.Џин е од тие личности што го вадат најдоброто од нас, не гураат напред, не оживуваатм не терат да бидеме свои а не бараат ништо.. Во мојот живот досега немало ниту мотори, ниту пак моја другарка била заедно со другар на некој мој дечко, ама и јас морав да бирам меѓу личност од моето минато, особа што ја сакам, што сеуште ми е премногу мила, со која често знам да застанам на краток муабет а меѓу нас да има тони болка,очи полни солзи и друга особа и верувајте колку и да е тешко кога ќе се најдете во таква ситуација со сигурност ќе ја земете втората особа. Ќе ви биде мака од маката. Финтата ми е не да раскажувам за својот живот, туку за она што јас го сметам како поука од филмот.Првата љубов не е последна, а животните околности ретко се на наша страна. Од нав зависи кој пат ќе го избереме и кого ќе сакаме да задржиме на крај.Не сме сите способни да се справиме со исти ситуации. Некои за жал немаат храброст да живеат со навиките на другите.......
     
    На Marossa и Rama им се допаѓа ова.
  12. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    http://www.youtube.com/watch?v=1prTOBSCKZI
    Катастрофичен е овај дел! Јас да бев поубав ќе го напраев,барем да им се исполнеше љубовта!!!!
     
    На stojanovskata му/ѝ се допаѓа ова.
  13. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    Преубав филм :inlove: Одамна не сум гледала волку добар филм а и во исто време да ме допре и да почнам да плачам.Почетокот на првиот дел ми е хит,препрејак дел се додека Баби не почнува да прави глупости.На почетокот ја мислев за паметна девојка али Аче стварно добро ја опиша напчетокот типична разгаленица.Преубави снимки,превише страст и љубов.Крајот абе ми идеше да ја извадам од екран Баби :D неможев никако да ја сфатам ја остави својата најдобра другарка кога и беше најпотребно и овој го остави за глупости и си најде друг :o браво мн си глупа :^) Буквално во солзи на крај бев и само гледам имало и втор дел и ајде цела хепи мозеби ке се подобри нешто(се соживеав со филмов).Ја колку што сфатив Џин го следела нон стоп за накрај коа ке се сретнат го праша како се вика хаха .Џин,девојка знае да се тепа и вози мотори,игра,пее,свири на гитара али незз некако не ми е целосна.Многу ужасен и глуп крај Џин предивде кај бил овој,ја силуваа и добро овој што не ги уби.Баби ич да не ја коментирам се сретнаа само за да види госпозата дали има уште нешто меѓу нив хахаах не ме зафркавај како послем ке може да се омажи?Аче дечко од соништата абе во СЕКОЈ поглед совршен све све све ми се свиѓаше!Мислам дека не е ова крај и дека ке има трет дел.Изгледа Баби нема да се омажи за тој,и све мислам дека мора овие двајца да бидат заедно на крај!Не за друго бабата у авионот рече дека захтева среќен крај 8) .Многу жалосен и возбудлив филм,не требаше да умре другарот на Аче ептен се изнаплакав и за него и за таа девојкаму Катина и за Аче.САКАМ трет дел!!!!!
     
  14. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Го гледав вчера повторно, по не знам кој пат. :wasntme:

    Филм кој се разликува од другите типични и лигави романтики. Има непредвидлив крај, не очекував така да заврши филмот.
    Мене ми беше интересен, буквално во еден здив го изгледав. Ми го задржува вниманието до крај и тоа е еден голем + кај мене.

    А сега Баби што е глупа, глупа е. Навистина лош крај. Требаше барем да остане другарка со девојката, ја остави на цедило, ептен глупаво од нејзина страна.
     
  15. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Awwww :l: :l: :l: :l: :l: :l: :l: :l: :l: :l:
    [​IMG]
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  16. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Филмов го имам гледано преку 100 пати
    Онаа Баби како ме нервира, за се Аце е крив :^)
    Инаку мене Катина ми е поубава од Баби во секој случај :)
     
  17. blosson

    blosson Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Па убав е но не би го гледала пак..:\
     
  18. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Преголема фама се дигна за филмот уште на почетокот,демек кој знае колку е посебен и прекрасен.
    Убаво филмче е,но не до толку да се трескам од земја.
    Најболен момент ми е кога умре другарот на Аче,кога плачеше на дождот,таа сцена беше за паметење.
    Баби ми е многу празен,безличен и разгален лик,цело време и за двата дела од филмот,таа не знае ни што сака,ни на кај тера.
    Марио Касас е бонбонче,ама премногу мачо во филмот за мој вкус.И се разбира дека ја донесе најдобрата одлука да продолжи со Џин,која ми е омилен лик од двата дела.
    Се на се,прифатливо за гледање,ама имам гледано далеку поубави и со подобра глума.
     
  19. macka5

    macka5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    307
    Ги имам гледано и првиот и вториот дел. Во вториот дел ми недостига насмевката на Аче и затоа не ми се допаѓа.Првиот дел е по весел и е позитивен а, овде во вториот како" да му фали сол". :) Инаку мн ме нервира Баби, ќе го сршев мониторот од невроза :@
     

    Прикачени фајлови:

    • AnCmPJYMUM.gif
      AnCmPJYMUM.gif
      Големина на фајлот:
      1.011,3 KB
      Прегледи:
      78
  20. sara3

    sara3 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    383
    Го имам гледано филмов поодамна, преубав е и се изнаплачив, затоа не можам да го изгледам повторно, многу ми беше тажен, посебно кога Аче и Баби се разделија и кога почина другарот на Аче.
    Вториот дел исто го имам гледано но не е толку убав како првиов, според мене. :)