1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Музика за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од flowergarden, 27 февруари 2011.

  1. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Академци 600, Кате и Нели ти реков 600, Скопски боеми се 650, Џубокс се 600...
     
  2. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    ги прашавме кате и нели ти реков и во сабота ке ни кажат за сигурно дали се зафатени или не ,во белград се моментално
     
    На nene88 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Ако се слободни земајте ги :) На мојата свадба свиреа. Одлични се.
     
  4. galijan

    galijan Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2012
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    260
    За Соната од Велес немам зборови, ни свиреа на свадба и беа феноменални.Бевме презадоволни.Кате пее како ангел, направија одлична атмосфера.Буквално сите гости играа.Зафатени се многу, ние ги закажавме пола година пред свадбата.Репертоар на песни имаат какви сакате.Забавно, народно, шпанско, српско, севдалинки, рок, немам збор, лудница.Кате си стои таму и си пее, нема влегување во оро и глупирање, баш одмерено и со вкус.Им благодарам за прекрасната забава.Пак ќе кажам дека музиката ако не е добра, заборавете на убава свадба.
     
    На nene88 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    ни не размислувам повеќе ако се слободни секако дека ке бидат тие,утре ке знаеме за сигурно

    galijan , и вртев јас и на соната од велес и баш сакав тие да свират али се зафатени во понеделникот зеле капар за во куманово :( ,ако се мажам по втор пат сигурно ке ми свират тие хахахах мала шала
     
  6. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.153
    Допаѓања:
    46.949
    Пол:
    Женски
    Презадоволна од Фантазија бенд, дечките направија прекрасна атмосфера, немаше некој да не стане да заигра :D стварно се супер :)
     
  7. kitty8

    kitty8 Активен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    Zdravo...dali ima nekoj kontakt telefon od Elena Velevska i kolku zema za svadba? pozdrav
     
  8. KidA

    KidA Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2014
    Пораки:
    732
    Допаѓања:
    980
    Фала ви на сите што ми пишавте броеви, со изборот останавме на две групи: Џубокс и Панта Реи, и сега останува тешката одлука да одбереме една! :?:

    Ги прочитав сите убави коментари за Панта Реи, ги слушнав на јутуб како пеат Џубокс, и од една страна подобро е нешто чуено барем знаеш на што одиш, но од друга страна многу ми се допаѓа гласот на Зијан (тој пее, нели?) и верувам дека би направиле нешто посебно.. но не знам како да се одлучам :) Исто, чув од некаде дека Џубокс ги крателе песните и свиреле само рефрени на различни песни поврзани една со друга, дали е вистина? Ако имате да ми кажете нешто што ќе ми помогне да се одлучам ве молам за помош! :$
     
  9. sexonthebich

    sexonthebich Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Мене ако ме прашаш одговорот е ПАНТА РЕИ :)
     
    На KidA му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Tambolina

    Tambolina Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2013
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12

    Група Џубокс ,без размислување ;)
     
    На KidA му/ѝ се допаѓа ова.
  11. awl

    awl Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.127
    Пол:
    Женски
    Совет: Панта реј ми се прескапи, во моментов како опција ми се Три шешира или Нота... Препорака?
     
  12. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Незнам дали има препорака за Амајлија од Пробиштип, млади дечки а веселба топ! :rofl:
     
    На awl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. artemidis

    artemidis Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    2.014
    Пол:
    Женски
    Јас ги фалам кај ќе стигнам, кај нас на свадба ни свиреа и растур направија, маж ми каков што не знае да игра, не го оставија да седне цела вечер. Дечките се феноменални :clap:
     
    На awl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Да се приклучам и јас кон пофалбиве, иако еднаш веќе ги пофалив во темава :) Ги препорачувам.
     
  15. simce11

    simce11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    девојки ми треба итен совет во врска со музиката,ако можете да споделте искуство кои се подобри Тандеми бенд или Енерџи бенд??ми треба итно..
     
  16. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Јас ти ги препорачувам Нота. Ги имам слушнато на свада и задоволна сум. Направија убава атмосфера. Нема да згрешиш ако ги одбереш.
     
  17. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.348
    Допаѓања:
    83.696
    Пол:
    Женски
    Јас само да кажам мое мислење за Панта Реи не сум ич задоволна за 600евра можат да се најдам други групи каде што се многу подобри од нив :)
     
  18. sexonthebich

    sexonthebich Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Драга Viktorijaaaa5 во кој смисол мислиш подобри од нив. пред една недела бев на свадба и свиреа Панта Реи ,прекрасна забава направија а само знам дека не свират турбо фолк ако мислиш на тоа тогаш си во право. песни од Цеца ,Аца Лукас и остали на нивна свирка нема :D
     
  19. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    и конечно добивме потврден одговор од Кате и нели ти реков :) ,и мислам дека ке ни направат добра атмосфера па останува да видиме :$
     
    На nene88 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Slavica3179

    Slavica3179 Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Здраво на сите. Моето прашање не е баш во врска со темата.При склучување брак во матично како документ дали може да се носи пасош, бидејќи личната карта ми е истечен? Ве молам доколку некој знае со сигурност нека пише.