1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заработи преку интернет

Дискусија во 'Барање работа' започната од littlegirl92, 5 јануари 2011.

  1. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Му дадов лична карта на дечко ми и он ме зачлени. Е сега, после колку време кликање можеш да ги извадиш парите? Година? :?:
     
  2. Iv.girl55

    Iv.girl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    За колку време ќе ги подигнеш парите зависи од тоа за колку време ќе направиш 300$ во AVAILABLE, зошто тоа е минимална сума на подигање пари, а за колку време ќе стигнеш до оваа сума зависи од тоа дали секојдневно ќе ги извршуваш тасковите (5 дена во неделата) и колку луѓе ќе зачлениш под тебе. Јас лично ги чувам парите за да можам со истите да се надоградам на второ ниво каде што месечна заработка е 100$, во трето ниво е 240$ итн.. Taка да не се исплаќа да се подигнат одма парите, но доколку сакаш можеш слободно. :)
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    aj mene pomogni mi , bidejki sega se registrirav , ako mozis da me upatis sto kako , ova ona :D
    odnapred blagodaram :D
     
  4. fairy90

    fairy90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    И јас сакам а каква сметка ти треба за да ти стигаат пари? Се врти цело време тоа не се покажува ништо друго дали така треба или?
     
  5. Iv.girl55

    Iv.girl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Парите ги испраќаат на Ваша банкарска сметка, потребни се некои податоци од банката да си ги превземете и нема потреба да се грижите дека може да ви подигнат пари без вие да го знаете тоа затоа што банките се одговорни за секоја трансакција што не е направена од Ваша страна. Но не мора веднаш да ги потполнувате тие податоци, штом ќе имате средства за да си ги подигнете тогаш внесете ги податоците за банкарската сметка, дотогаш ќе имате време да го запознаете системот како функционира.

    Денес работеле на серверите, така да има проблем да се извршат задачите. Ќе пробаме или подоцна или доколку проблемите продолжат компанијата на сите членови им исплаќаат загубените денови, досега ниту еднаш не се случило поради нивна грешка да не ни исплатат.
     
  6. Iv.girl55

    Iv.girl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Ти испратив лична порака објаснето подетално, провери си и мејлот со кој си регистрирана :)
     
  7. sonculce

    sonculce Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    [/quote]Се регистрирав и јас денес, ако сакаш подетално да ми објасниш.
     
  8. Iv.girl55

    Iv.girl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    [/quote]Се регистрирав и јас денес, ако сакаш подетално да ми објасниш.[/quote]

    Ти имам испратено мејл, за да не чекаш да стигне личната порака, провери си :). Доколку немаш добиено мејл испрати ми го никот во лична порака и ќе ти пишам мејл повторно. Поздрав :)
     
  9. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    ako saka nekoj neka se registrira na linkov www.libertagia.com/ANAKONDA88 , i sve sto ne vi e jasno kontaktirajte so mene vo poraka sve ke vi objasnam :) interesna rabota e i mnogu lesna :D
     
  10. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Како од payza да ги префрлам парите на моја трансакциска сметка, на картичка?
     
  11. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    pa direkno si gi zemas parite od deviznata smetka
     
  12. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    24.457
    За оние што се заинтересирани за зачленување и заработка со LibertaGia, слободно обратете ми се преку ЛП, достапна сум било кое време и со задоволство ќе одговорам на вашите прашања.

    Морам да напоменам, доколку се надевате на брза заработка, ова не е вистинското место за вас. Ќе треба да поминат неколку месеци пред да започнете да остварувате вистински профит. Значи клучно за успех е трпението. Мој совет е да се обидете, ќе ве чини само по 15 минути дневно од вашето време, a доколку сте упорни и посветени можете да остварите солидна заработка.

    За повеќе детали, слободно исконтактирајте ме.
    Доколку сакате да се зачлените, кликнете ТУКА.
     
  13. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
  14. Larichka

    Larichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2014
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    14
    Здраво пријателки!
    Неодамна креирав профил на одеск и сакам да почнам со работа, но не ми е јасно за плаќањето.Може ли некој ДЕТАЛНО да ми објасни кој начин на плаќање да го изберам и како оди целокупната процедура. :)
     
  15. Winterborn77

    Winterborn77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    Од денес почнав да заработувам преку LibertaGia. Ако некој сака да се зачлени еве линк http://www.libertagia.com/Winterborn89 :)
     
  16. Vikgirl

    Vikgirl Нов член

    Се зачлени на:
    14 април 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Девојки, го гледам ова либертагиа често го коментирате и нудите линкови па може ли некоја од вас да објасни што е тоа поточно? Дали се заработува, како се заработува и слично? Благодарам :)
     
    На sweeeeety му/ѝ се допаѓа ова.
  17. sweeeeety

    sweeeeety Нов член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Navistina moze pomos dali stvarno se zarabotuva i kako? Blagodaram
     
  18. sonculce

    sonculce Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Со LibertaGia се заработува по 3 долари дневно,а за да ги повлечиш парите треба да имаш 300 долари во баланс.Постојат повеке пакети, асите започнуваат со Бронза и месечно се заработува 60долари,а понатаму може да надградувате пакети од заработените пари тука, и со секој купен пакет расте и вашата заработка.На LibertaGia може да работат повеке лица од истиот компјутер,може и цела фамилија да ја зачлените и да се логирате од ист компјутер бидејки се работи со регистрација на документи, односно лична карта и секако лицата што се регистрираат треба да бидат полнолетни,и со тоа градите мрежа до и заработувате од лицата кои се регистрирале под вас и секако тие кои се регистрирале под нив.Доколку сакате може да се регистрирате и преку мојот линк


    www.libertagia.com/eluska


    и може да ја посетите на Facebook, i grupata LibertaGia Balkan каде секој ден се пријавуваат се повеке членови и може да најдете одговор на вашите прашана, а доколку имате прашана пишете во лична порака ке ви одговорам.
     
  19. Vikgirl

    Vikgirl Нов член

    Се зачлени на:
    14 април 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Колку си задоволна од ова? Дали редовно го работиш, дали е сигурно, за колку време се заработува и слично?
     
  20. sonculce

    sonculce Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Почнав да работам пред 3 недели, работам по 15 минути на ден, и ги регистрирав и членовите на семејството,работата е во тоа што треба да се изгледаат 10 реклами на ден, досега сум задоволна, а за да се заработи треба подолг период, за да се стигне до тие 300 долари околу 10 месеци, може и помалку,зависи колку членови ке се регистрираат преку тебе, и како што кажав кога ке ја надоградиш сметката, атоа го правис од заработените пари тука и заработката расте.