1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девица со прашања околу првиот секс

Дискусија во 'Секс' започната од MarilynMonroe, 26 октомври 2010.

  1. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    И сега? Колку време сте заедно? Два месеца или шест? Сте имале или сте немале до сега секс? Мислам онака чисто информативно ме интересира, зашто си малце нејасна во мислењава. :^)
     
    На cooll и mili4ka123 им се допаѓа ова.
  2. princeees

    princeees Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    не не се обиде мн длабоко да пентира само беше на почетокот до вагината искрено незнам и јас пошто немам мн искуство во овие работи но разговараф со една девојка та беше мажена и ја прашав незе и ми вика да не се плашам дека немам ништо пошто од тоа требало првио и вторио ден да имаш
     
  3. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    princeees напиша:neemafne analen samo onaka go onadishe dolu i naednas go stae ama jas bev svesna za situacijata od ko osetif deka onadi na tamu go zamolev da se trgni toj togash bash zavrsuvashe i se trgna go prashaf i nego toj vika ne napraviv nisto neznam sto da pravam se plasham mng zosto od ova zavisat mng raboti :(


    princeees напиша:Od toaa zavisi mojata cest i na mojata familija za toa ispanicena sum neznam sto da mislam i sto da pravam oti neje tolku ednostavno i ako se raboti samo za edna kapka krf deno koga ke se omazis treba da si nevina :/ za toaa :o


    Премногу контрадикторност на едно место.
    Овоа всушност му доаѓа залудно трошење на слободно време,или вреѓање на нечија интелегенција.
    'Имав секс,ама немав,ама анален беше :?: ..ама станува збор за мојата чест,што ќе правам'..хх
    What the fuck?!
    Ако имаш вишок на слободно време,би те советувала да го користеш малку попродуктивно.
    Има луѓе на кои навистина им треба помош,а од такви како тебе не може да им се помогне,зашо измислуваат проблеми и нашето време го трошат.
    А за честа,требало двапати да си размислеш.
    И не знам како после тоа,уствари ти текна на честа.Ако сакаше да си чесна ќе беше до крај,а не тука да кукаш и проповедаш за лажната ти моралност.
     
  4. pinkberry

    pinkberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2013
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    564
    Пред некое време имавме петинг со дечкоми и тој ми стави прст ама дали 1 цм беше инаку не сум скината и после тоа ми потече крв и ми траеше неколку дена како менструација а требаше покасно да ми дојде и сега незнам дали ме скина или тоа е менструација? а не ме ни болеше ни ништо :/
     
  5. Nounejm

    Nounejm Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2013
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    5
    Дали може од петинг да се затрудни?
    Невина сум инаку...Читав по интернет и има случаеви да затруднат така девојки...
    Може ли некој да ми одговори дали може?
    Без свршување... али за предсемена течносст не знам :/
     
  6. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Затруднување без odnos nema тоа е јасно а + згора ако си девица како неможе тоа ...нема потреба од такви прашања се знае преку вагинален однос може да се затрудни и доколку има навлегување на сперма во плодница ...
     
  7. Krista1

    Krista1 Нов член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Анален секс

    Имам 15 години и сеуште несум имала секс :) ме интересира дали боли вагиналниот секс?? :D
     
  8. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.946
    Допаѓања:
    30.784
    Пол:
    Женски
    Првиот пат боли,потоа не.
     
  9. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.197
    Допаѓања:
    10.837
    Пол:
    Женски
    Никој не може тоа прашање да го одговори дефинитивно. Тоа си е индивидуално. Мене ми беше малку нелагодно неколку секунди, но немаше некоја болка. Првиот однос ми траеше половина час и баш уживав во него, иако баш и не знаев што правам. Така да не мора да значи дека има правило дека првиот пат боли.
     
  10. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со Spidy. Тоа никој со сигурност неможе да ти го каже. Нај важно е тоа да го направиш од љубов. А тој ако е доволно нежен нема да осетиш воопшто болка ;)
     
  11. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Уф мене ме болеше,печеше и крв ми течеше ...и првиот и вториот пат...ужасно ми беше дури и се каев но со тек на време се среди
     
  12. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Иста приказна и јас. Болеше до смрт :D :D :D :D и јас неубаво се чуствував и многу се каев. Но, помина. :) :)
     
  13. sweety23

    sweety23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Јас пробав со дечко ми ама ме заболе и му реков да престанеме, нз некако премногу сум стегната, нз како да се опуштам, некој совет? :)
     
  14. Macedonian.Horse

    Macedonian.Horse Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    44
    совет од мене, да си седиш мирна, девојката 12 години има па сакала секс да има, гледај си го школото девојче, не прави глупости
     
    На Twinkles и girl-miri им се допаѓа ова.
  15. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Абе ајде, регистрирана 2010, значи 8 год би имала по математикава. Се мислам дека не и се точни годините, гледајќи и ги другите коментари. :D

    А за опуштање, мавни една чашка вино (не да се опијаниш) :!: и не мисли на тоа.
     
  16. malamoja

    malamoja Нов член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Дали треба да се плашам?

    So deckomi sne zaedno veke 8meseci, imam 17 godini i veruvam vo nego mnogu deka me saka i seto ostanato..da probam da mu ja dadam mojata nevinost veke probavme poveke pati no se nekako se plasham i se stegam ii nikako da uspeeme neznam se plasham od posledicite i kako ke bide posle seto toa ..ve molam za pomosh :(
     
  17. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Дали треба да се плашам?

    Доколку навистина го сакаш и му веруваш нема потреба да се плашиш, верувај ќе биде прекрасно и уште повеќе ќе се зближите. Во секоја љубов е потребно тоа (се разбира кога ќе дојде време) за да биде комплетна врската и поврзаноста. Знам сега дека имаш мал милион прашања во глава, но после тоа на се ќе заборавиш, верувај. Не е рано, и јас чекав 8 месеци и воопшто не се каев, бидејќи беше во вистинското време со вистинската личност и што е најважно од љубов, која сеуште расте. Дури во некои случаи и порано можеш да сфатиш дека некој вреди за да му се предадеш, но сепак добро што си почекала со обзир на годините, 17 се супер години за тоа според мене, доколку ја имаш вистинската личност покрај тебе. А дали е така можеш да знаеш само ти. Ако навистина го сакаш и посакуваш тоа да се случи, нема што да те кочи, само опушти се и уживај во овие слатки денови, верувај највозбудливи моменти од врската се, нешто на што постојано ќе се сеќавате. :D

    Јас се плашев највеќе од бременост бидејќи бев многу мала и бев свесна дека сепак се впуштам во нешто што носи одговорност, децата деца прават. :D Затоа кондом, свршување надвор, опуштеност, доверба, љубов и нема причина за грижа. :) Со среќа.
     
    На malamoja му/ѝ се допаѓа ова.
  18. malamoja

    malamoja Нов член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Дали треба да се плашам?

    Mnogu ti blagodaram za toa shto go spodeli ova so mene, navistina mi e od korist, mnogu ti blagodaram <3 Jas malce se cuvstvuvam nesigurno vo sebe smetam deka toa premnogu boli i golemi se opasnostite..:(
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Дали треба да се плашам?

    Нормално е за се што ти се случува прв пат да се чувствуваш несигурно, ама доколку навистина го сакаш и му веруваш мислам дека лесно ќе се препуштиш и опуштиш. Опасностите не се воопшто големи ако постапувате како што ти кажав погоре, а дали многу ќе те боли или не е индивидуално, инаку дека е нормално да боли нормално е, има работи во животот низ кои мора да поминеме. И породувањето боли па сакаме да си створиме фамилија и тоа ќе го трпиме де. :D И ако сакаш да послушаш уште еден мој совет, одете прво на некоја опуштена вечера, пивни си винце и ќе видиш како нема да осетиш болка. :lol: Секако ако пиеш, зашто не е пожелно да повраќаш место да се опуштиш. :D Јас на пример немам гајле пијач сум си, ама има женски што не трпат баш алкохол, затоа ти викам не по секоја цена. :) А дека опушта, опушта многу. ;)
     
  20. malamoja

    malamoja Нов член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Ммм ти благодарам за советот, хухуху и јас сум си ама баш пијач хахах :D