1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апче за ден потоа

Дискусија во 'Бременост' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

  1. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Прочитајте го упатството, имаше и за повраќањето во него - после колку време од пиењето ако поврати треба да пие пак затоа што ни ни имало време да дејствува пчето. Ама сега е веќе доцна. Ако не си свршил во неа немате причина за грижа.
     
  2. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Се прави интересен бе момакот. :D
     
  3. vaskatodi

    vaskatodi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    3
    se izvinuvam ,,kolku cini edno Norlevo ??
     
  4. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    493 денари.
     
    На vaskatodi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    Никола001 пријави се во "Време е за бебе" и поздрави не од таму... доста се праиш интересен тука молим те
     
  6. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Девојки да прашам. Го пиев апчево Норлево, и добив некој ден порано од предвидениот термин но веке 10 ти ден крварам и не прекинува. Мислите дека е нормално или треба да си посетам гинеколог?
     
  7. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    Веднаш да посетиш гинеколог,10 дена е премногу.Возможно да е некој хормонален дисбаланс,не си играј!!
    Ист интезитет има крварењето или намалено е?
     
  8. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Доколку крвариш интензивно 10 дена,секако дека не е нормално и треба да посетиш гинеколог.
    Инаку од норлево можно е да добиеш порано од предвидениот термин,бидејќи е на хормонска основа.
     
  9. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Ист еве не прекинува. Мислев некоја од вас да не имала слично искуство да не паничам без везе. Али секако ке појдам утре на лекар.
     
  10. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.900
    Допаѓања:
    103.031
    Пол:
    Женски

    Јас 5 дена крварев , оди на лекар подобро :)
     
  11. samsung12345

    samsung12345 Нов член

    Се зачлени на:
    2 мај 2014
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    0
    имам едно прашање... Ми дојде пред 3 дена ... и дали можам да ги пијам тие апчиња ??
     
  12. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    А зошто да ги пиеш тие апчиња (во множина и тоа)? :^) Да не си се помешала со контрацепција? Ова ти е апче за ден потоа, потенцирам едно апче кое се пие после односот доколку направите беља, не се пие постојано, а камо ли кога веќе имаш добиено.
     
  13. samsung12345

    samsung12345 Нов член

    Се зачлени на:
    2 мај 2014
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    0
    вака денеска имавме значи пред 6 сати ... не сум сигурна ама се скина кондомот и при вадењето истече сперма надвор можи и да нема внатре ама за да бидам сигурна ве прашувам ... инаку менструацијата ми е завршена веќем пред 2 дена значи немам циклус ..
     
  14. samsung12345

    samsung12345 Нов член

    Се зачлени на:
    2 мај 2014
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    0
    дали може норлеово апче да се испија ако ти има завршено пред 2 до 3 дена ?
     
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    ^ Може, ама... ако ти завршило пред 2-3 дена ти не си ни била во овулација за да се случи нешто.
    Ама да не те носам на душа, напиј си се за секој случај и прашај си го гинекологот, во најмала рака фармацевтот за индикациите.
     
  16. samsung12345

    samsung12345 Нов член

    Се зачлени на:
    2 мај 2014
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    0
    vo red fala mnogu :D
     
  17. bootie

    bootie Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki..
    Znam za Norlevo apchinjata i site negovi nesakani efekti, kako dejstvuva itn itn. Otkako ispiv Norlevo, posle 3-4 dena epten malki pokrvarev a posle isto 3-4 dena dobiv menstuacija i toa po vtor pat! Redovno/normalno dobiv na 5ti April i mi zavrshi na 12ti, e sega dobiv po vtor pat na 21vi! Imavme odnos vo sabota, e sea poshto nema otvorena apteka vo nedela, apcheto go ispiv vo ponedelnikot ( sepak nemashe pominato 72 chasa). Se plasham da ne sum bremena nedaj bozhe imam 19 godini!
    Ve molam za sovet ili nekoj so slichno/isto iskustvo..
     
  18. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Aко во рок до 72 часа си ја испила таблетата,нема што да паничиш,ама за да ти биде помирна главата,провери си со тест за бременост.(не те разбрав баш добро,по втор пат си земала таблета или ???)
     
  19. Dea8

    Dea8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    78
    Јас колку што знам, после пиењето на апчето доколку добиеш во регуларен период тогаш значи немало ништо и се е ок, а доколку по неколку дена од пиењето на апчето добиеш-а треба подоцна, како во твојот случај, тогаш значи имало нешто, т.е. се зачнало па поради дејствувањето на апчето се исфрла и се чисти.... Сега не знам баш колку се точни овие информации, јас не можам да потврдам :)
    Исто многу влијание има стресот, можно е ако си била под стрес, ако си паничела да не останеш бремена или слично, тоа да предизвика пореметување на циклусот...... :?:
    Во секој случај најдобро направи си тест за бременост. Јас мислам дека штом си добила, не би требало да си бремена :)
     
  20. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Δ
    Дезинформации на големо.
    Норлевото спречува зачнување, нема врска тоа крварење со имало/немало нешто. Дали ќе има крв пред или после очекуваното време на менструирање зависи во кој период од циклусот е испиено. Тука стрес нема баш влијание, станува збор за хормони, огромна количина на вештачки хормони кои без разлика на вашето расположение ќе работат на телото. Нема да речете, утре ќе не нукнат ама ако се смееме и пееме иф ју ар хапи енд ју но ит, нема да осетиме ништо.
     
    На 667 и Glasna им се допаѓа ова.