1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Состави

Дискусија во 'Образование' започната од Blabla16, 7 септември 2011.

  1. frose1

    frose1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    35
    Има ли некој состав за „Диво месо “ ?
     
  2. neznammm

    neznammm Нов член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    ми треба караток состав за пример на добро онесување, може јас да сум се однесувала добро кон некого, или со мене некој добро да се однесувал , или сум видела некој да се однесува добро.. ако имате нешто вакво фала ви многу
     
  3. Emma4

    Emma4 Активен член

    Се зачлени на:
    13 април 2014
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    67
    neznammm Можеби ова ќе ти помогне. :)

    *ДОБРОТО ОДНЕСУВАЊЕ ВРЕДИ ПОВЕЌЕ ОД СЕ*
    Каде е единствениот човек кој е задоволен од себе? Сите нешто бараат, на сите нешто им недостига, сите за нешто се борат и бараат начин да си ги решат сопствените проблеми. И честопати многу луѓе забораваат на она што човекот го прави човек, по што се разликува од другите живи суштества на земјава, забораваат на тоа како треба да се однесуваат. Доброто однесување е голема доблест за оние што го поседуваат, и тоа на човекот може да му значи во животот повеќе и од што може да замисли. Треба добро да се однесуваме кон се што не опкружува, но прво место со целиот наш живот треба да покажуваме почит кон нашите родители, кон постарите и кон целата фамилија. За еден човек да има добро однесување во себе треба да има хуманост, почит и добро да биде воспитан. Доброто однесување секогаш не води напред кон поубавото и подоброто во животот. Затоа што овој живот може да биде најголема благодет, најубав подарок на оној што знае да размислува, сака да живее и добро да се однесува, а најголема казна за оној што не знае да живее и има лошо однесување. Бидејќи доброто однесување е слика на нашето минато, но клуч на нашата иднина.
     
    На The Drifter му/ѝ се допаѓа ова.
  4. indian

    indian Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    5
    Да не има некој состав за Парадоксот на Диоген нека ми пушти плс :)
     
  5. Tanya19

    Tanya19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    5
    sostav za denicija?
     
  6. v456

    v456 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2014
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    2
    девојки ми треба есеј на тема „Македонскиот јазик и јужнословенските јазици“ итно е ,јс уцам во гимназија и професорката бара да е напишано уметнички ако има некој нека пише.
    фала однапред :D
     
  7. Tina-Melody

    Tina-Melody Активен член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    13
    Здраво... :) За во среда ми треба лирско-еспка песна во неа да имаме искажано многу чуства а и да има опишано некој настан (роденден........)немора да има рима само да има смисла ..... Немам никаква инспирација за пишување.... ;( АКО МОЖЕ НЕКОЈ ДА МИ ИЗМИСЛИ И ДА МИ ПРАТИ ИЛИ ОВДЕ ИЛИ ВО ЛП... ВЕ МОЛАМ МНОГУ !!!
     
  8. Katy12

    Katy12 Нов член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Mi treba sostav ,,Opis na prirodna pojava'' ve molammm moze da bide sneg , dozd, vinozit (da se opise) od ovie nekoe ili pa nekoja druga prirodna pojava ..
     
  9. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.287
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Де бре, за ова ако не знаете да напишете што ќе пишувате за „Левата патика на мојот најдобар другар“ на пример? |(
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  10. honey95

    honey95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски
    Не ми е состав баш по македонски јазик но би ми помогнале ако ми пратите нешто за граѓански здруженија? проект треба да направам по граѓанско аман више |(
     
  11. Barbieeeeeee

    Barbieeeeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Ве молам ако некој има нешто за социјалните и битови елементи во Крпен Живот нека пише ми треба за во понеделник...Фала однапред :)
     
  12. vaseangela

    vaseangela Нов член

    Се зачлени на:
    4 март 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Itno mi trebaat dva sostavi na tema Slatko se iznasmeav (za nekoja izmislena slucka ili nesto sto mene mi se slucilo)i Zivotot na edna rabotnicka (koja mozebi na kraj stanala uspesna i poznata). ITNO MI E
     
  13. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Навистина имаш 41 година?
    Јас па мислев некој од основно образование бара состав.
    За кого ти е ова, за тебе или за децата и многу беше неодредена во барањето, како некој да ти помогне да раскаже случка што тебе ти се случила? :x :o
     
    На vaseangela му/ѝ се допаѓа ова.
  14. vaseangela

    vaseangela Нов член

    Се зачлени на:
    4 март 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Se najaviv preku lozinkata na majka mi. Ako moze da mi pomognete vi blagodaram
     
  15. vaseangela

    vaseangela Нов член

    Се зачлени на:
    4 март 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Sekogas majka mi mi vika deka e najdobro sama da si napsam ama ova mi e navistina tesko i ne mi teknuva. Zatoa tuka pobarav pomos.
     
  16. tiph24

    tiph24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2014
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    177
    Некој ако може,да ми помогне околу темава „За љубовта наша,делата ќе кажат“.
    Всушност,ми треба поезија на оваа тема,значи песничка.Имам јас неколку идеи,само уште малце ми треба инспирација хах.Нека ми пише ЛП некој ако може да ми помогне :D
    Фала ви однапред :D
     
  17. h.1

    h.1 Нов член

    Се зачлени на:
    3 мај 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Може состав на тема: „час кога училницата ми стана мачилница“ ...благодарам однапред. :)
     
  18. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Ми треба завршен дел за ‚‚Опис на Симка и нејзиниот живот‘‘(од Печалбари). Значи се напишав, уште завршен ми фали. Ако знае некој да ми помогне, нека ми пише преку лп.
     
  19. lana666

    lana666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    55
    Knigata ti go osvetluva patot kon idninata

    Ve molam pomognete mi. Imam pismena rabota po makedonski jazik utre i ima samo edna tema. Temata e: Knigata ti go osvetluva patot kon idninata. Ve molam dokolku imate nekakva ideja, sto da napisam kazete mi, ve molam. Vi blagodaram. :)
     
  20. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Напиши што мислиш за книгите. Колку ги сакаш и колку можат тие да помогнат во твојата иднина. И јас ја имав оваа тема, но не ја напишав.
     
    На lana666 му/ѝ се допаѓа ова.