1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Консултации со гинеколози

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од bilkata, 19 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    А сега имаш нормално крварење како мензис?
    Види како ќе се одвива за неколку дена, па ако се среди немаш потреба од лекар ако не правец гинеколог.
    Ама сепак мислам дека болеста ти го преизвикало крварењето, посебно и лекови ако си пиела.
    Не мисли само дека е нешто страшно, тоа не доаѓа така одеднаш.
     
  2. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Ми доцнеше една недела, денес малце имав на гаќите и кога се избришав кафеавко ама повеќе накај ептен светло розево, па немав ништо, па сега пак исто..... Дали ова значи дека ќе пробие, т.е. дека ќе добијам или не е тоа тоа? Сакам да знам дали е тоа, мислев да не имам некое мало хормонско пореметување бидејќи и така ми доцнеше а добив (ако сум добила сега) без никакви симптоми, дури и градите ми се меки, а треба кога ќе добијам да се јавам кај мојот гинеколог бидејќи планирам наредниот месец да пијам пред одмор или за време на одмор (ќе ми каже таа) Примолут Нор, бидејќи ми се поклопува одморот со датата за добивање. Сега не знам дали да ѝ се јавам или не....
     
  3. Tiniiic

    Tiniiic Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    [/quote]

    Немам нормално крварење како мензис, ќе ми потече само од време на време по неколку капки...Иначе важи ќе почекам неколку дена додека да оздравам скроз па ќе видам дали уште ќе ми тече
     
  4. noname35

    noname35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    7
    Здраво девојки. Овој месец ми доцнеше 9 дена. Сега добив но само 2 дена (обично ми трае околу 6-7 дена). Главата ме болеше премногу, а пред 5 дена правев тест за бременост и излезе дека е негативен.
    Дали е можно да сум бремена ??
    Ви благодарам однапред.
     
  5. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Некогаш 2 некогаш повеќе, ама си добила и плус тест.
    Немаш од што да се плашиш.
     
  6. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Некогаш 2 некогаш повеќе, ама си добила и плус тест.
    Немаш од што да се плашиш.
     
  7. noname35

    noname35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    7
    Инаку односот беше пред еден месец....
    Фала ти .
     
  8. PinkDramaQueen

    PinkDramaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Девојки треба да добијам на 8ми,а утре одам на одмор.Ги земав апчињата Primolut Nor за да ја одложам менструацијата,инаку имам 17 години.
    Има ли некаква опасност и несакани ефекти ако ги пијам? :(
     
  9. kris-tina18

    kris-tina18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    Здраво девојки,
    имам едно прашање до сите оние кои го имаат истиот проблем.
    Направив ПАПА тест и тој покажа дека имам кандида. Јас немав никакви симптоми, ни чешање, ни пецкање, ни ништо. Папа тестот го направив онака рутински, можам да кажам дека белото прање ми беше единствен симптом. Два месеци примав орална и вагинална терапија меѓутоа не ми помогна воопшто..јас се уште имам бело прање и тоа со жолтеникава боја, не е густо туку водесто и е многу непријатно. Докторот ми ја продолжи терапијата со линекс вагиналетите па се надевам дека конечно ке ја снема. Кажете ми некој од вас дали имал слично искуство како моето, дали ви помогнале некои чаеви,да ми предложите нешто? и дали можам да имам односи, со заштита нормално, дури ја имам оваа инфекција?
    Фала однапред!
     
  10. a.nobe

    a.nobe Нов член

    Се зачлени на:
    5 август 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Помогнете денес ми се појави чешање во вагиналниот дел внатре и коа се бришам имам крв.. незнам што е а се плашам можно е некаква инфекција ?
     
  11. n.n.123

    n.n.123 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    Ме интересира дали е можно да добиеш менструација два пати во месецот? Минатиот месец имав на 5-ти , овој месец добив 3 дена порано но немав пред тоа никакви симптоми треба овој месец да добијам на 20-ти многу се исплашив да не е нешто сериозно .. Прво забележав темно црвено на гаќичките .Ве молам ако знаете дали се случува од ова што прашав или е нешто по сериозно па да одам на гинеколог. ??
     
  12. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Нормално е. Месецот има 30-31 ден. Добиваш пример на 26 дена, што значи и ма почеток и на крај на месецот. Не е ништо сериозно за на гинеколог.
     
    На n.n.123 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. angelinaskopje

    angelinaskopje Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    1
    sakam da prasam otkako ke mi projde ciklusot imam bolki vo dolniot del na stomakot i vo polovinata a bolkite se se do naredniot ciklus ve molam da e toa se vo red bev na lekar ne mi kazaa nisto
     
  14. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.922
    Допаѓања:
    31.192
    Пред некое време ми се појавија болки во карлицата, во карличните коски, не знам шо мози да биди, да не е нешто поврзно за јајниците или матката :worried:
     
  15. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Искрено, не верувам. Тоа е веќе физичка болка која мислам дека не би требало да има врска со репродуктивниот систем, напротив, повеќе мислам дека може да има врска со колкови, лоша положба, преоптеретеност, можеби ти се чувствителни.... така нешто.
     
    На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
  16. zartom

    zartom Нов член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    zdravo, verenicata moja e zacnata na 03.06.2014. bese na pregled na 27.07. primi inekcija za pukne spermata od jajnicite posle 24h i vcera dobi menstruacija. e sega ve molam da mi kazete dali e bremena?
     
  17. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Штом вереницата твоја се зачнала сега, чекај прво да се роди и да ѝ помине фазата таканаречена „пубертет“ со цел нејзините јајници да бидат способни да ја испуштат спермата од нив. Па после тоа обидувајте се да забремени. :!:
     
  18. angelinaskopje

    angelinaskopje Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    1
    sakam da prasam otkako ke mi projde ciklusot imam bolki vo dolniot del na stomakot i vo polovinata a bolkite se se do naredniot ciklus ve molam da e toa se vo red bev na lekar ne mi kazaa nisto
     
  19. FeVeR

    FeVeR Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Pocnav so diane35 pred Eden mesec poradi policisticni jajnici. Denes treba da pocnam novo pakuvanje no neznam kako.
     
  20. angelinaskopje

    angelinaskopje Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    1
    mi se pojavi kandida, smv i rubela kolku se tie steti infekcii planirame bebe dali se opasni tie infenciii gin mi kaze deka ne se stetni ve molam pisete mi
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.