1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимна депилација

Дискусија во 'Тело' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

?

Како ја депилирате интимната зона?

  1. Дома, со восок

    292 глас(а)
    12,2%
  2. Дома, со ленти

    353 глас(а)
    14,8%
  3. На козметичар

    1.424 глас(а)
    59,6%
  4. Дома со жилет

    320 глас(а)
    13,4%
  1. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Девојки ај ако може да ми препорачате некој проверен салон во влае, ѓорче, карпош пред се за интимна депилација ми треба.. :?: :)
     
  2. Vyx

    Vyx Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Zeni mi treba informacija, dali nekoja go ima isprobano ovoj "nov" metod so jastucinja so kristali?
    http://bestshop24-7.com/
    http://starsilkpro.com/
    Gledam se pojavuva segde u posledno vreme, fejsbuk i slicno. Jas ne mozam da istoleriram intimna depilacija, premnogu me boli, pa sega za sega koristam kremi, taka sto vakvo nesto bi mi zavrsilo rabota neverojatno.
    No neli normalno, zvuci too good to be true, taka da bi cenela nekoja informacija ako nekoj go isprobal :)
     
  3. Vyx

    Vyx Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    На sanny007 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sanny007

    sanny007 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    5
    Здраво девојки. Во последно време гледам го промовираат Star Silk Prо - перничиња за депилација со кристали. Дали некоја од вас има искуство со овој производ? Го опишуваат како многу ефикасен, но малку звучи нереално :^)
     
    На Vyx му/ѝ се допаѓа ова.
  5. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум била на интимна депилација, а многу сакам да појдам сега пред да одам на одмор.
    Неможам да се замарам и таму со бричеви и триста глупости, вака ќе си појдам и ќе си се средам.
    Ама како да појдам, многу ми е страв со другарка ми кога одам да и правам друштво, како на колење да оди. :lol:
     
  6. zarah

    zarah Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2012
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    1.557
    Пол:
    Женски
    Девојки Охриѓанки, ЛП ако имате бројче од салон каде депилираат по разумни цени зошто досега немам најпријатно искуство тука за депилација на интима. Ви благодарам :)
     
  7. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Женски дали ќе ме боли многу кога ќе се депилирам долу, бидејќи претходно ги имам бричено до пола негде и за колку време после депилацијата растат влакната ?
     
  8. BlondeAngel

    BlondeAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    здраво девојки, сакав да ве прашам, прв пат одам на интимна депилација, па дали треба да ги скратам влакненцата или да си бидат онолку големи колку што се? многу сум неупатена :lol: :lol:
     
    На IvannaT и Sunnny им се допаѓа ова.
  9. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Не им прави ништо, затоа одиш на депилација де. :lol:
     
  10. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Крејзи да не те плашам ама секако боли. Секако со бричењето влакната растат уште поцврсти па затоа може и повеќе да те боли. Ама не е некое правило, јас со години се депилирам па пак ме боли. После депилација од прилика за 1 месец би требало да ти се доволно пораснати за да можеш пак да се депилираш. Мене сега од што ми се изретчени на месец ипол некаде се депилирам.
     
    На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. BlondeAngel

    BlondeAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Да да, нo срам ми е, затоа прашав, да не се избрукам нешто кога ќе отидам :lol:
     
  12. aaleksaandraa

    aaleksaandraa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    34
    Девојки, предложете ми некој салон каде има депилација со шекерна паста во Велес ?
     
  13. ece1279

    ece1279 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Во близина на К.вода некој салон за депилација да ми предлозите :^) ако има некоја членка добро искиство нека пише ;)
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ред мари.
     
  15. Divergent

    Divergent Нов член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
     
  16. SelinaKyle

    SelinaKyle Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    2.149
    Пол:
    Женски


    Не верувајте на ова, лага е.
    Премногу е добро за да е вистина.
    Јас на youtube гледав девојки што коментираат за овој производ, велат по 2 дена повторно расне, не ги ни ретчи. Вистина е дека не боли, ама па исто е го брич, само помодерно.
    Што се нема да измислат за пари.
    Ќе мора да се издржи болката, сепак ништо не може да ти го извади влакното од корен без да почувствуваш болка.
    Со триење ти се вади влакно од корен, како па да не ...
     
    На Divergent му/ѝ се допаѓа ова.
  17. litt-le

    litt-le Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    Некој да ми препорача козметичарка за депилација во Струмица. Најбитно ми е да биде хигиенско да не закачам некоја инфекција. Благодарам :)
     
  18. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Салон „Diva“, се наоѓа ул. „Вера Циривири“ бр. 47; одејќи од Платинум нагоре накај кружниот тек, продолжуваш на право - нема шанси да го промашиш салонот.
    Жената е срце, во вистинска смисла на зборот.
    Ако не можеш да се снајдеш, пиши ми ЛП ќе ти дадам бројче. :)
     
  19. litt-le

    litt-le Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    Девојки.. До сега секогаш со брич се средував ама ми скисна пошто за 2 дена пак влакна и сега сакам да се издепилирам ама незнам колко ке боли. Не сум се средувала веќе 3 месеци влакната ми се долги како да одам срам ми и страв. што да направам помогнете ми...
     
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Избричи се пак и да почекаш да ти пораснат околу пола сантим па после оди на депилација. Вака ако ти се многу долги ќе биде доста тешко за депилирање и повеќе ќе те боли.
    Болката е голема ама напиј се еден аналгин пола саат пред депилацијата за да ти се намали болката. Исто така најдобар период е да одиш одкако ќе ти заврши циклусот тогаш најубаво се вадат влакненцата и болката е малку помала. Иначе спреми се добро затоа што многу боли нема да те лажам ама болката е само моментална штом ја повлече лентата 2 секунди и престанува и после на наредното влечење пак ама после цел месец си раат, ако продолжиш да одиш континуирано се помеки и поретки ќе ти станат влакненцата, а со тоа и помалку ќе те боли и ќе се навикнеш. :) Ајде собери храброст и отиди издепилирај се па после пиши ни искуство.
     
    На rainlover му/ѝ се допаѓа ова.