1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Голо тело

Дискусија во 'Тело' започната од Theodora, 5 јуни 2011.

  1. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.903
    Допаѓања:
    30.647
    Пол:
    Женски
    Гола можам да сум само пред дечкоми,пред друг никако! :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.067
    Допаѓања:
    44.037
    Пол:
    Женски
    Мене,лично,до пред 1на година,кога уште одев со моите на летен одмор,ми беше срам по костим за капење да излезам,не пак гола да се појавам пред некого...Ако требало голи да се шетаме пред секого,облекава не ќе била измислена.
     
    На Lolo5, MademoiselleB и girl-miri им се допаѓа ова.
  3. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.819
    Јас немам никаков проблем да се сооблечам гола пред дечко ми, мајка ми, другарките. Не се срамам од моето тело, не гледам некаков проблем од тоа што ке ме видат гола, немаат ниту они. Мајка ми ми е сосема океј да ме гледа голе, таа ме гледала гола цел живот, подобро од мене знае како сум растела и развивала. Дечко ми е едиствениот кој ужива во тоа. Другарките ми се блиски ко сестри(значи другарки кои сме од прво одд заедно) сме оделе на одмори, по болници, по доктори, насекаде заедно, сум се бањала со нив и никогаш не сме се погледнале понаку отколку кога сме облечени.
    Воопшто не се срамам од голотијата. Таков човек сум.
     
    На Ceci16, Lolo5 и Iviy им се допаѓа ова.
  4. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Гола сум само пред дечко ми. Пред никој друг .. :)
     
    На Lolo5 и Oscar Lady им се допаѓа ова.
  5. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Скроз гола ме има видено само мајка ми. Од неа не ми е срам, воопшто, ама пред татко ми, брат ми, баба, дедо, нема шанси да се шетам ни по гаќи и прслуци, многу внимавам на тоа.
    Има баба ми една изрека мора да ја кажам: „Затоа постојат гаќи и прслуци, ако било за да го гледаат сите ќе стоело на чело, немало да биде скриено меѓу нозете.“ :lol:
    Со дечко ми не бевме стигнати до тој степен да бидам скроз гола, ама не би ми претставувало проблем тој да ме види. Секако, :!: првиот пат ќе се стопам од срам, ама после не би ми било.
    Другарките ме имаат видено само по гаќи и прслуци, гола скроз нема шанси. Ниту една немаме толкава слобода скроз голи да се соблекуваме. :)
     
    На Ceci16 и Lolo5 им се допаѓа ова.
  6. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Мајка ми ме има видено скрос гола и друг никој. Телото не ми е баш најубаво мислам на тоа дека ми растат влакна по стомакот а и не сум баш најслабичка ама не сум ни дебела. Имам 16 години висока сум 166 и имам околу 62 кг па сега вие претпоставете си колкава сум ама не стомакот не ми е рамен баш.Не се срамам од моето тело ама таква личност сум што несакам да ме гледаат дури и на физичко се кријам.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Tumblr.123

    Tumblr.123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    421
    Пол:
    Женски
    Skroz gola - samo pred ogledalo, samo tamu nema sram :D :D
     
    На Lolo5, Twinkles и Veki4kaa им се допаѓа ова.
  8. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Скроз гола ме има видено мајка ми, но и татко ми еднаш. Но, си имав тешка мака и нема зошто да ми е срам затоа што тој ме виде.
    На прслук и гаќи пред сестра ми и другарка ми.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Најголемиот дел велите дека само пред дечкови сте биле голи, но ниту една од вас не спомна бројка, колку дечковци имале прилика да го видат вашето голо тело? Претпоставував дека не сте сите до толку поштени па да сте имале само еден единствен дечко кој ве гледа гола.
    За мене е врв на лицемерие да ти биде срам пред мајка ти, да излезеш гола, а да не ти е срам пред оне таму кои ти ја шират да те депилираат. Мислам дека е повеќе од лицемерно да кажеш срамота било пред другарка да се појавиш гола, а било ок пред некоја да се расчепатиш и да ти ја допира.
    Ако веќе глумиме поштење треба до крај да сме доследно во тоа, а не милион девојки кои депилираат се ок, ама другарки, мајка, сестра не.

    Јас немам проблем околку голотијата и околу изгледот на моето тело. Воопто не ми е проблем да се пресоблечам или истуширрам пре другаарка, па се случувало и со колешки да се истушираме заедно последно летно време додека е топло кога сме трета смена, додека за сеста ми, и мајка ми, глупо е и да спомнувам, бидејки ако од нив ми е сраам, како тогаш нема да ми е срам од деечко ми, кој буквално не ми е ништо и утре може да раскинеме и да биде тотален странец.

    Значи за се треба да се има мерка, секако пред машките членови на семејството треба да бидеме прибрани и секако со прслуци, бидејки набабрени пупки, да шеташ цел ден и да ти шетаат лево десно е по вулгарно отколку да седиш по гаки.

    Последниве неколку години откако се омажив живев со свекрва која неодамна почина и свекор кој сеуште е жив и морам нон стоп да бидам скоцкана пристојно. Инаку додека бев дома баш бевме опуштени во тој поглед, и немислам дека е смртен грев или врв на безобразлук ако таткови отиде по гаки до ВЦ, или доколку налетате додека се пресоблекува во ходник.
     
    На Lolo5, mynameislove и natemila им се допаѓа ова.
  10. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Немам страм се соблакам кога одам на депилација,на гинеколог (кај маз),па за пред блиски воопсто не ми е страм да се соблечам пред другарка,мајка ми или дечко.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MademoiselleB

    MademoiselleB Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    398
    Моето скроз голо тело можам да го гледам сама јас самата и никој друг! Толку ќе кажам. :lol:
     
    На Lolo5, jelena.rozga и Moonstone.17 им се допаѓа ова.
  12. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    ^^ A како се бањаш без да ја заклучиш вратата? :?
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    Гола само пред дечко и гинеколог.
    Ви се чудам на коментарите дека не би се соблекле пред гинеколог или некој друг доктор со оправдание дека ви е срам :o А пред козметичарка не ви е :tmi: И доколку забележите нешто невообичаено било да е некоја инфекција или нешто друго и тогаш не би отишле?Важно пред секој нареден дечко не ви е срам, колку добро.Разбирам кога се работи за интима на сите ни е непријатно и сите сакаме да ја сочуваме, ама невозможно е тоа..ќе дојде бременост.прегледи,пораѓање...некогаш ќе треба поише луѓе да ве прегледаат кои тоа го гледаат како обврска а не какви сте доле.
     
    На Ceci16 и Lolo5 им се допаѓа ова.
  14. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    205
    Јас сум многу срамежлива личност и појавувањето на моето голо тело пред најблиските неможам да си го дозволам. Ставот уште од тинејџерка го имам дека нетреба да се соблекувам пред некој па дури и татко ми и сеуште сум таква.
     
    На Ceci16, Lolo5, angelche16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Не се срамам од моето тело и само пред мајка ми се соблекувам пред друг никој.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Баш сум срамежлива на таа тема, и освен јас самата не сакам никој друг да ме гледа таква.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Само дечко ми ме има видено таква. Никој друг :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Кога бев на одмор една другарка се соблечи скроз гола пред нас.И ни вика јас не се срамам.Леле па почнаа да коментират........колку влакна имала на п......(facepalm)

    Инаку.....
    [​IMG]
     
    На Ceci16, Lolo5, Milenalena и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Мене летно време ми е срам низ дворот да се шетам по кратки панталончиња пред татко ми и брат ми, а не па гола да се рашетувам по дома :x
    Имав пријателка на танга и прслук си се шеташе пред татко и, кога ја прашав нели и е срам ладно ми вика: Зошто бе да ме срам, па тој ме створил :^)
     
    На Ceci16, Lolo5, Acka22 и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас не ги сфаќам тие што се срамат. Ај по дома не, ама на плажа што има срамно ако си гол (на нудистичка плажа) или со танга.

    Ако не, земете со ќебиња на плажа да идете. (facepalm)(facepalm)
     
    На Oscar Lady и Mr. Right им се допаѓа ова.