1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали некогаш сте украле нешто?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 7 август 2010.

  1. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    ништо освен мастиките на брат ми :D
    никогаш не ми фалело нешто за да крадам,ако сакам нешто ми даваат пари да си купам :D
     
  2. Madilyn

    Madilyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    126
    Имам како помала прстен украдено од една тезга на некој панаѓур. Не дека немав пари ама ете дете..
    Ама после ми беше толку грдо и страв да не ме видел некој, се вратив назад и го вратив реков дека сум го земала по грешка. :lol:
     
    На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    hahahhahah
    да имам украдено сладолед како помала(9-10г.) зошто ги гледав поголемите како крадат сникерс марс сладоледи а јас кутрата зедов од 10 ден а во џеб носев триесетина денари колку сум била глупава и едно девојче и кажа на мајка ми и таа ме натера да отидам и да го платам сладоледот и кога отидов да платам целата ваква :$ :$ :$ :$ тетке јас да го платам сладоледот што го зедов без прашање...БРУКИ
    а имам крадено овошки од туѓите дворови иако кај нас во двор имало се и сешто
    сите велат ТУЃОТО Е ПОСЛАТКО!!!
     
  4. DarkAngelOfLove

    DarkAngelOfLove Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2014
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    9
    Гума за бришење ХАХАХАХАХАХААХАХА од мала продавница .... И можеби едно ланче кога бев во Грција од продавничките ама ништо посебно не ми се даваа 10 еур за глупости бижутерија итн... 8) :devil: :rofl:
    Простете :sweat:
     
  5. vrapce.b

    vrapce.b Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2014
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    218
    Пол:
    Женски
    да, цреши од комшијата :angel:
     
  6. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    ^ исто :D
    кајсии зелени , и сливи .. ги оскубувавме сите дрва како мали сеуште се сеќавам од прозор кога не бркаа комшиите :rofl: :rofl:
    иначе од продавница никогаш ништо немам украдено
     
  7. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Требаше да купам шампон и го земав шампонот од полица и на касите имаше многу гужва ме мрзеше да чекам и си излегов со шампонот :@
     
  8. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.071
    Допаѓања:
    17.212
    Пол:
    Женски
    Не се сеќавам да сум крадела, што знам можеби како дете, ама не ми текнува на ништо особено :lol:
     
  9. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Да, ако се смета овошки од кај комшиите.И никогаш не сум можела да сватам како некој може да краде од тие трошни маалски продавнички или тезги.И тоа што си дете не е оправдување за кражбата. :wasntme:
     
  10. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    даа :D машки срца :lol:
     
  11. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Колку што можам да се сетам како мала го правев тоа.. ООООууу да. Кога најчесто одев на гости кај роднини и моите братучедки кои беа поголеми од мене ми покажуваа работи кои јас ги немав, шноли, парфемчиња, лабела, кармини. И дете ко дете ќе посакав да ми ги дадат ќе плачев а тие себчно не и не. И понекогаш знаев да си го земам во џепче тоа што ќе ми се допаднело. Кога ќе видеше дома мајка ми ме караше ама што дека од кога сум го направила тоа.

    А сега секогаш кога ќе имам некоја мала гостинка и и ги покажувам мои работи знам да и подарам нешто што и се допаѓа. Па што не ќе се осиромашам за еден лак, шнола, лабело. Со тоа правам девојчето да е посреќно а со тоа и јас се чуствувам исполнето. ;)
     
  12. Loss

    Loss Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    14
    Како помала мастики,пенкала,кондоми(тогаш ги украдов за да видам што е тоа бидејќки кога ќе прашав никој не ми кажуваше, па јас сама да си проверам)
    И секако цреши,сливи,јаболки,ребизли :D
     
  13. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Да. Еднаш на пазар мајка ми гледаше нешто а јас на другата тезга јаготки видов и зедов една без да приметам дека ме гледа човекот си ја изедов и кога дигнав глава човекот вака ме гледа :o а јас ваква :wasntme: . И си застанав до мајка ми.
     
  14. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Јас во основно секој период пред нова година кога китеа елки си дрпнував лампиони :D Некој ако ми е поубав си го земав за мене,а и ги предекорирав елките во училните,од на една лампионите,на друга ги ставав итн :D Ако ги носеле првачињата не ги чепкав,ама за професорите не ме болеше онаквата доле :rock:
     
    На luci22 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    Да :$ една шнолка од брачедами,ама ко ме дозна мајка ми,ме натера да ја вратам и да се извинам :$ И одтогаш не ми текнало да земам нешо туѓо :rofl:
     
  16. tHeBeAuTyFoReVeR

    tHeBeAuTyFoReVeR Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Паа, на баба ми и мајка ми кармините и после кај мене во соба скришно си се шминкав и се криев да не ме видат тато и мама :tmi:
     
  17. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Онака од другарка нешто да украдам не ми се случило. Но од маркет, да. :D
    Кога имав некаде околу 10 години, кога се вративме од екскурзија, со другар ми збеснавме и украдовме два сладоледи милка :$ И со другарка ми истата година по едно чоколатце малечко и не фатија. :D Тогаш цело маало дозна. Бруки.. :D
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
  18. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    205
    Досега ништо не сум украла а и не би помислила. Нашето маало е мало и нема многу овошки па дури и тоа ретко ми се случува да украдам некоја цреша, круша или нешто слично.
     
  19. alexsandraa

    alexsandraa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    737
    Пол:
    Женски
    Даа.. како мала. од продавница шеќерчиња, :tmi: но ме видела прдавачката и ме кажа на мајками :lol: после беше тешко мене.
     
  20. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Како мала, од братучед ми украдов една мала играчка. :$
     
    На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.