1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

CHANEL-парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Angel-Adriana, 7 јануари 2013.

  1. Cutiepie

    Cutiepie Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    3
  2. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Колку им е цената на овие Chance ? Ме настрвивте сега :P
     
  3. TheIdealMe

    TheIdealMe Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    88
    јас пред еден месец го зедов chanel chance eau tendre од фри шоп беше 90 евра 150 мл... лани купив исто само 100мл за 110 евра сега се намалени и има излезено 150мл пакување што порано го немаше... не знам колку се кај нас еднаш го барав во шатци ми рекоа дека нема застапник за да го увезува...
     
  4. blosson

    blosson Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Па мајка ми го имаше па така за повозрасни жени ми е не за помладите инаку интересно парфемче убаво колку што се сеќавам сега тоа беше околу пред 5-6 години ама еве сега јас одам во парфемерија и сега има вака наливни едни и тамо беше и овој од шанел 5ка и кога го мириснав таму не ми се допадна ич ама сепак тоа е копија сега :)
     
  5. Kiska

    Kiska Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2014
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    9
    Chance јас овој го користам и е многу убав :)
     
  6. Penkalce

    Penkalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    7
    Може ли некој да ми каже што бил скоро до грчкиот фришоп дали имаат Chanel парфеми, бидејќи на нивната официјална страна ги нема повеќе? Фала многу :) :)
     
  7. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Отров за глувци не им е равен. Дали е до мене или нешто друго е #ЕвеНезнам. Мене воопшто не ми се допаѓаат,посебно 5ката ми е ужас! :devil: :puke: :puke: :puke:
     
    На Isabel и xxAngelxx им се допаѓа ова.
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Овој парфем ми е идеален, тоновите ми се погодени и ми одговараат во целост. Штета што ми е премногу скап, инаку редовно би си го дозволувала. Толку нежен, женствен и ненападен мирис, просто не можеш да останеш само со едно купување. :lol:
    [​IMG]

    А Chanel 5 оригиналот и оние ефтините наливни копии кои се продаваат на секој ќош кај нас, немаат никаква врска едно со друго. Мирисот е посебен и во никој случај не ми е за млади девојчиња.
    Секој со сопствениот вкус, но факт е дека парфемов е навистина класа, не за џабе е толку фален и актуелен толку време.
     
    На ivani30, simoncelicius, mims-89 и 2 други им се допаѓа ова.
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ахх Мишела непреболен ми е. Пред неколку години го начекав во Космо на некоја акција беше и она purse edition 3 шишенца со по 15 или 20 мл не ми текнува битно си поделивме со сестра ми и мајка ми па се исплатеше, околу 4000 денари ми се чини беше. Од тогаш ги нема веќе нигде парфемиве кај нас. И на фришоп е многу скап и по аеродроми и никогаш не се на попуст значи Шанеливе :devil: !
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Немав поим дека некогаш ги имало во Космо. :^)
    Јас се надевав дека барем во Америка ќе биде поефтин или ќе фатам некаков попуст, ама цените се речиси исти, со некоја минимална разлика. Oд интернет пак, не знам колку и дали е безбедно да се нарачува, а и шипингот не е малку, па и поскапо може да излезе и од фришоп.
    Се сомневам дека некогаш ги ставаат на поголем попуст. :|
    Меѓутоа, за парфемов се исплаќа да одделиш таква сума; ми станува тешко за парите само кога го гледам, кога си шприцнувам и чувствувам како се шири нотата - заборавам во истата секунда. :D Навистина е непребол, си го пазам како црнката во очите. :lol:
     
  11. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ги имаше да, сега има уште некои останато ама со узов од 63та |( Ептен им се стари, а како што знам нема овластен дистрибутер на Шанел во Македонија поради малиот пазар и не ги увезуваат. И да ги увезат џабе коа ќе бидат по 10000 денари така да исто му доаѓа.
     
  12. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Секој си има различен вкус за парфеми, но сметам дека повеќето млади ќе се истрчат да купат Шанел, за да утре речат дека ах јас се прскам Шанел. Повеќето ги мириснале No.5, култен карактеристичен парфем, парфем за постари, кој не само што не е за секој, туку и да сака, не секој може да го изнесе. А не треба од еден да им се суди на сите, брендот има и други различни парфеми, како Coco Mademoiselle што мириса убаво, нежно, софистицирано и женствено.
     
    На eli25 и mims-89 им се допаѓа ова.
  13. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    653
    Допаѓања:
    1.610
    Пол:
    Женски
    Chanel Mademoiselle најдобар од сите
     
    На ivani30 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Chanel Coco ми е најубав од сите што ги имам мириснато.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  15. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.658
    Допаѓања:
    121.706
    Ај помош.
    Кој беше посвеж класичниот chanel или eau tendre? Оддамна го немав купено, сакам да си го нарачам од фри шоп ама незнам кој беше:( и ако знаете цени да пратам пари.
     
  16. babyboy*

    babyboy* Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво женски.од каде ги купувате chanel парфемите?дали ги има во мк?
     
  17. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    2.563
    Допаѓања:
    9.869
    Пол:
    Женски
    Ги има во фришопот на гевгелиската граница