1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фејсбук (Facebook)

Дискусија во 'Слободно време' започната од Shaila, 4 октомври 2011.

  1. Najubava09

    Najubava09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    108
    Па имам Фб и го користам скоро секој ден,ретко да не користам барем еднаш дневно,најчесто се допишувам со некој или играм некои игри..
     
  2. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Постои ли опција со некоја личност со која што си се допишувал да се избише разговорот и кај мене и кај другата личност? Да неможе да се гледа?
    Молам за одгвор.
     
  3. Heartbeat

    Heartbeat Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Не постои.
     
    На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sladok-bitola

    sladok-bitola Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    46
    како можам да направам да не ми се гледаат фотографиите на профилот несакам никој да ги гледа, единствено треба една по една да правам да не се гледаат дали можи некако сите наеднаш да ги направам да не се гледаат? и дали е можно да се направи да неможи другите да видат под сликата моја кој има лајк стиснато ?
     
  5. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.031
    Допаѓања:
    26.549
    За да не ти се гледаат лајковите нема таква опција,а за а направиш да не ти се гледаат профилните слики мора една по една на овој начин:нели кога ќе ја вклучиш профилната имаш датум е до датумот има прилагодивање на сликата и така една по една ќе кликаш само јас.Се надевам дека ти помогнав :)
     
  6. sladok-bitola

    sladok-bitola Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    46
    да знам дека е една по една јас мислев да не можи сите заедно.. оти многу се една по една :) ама фалати сепак :)
     
  7. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Конечно си направив и јас ФБ, после пауза од 5 години и сега имам плус занимација. :D
     
  8. Rawr

    Rawr Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    38
    По цела ден сум на фб,заразена сум си :D
     
  9. Alyson

    Alyson Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    170
    Можам без фб, и радо би го избришала уште веднаш, но така нема да имам никаков контакт со луѓето. Да може некако да се издвои само чатот, остатокот од фејсбукот не би го погледнала. Ме нервира колку бесмислено и глупаво стана. Зошто мора да се кажува се' бре, каде си, што правиш, како се чувствуваш, што јадеш, што носиш... ПРИВАТНОСТ-очигледно луѓето заворавиле на ова |( Жално е од толку многу други позначајни работи што можат да се прават во животов, времето да се губи на фејсбук.
     
  10. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Дали ако додадам некого во close friends ќе дознае, нешто известување ќе му стигне или не? :)
    И ако ми е некој пријател од фб во таа група што можам да гледам во врска со него, мене некои нотификации ќе ми стигаат?
    Ај ако знае некој нека ми појасни ме заинтересира хаха. :)
     
  11. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    нема да му стигне нотификација,само кај тебе ке стигаат нотификации кога ке објавува нешто, на пр. песна,слика,било што,може некои лајкови што ставал да ти излезат во таа група close friends (зависи дали објавите кои ги лајкнал се јавни(односно достапни и ти да ги видиш).ете така,се надевам ти разјаснив :)
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    Него нема ништо да му стигне...а тебе ќе ти стасуваат известувања во врска...што објавува, каде коментира, каде лајкнува итн :lol:
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Така и си мислев фала ви многу :* :hug: , ај сега да додадам некои таму, одамна планирав. :$ :D
     
  14. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Ептен сакам да го деактивирам фејзбуков,ама единствено што ме спречува е чатот. :D
    Претежно комуницирам со другарките на чат и ептен ќе се изолирам,ама многу сакам да пробам да го деактивирам чисто да видам колку ќе издржам. :D
     
  15. Alyson

    Alyson Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    170
    ^ Јас се договорив со луѓето што најмногу комуницирам да си пишуваме на скајп. Еден период ќе биде вака, се надевам ќе успеам целосно без фб :lol:
     
    На Golden му/ѝ се допаѓа ова.
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас да прашам нешто, другарка ми ми вели дека сите слики ми се заклучени и неможе да ги гледа, а сите други можат, зошто така?

    - Мене воопшто не ми се заклучени.
     
  17. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    доста време дремам на фб и се посматрам ... во последно време не ставам слики како порано, бев на одмор и не ставив ниту една не гледам причина да ги ставам... почнувам пополека да ми се здосадува фб ...
    хахах е на тој фб можеш се да видиш а најнај јаки ми се оние типки кои или се запечени или бараат посебно внимание и на фб го тртат газот ( ко демек ние немаме) или ставаат некои слики од по нет најдени каде што се гризаат,се трзаат низ фармерки низ трењерки низ купаки :puke: ... |( едноставно ДА НЕМАШ КОМЕНТАР...
     
  18. girlx3

    girlx3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    142
    Луѓе што се случува со фејзбуков??
    денес се пуштам од пц и гледам известување дека 90 слики ми се означени како приватни и отварам да видам што е..сите слики што ми биле во тел ми се префрлиле на фб.. :^) :^)
    а цело време сум укл од моб и ова денес ми се случува и тоа неколку пати..и цело време ми се прикачуваат сликите.. како да го исклучам? :^)
    цело време како нездрава бришам ли бришам... ова фејзбуков во последно време стварно не е во ред. :swear:
     
  19. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    821
    Пол:
    Женски
    Дали знае некој како можам да го сменам редоследот на профилните слики ?
     
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Дали знае некој зошто не ми отвара фб преку пребарувач?
     

    Прикачени фајлови:

    • Untitled.png
      Untitled.png
      Големина на фајлот:
      82,2 KB
      Прегледи:
      47