1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Не ја плаши и онака од памет е извадена.Предсемената течност е онаа како и кај жените кога влажнат, само што кај жените нема сперматозоидчиња. :) :)
     
  2. MadeToLove

    MadeToLove Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    20
    Шансата да остане бремена од предсемена течност е минимална, но сепак постои. :)
    Ама мислам дека нема шанси во нејзиниот случај да е бремена.
     
  3. richgirl

    richgirl Нов член

    Се зачлени на:
    21 јули 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    richgirl напиша:
    Me skina bez kondom i posle 7 8 min svrsi nadvor od mene a potoa imavme pvtorno odnos no koristevme kondomsvrsi nadvor od mene vo kondomot

    Ама јас ако разбрав добро, и вториот однос бил со кондом. Каде е тука просторот за сомнеж? Без разлика што сте имале веднаш повторно однос, сте користеле кондом, нема гајле.

    Toa mi bese prv odnos i zatoa se plasam... Kako sto pisav me skina bez kondom i svrsi nadvor od mene a posle nekolku minuti imavme povtorno odnos no koristevme kondom i povtorno ne svrsi vo mene svrsi vo kondomot nadvor od mene ... Ne sum iskusna i zatoa se plasam .. Sepak fala na odgovorite :*
     
  4. lobenickaa97

    lobenickaa97 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    38
    абе се ми е јасно ама како може да сврше во кондом и да не е у тебе па тој будала е ? да си го...во кондом извини морав ова да го напишам смешно ми дојде :D
     
  5. babyusa

    babyusa Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    13
    Вчера имавме однос и се скина кондомот и мислиме дека внатре има мн малце бидејки имавме повеке пати оноси пред да се скинe а јас треба да добијам денес или утре... колкави се шансите за бременост и дали треба да се испие норлево?

    ВЕ МОЛАМ ЗА ВАШЕ МИСЛЕЊЕ
     
  6. mali.mali

    mali.mali Нов член

    Се зачлени на:
    25 јули 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    значи имавме односи со кондом али пред тоа се триевме онака со раце, значи кондомот се си беше во ред, али сега ми касни 2 дена, незнам дали е можно додека сме се триеле со раце да испаднала предсеемената течност и да се нанела на кондомот додека го местел или што ме има фатено доле да се забремени ???
     
  7. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Не.
     
  8. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Да да може. Така јас и маж ми го направивме син ни.
    По милионити пат каде е тоа смајли што се крсти :tmi:
     
  9. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    Не ми е јасно зошто лажат за годините. Можно ли е на 24 години да има толку необразовани луѓе :^)
    И дај пролистајте ја малку темава,отворете таму книги биологија ако имате,или интернет. Се‘ едно исто се врти во темава. :|
     
  10. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ама ги искара. :)
    Затоа е темва овде , секој да си праша што го мачи.
     
  11. lloovveellyy

    lloovveellyy Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    12
    Ама велам незнам..јас прашувам вака во случај АКО сум скината дали се големи шансите од таа предсемена течност? иако велам 4-5 пати ми го стави[/quote]

    Za nea go postaviv prasanjeto. Ako I go stavil 4-5 pati so namera da ja skine a pred toa ne svrsil togas ne razbiram kako bi mozelo da postoi prasanjeto dali e bremena.. osven ako ima sansi a jas neznam od prviot nezastiten odnos da zabremeni..
     
  12. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    За истово прашање најголема кривица ја гледам кај мајките.
    Страшно, кои прашања се вртат во темава, која неинформираност, која потреба за секс, ваков, таков или онаков, несозреани а раскрилени. Па кога ќе рече некој ееј 21 - век .Кој пусти 21.

    Мајки кои имате женско чедо, седнете одвоит време и отворено поразговарајте со вашето дете да не бара мислење, да не биде исмеана, да не биде изиграна, да не речам гадно изебана...
    А татко е тој што плукнал без заштита...
    Табу тема е изгледа за добар дел од мајките кои имаат женски чеда.
     
    На COollLady, bonitacika, TheBlueMoon и 4 други им се допаѓа ова.
  13. lloovveellyy

    lloovveellyy Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    12
    A za tie majki sto nikogas ne go pravat toa zosto smeta at deka ne e vreme ili sakaat a vreme nemaat ili ednostavno devojki sto nemaat majki I nemaat koj da gi pouci.. sto za onie majki koi se trudat da gi poucat a kerkite da si pravat sto sakaat zaradi vlijanieto I navikite od lugeto od 21 vek .. sto za devojkite sto imaat staromodni roditeli sto nemozat ni da si zamislat nivnite nevini devojcinja da imaat deckovci na 18 godini.. kogo tie da prasaat za seksualniot zivot.. Ne sekogas postojat slucai kade sto se roditelite vinovni.. ke Se povtoram uste ednas ima deca I bez roditeli.. Da ne me svatis pogresno I jas ne velam deka nemas pravo vo toa sto go kazuvas do nekade..

    I jas mozebi ne sum tolku obrazovana za seksualniot zivot I problemite I posledicite.. toa sto go znam go znam, znam I deka ne e sala da se sluci da zabremenis I deka vo nekoj slucaj e premnugu lesno a vo nekoj premnogu neobicno I nesvatlivo nikogas ne sum bila posovetuvana od majka.. No koristam zastita.. A blagodarenie na forumot femina i na ginekoloskite pregledi koisto sum gi posetila isto taka slucuvanjata vo zivotot veruvam deka sum dostojna I da posovetuvam nekogo a I da go napisam ovoj komentar.. :) se nadevam ke Se slozite so moeto mislenje.. :)
     
  14. lobenickaa97

    lobenickaa97 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    38
    izvini dobro kaza feminkata pred mene nekoi devojcinja nemaat majki nekoi se staromodni nekoi majki gi e sram da zboruvaat so nivnite kerki za vakvi problemi bidejki mislat deka se mladi, i jas popravo bi se blamirala tuka da slusnam razlicni mislenja na devojki so iskustvo otkolku da baram na net zatoa sto tamu ne e se tocno, nesto e no ne e se i neznaci deka i vie nekogash ne ste znaele za sekoj ima prv pat ne go osuduvajte samo ako imate moznost odgovorete mu na prasanjeto ako ne nema potreba od karanici
     
    На lloovveellyy му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Абе какво Норлево, не е шала тоа. Ко прво и прво МИСЛИТЕ дека имало внатре малце, мада јас мислам дека си правите филмови од паника. Денес или утре треба да добиеш, камо ти јајце клетки спремни за оплодување? Иако под дифолт не значи дека овие денови се невозможни за забременување, ама земајќи го и твојов случај во предвид.... шансите се смешно невозможни. :tmi:
     
  16. Zverche

    Zverche Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали е можно да се појават симптоми на бременост 1 недела после односот ? :^)
     
  17. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Како на пример: мачнина, повраќање, болни и бујни гради, изостанување на мензис е тогаш може и после 2 дена.
    Не биди будалеста........... НЕ МОЖЕ.
     
  18. jaam

    jaam Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    Дали постои можност за бременост доколку партнерот самиот се „работел" (без да сврши), а потоа со истата рака ја „работел„ девојката? Односно дали е можно предсемената течност на прстите од мажот да предизвикаат бременост?
     
  19. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Врати се неколку мислења поназад и прочитај!
     
  20. cvetina

    cvetina Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2013
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    123
    сакам да напишам неколку работи и се надевам дека нема да ми се замри заради долгиот пост.
    сум била во ситуација кога мислев дека и покрај секоја заштита може магично и мистериозно да забременам! сега ми е смешно, ама тогаш ако ми закаснеше една минута, паѓав во несвест! среќа, се освестив на време и се опуштив.
    ви препорачувам- НОРЛЕВ НЕ, освено во инцидентни случаи, а не да се голта како да е кафетин! заштита било каква друга- ДА! било да е кондом или апчиња за контацепција се е подобро од норлевото. не му правете шокови на организмот, бидејќи времете брзо ќе пројде и ќе треба да бидете мајки...тогаш ќе се каете за секое норлево што сте го испиле без потреба.
    моето досегашно искуство е дека од предсемена течност, не забременив! всушност забременувањето не е ни приближно толку лесно како што јас го замислував порано! сега се скапувам рачунајќи плодни денови и овулации за да ми се оставри желбата и еве...после толку непазење, после целосно свршување во сите денови, уште ништо! затоа не се трескајте од земја ако дечкото ве допрел со истата рака со која се бришел, ако сврши во конодм, нема шанси нешто да излезе и да дојде до јајце клетката која патем 99% ја немате ако не сте во плодни денови, ако сврши во рака и ве допре некаде блиску доле 0% шанси (освен ако не му се спрематозоидите дејвид коперфилд и магично влезат кај што треба), свршување на стомак, грб и други делови од телото...нема шанси за бременост!
    ве советувам од женски аспект, како жена што сега сака да биде мајка- немојте да се труете со норлево, недозволувајте вашите дечковци да ви кажуваат- не знам дали свршив внатре или малку потсвршив вантре! чувајте си го здравјето девојчиња!
    многу нешта треба да се поклопат за да дојде до оплодување! на крајот подобро апситнирајте во плодните денови, но секако и во останатите заштитете се!
    најдобронамерно ви пишувам и се надева дека никој нема да ми замери.
    ве поздравувам :*
     
    На Laurynhill, kitty267, Fatalnata и 10 други им се допаѓа ова.