1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

  1. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Tnx баш ќе проверам дали има. Се осеќам ко просјак кога барам тестер и тоа само тука кај нас,ми вика прееска дека им носеле само на почеток на годината,ахам сигурно и поверував :wasntme: . Ги дрпаат секогаш имав прилика да видам во една парфимерија во Загреб ама барем со усул го прават тоа. Кога и да им побараш имаат на лагер,поготово од поскапите брендови зошто и самите се контролирани од менаџерите.
    Инаку кремава одкога и ја сменија амбалажата ја сменија и во составот.
    Не сум нешто фрапирана поради тоа што содржи парфем зошто самиот предизвикува иритации па му се мислам многу. А во моментов ми треба нешто за хидратација зошто мојата ми е при крај и кај нас нема некој којзнае коклав избор а до август нема да мрдам од државава за да си набавам нешто квалитетно.
     
    На bubac му/ѝ се допаѓа ова.
  2. imorena

    imorena Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.158
    Пол:
    Женски
    Мама, јас ти потврдувам за ефикасноста на оваа крема. Дава резултати буквално преку ноќ.
    Не содржи парабен, а текстурата не е воопшто масна или леплива. Совршено хидратизира.
    Потребно е сосема малку да се стави на лицето. Мене конкретно кремот ми траеше 2 месеци, го користев само навечер.
    Кремот од лево е наменет за сува кожа. Десно е Light варијанта за комбинирана кожа.
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_6982.JPG
      IMG_6982.JPG
      Големина на фајлот:
      33,3 KB
      Прегледи:
      408
    На Mama25 и mims-89 им се допаѓа ова.
  3. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.902
    Допаѓања:
    30.639
    Пол:
    Женски
    Или бекутан или нивеа. Друга крема на лицето немам ставено. :)
     
  4. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    649
    Допаѓања:
    2.613
    Пол:
    Женски
    Девојки ја има некој користено кремата на Гарниер од роза? Месецов почнав интензивно да користам производи од Гарниер и задоволна сум :) Имам комбинирана кожа која брзо светнува, па ако некој ја користел да сподели искуство дали е добра, да знам дали да ја земам :)





    http://www.boots.com/en/Garnier-Skin-Na ... 0ml_11656/
     
  5. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.805
    Ја немам користено, ама велиш имаш комбинирана кожа, а оваа е за сува кожа, највероватно ќе светнуваш уште повеќе од неа. Побарај некоја за комбинирана кожа, и/или со мат ефект, сигурно имаат од иста линија, ако веќе сакаш гарниер.
     
  6. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    649
    Допаѓања:
    2.613
    Пол:
    Женски
    Проблем кај мат кремите ми е што кога ја нанесувам кремата не чувствувам никаква хидратираност на кожата, а по некој саат светнувам.....катастрофа е комбиниранава кожа :worried: Читав критики дека кремава не остава масен траг, па помислив дека може да се погоди :)
     
  7. SouthParkFan

    SouthParkFan Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    24
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.818
    Допаѓања:
    102.664
    Пол:
    Женски
    Уште еднаш ќе напишам во врска со кремата на Клиник- презадоволна сум, лицето ми беше со црвенила , да речам шаренило и ми го изедначи тенот,чудо е кремата :inlove: е сега ми привршува па ако знаете кажете ми колку чини во мк с мислам од кај да ја земам, колку чини таа од 30 мл
     
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    700 или 800 денари е Коритсаки.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  10. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.818
    Допаѓања:
    102.664
    Пол:
    Женски

    А па супер,благодарам :)
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    дали некој ја има користено кремава, сакам да ја земам но најпрво да прашам можеби не е добра (исто така слушам сите производи што се произведувале во Бугарија не биле добри или не е вистина?) не дека е многу пари е ама 80 по 80 сите ќе отидат :D
    има разни видови во моментов ми текнува дека има од невен, мед и млеко, лимон, лаванда, роза

    и оваа сакам да ја купам но најпрво да видам како ќе се покаже маслото за коса
     

    Прикачени фајлови:

  12. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    649
    Допаѓања:
    2.613
    Пол:
    Женски
    Ја имам користено кремата од мед и млеко, за таа цена одлично се покажа :) Не е мрсна ја матира кожата, ама сепак не е за многу сува кожа- барем според мене :) Ме заинтересира со кремата од роза, каде ги наоѓаш кремиве? Јас тогаш ја купив од рамстор, ама сега подолг период ги нема :?:
     
  13. PrivateUser

    PrivateUser Нов член

    Се зачлени на:
    25 јули 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Денес во маркет ги видов кремовите на Dove и сега се мислам дали да пробам. Разгледувам на интернет и видов дека има од овој два вида,па некој што ги користи ако може да ми каже која е разликата и кој ќе ми одговара на мене,инаку имам комбинирана кожа. :rofl:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  14. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    ^Јас ја имам користено првата и воопшто не ми се погоди, имам сува кожа и за мене кремот беше премрсен! Не се впиваше, лицето ми светеше како лампион и премногу ме потеше -тогаш ја користев во пролет, можам да замислам што ќе се случи сега во лето ако ја ставам...
     
  15. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    И јас исто имам лосо искуство со кремиве,и мене не ми се впивасе,единствено сто мирисаат убаво,ама за кого како имам другар сто ја користи и него му е ок.
     
  16. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Епа не ви одговараат затоа што не се наменети за лице. Мрсни се и тешки тие се универзални креми и посоодветни се за раце и за тело.
     
    На senza.parole и Tikvice им се допаѓа ова.
  17. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.033
    Пол:
    Женски
  18. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Конечно ја најдов кремата за моето лице инаку имам нормална и масна Т зона. Преубава крема гел која има лесна сруктура, брзо впивачка, матира и прави мазно лицето, органска, без парабени, парафини и др.


    Незнам колку знаете ама за оние кои не знаат - тие што имаат нормална до комбинирана или масна кожа на лице треба да користат крем гел или гел за лице (и гелот е крема ама така го дефинираат како гел зашто има полесна структура) а оние со сува кожа на лице користат креми.
     

    Прикачени фајлови:

    На senza.parole, Sexybaby86, Mama25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. oraiaeleni

    oraiaeleni Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    107
    Најобични хидратациони креми, бидејки искуството ми покажало дека ниедна крема нема да отиде подалеку од епидермисот и с ешто може да стори е-хидрирање, свежина, но ништо повеке од тоа. Затоа земам така некоја убава хидрантна крема, со тоа што истата ја користам и околу очите, и како дневна и како ноќна, со тоа што гледам дење да имам врз кремата и слој од оние со заштитен фактор. Верувајте, сето тоа лудило во убави амбалажи е само-трка за пари. Никој не се подмладил со крем. Може да го одржавате само лицето мазно, но кремот неможе ништо повеке од тоа.
     
  20. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Моментално го користам овој крем од авон. Можам да кажам дека одговара на секаков тип на кожа. Добрто хидратира и има благ кокосов мирис, кога се става на лице по извесно време мирисот исчезнува.
    Само што бидејќи имам комбинирана кожа после ставањето на кремов по 1-2 часа Т зоната ми е уште по мрсна и ме нервира. :@ :@ За цената за која што е вреди, го купив негде 140 ден пред месец дена а сега во новиов каталог гледам 99ден бил.
    Искрено од мене отценка за кремов 3/5.
     

    Прикачени фајлови:

    • 1388333084941.jpg
      1388333084941.jpg
      Големина на фајлот:
      179,2 KB
      Прегледи:
      141
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.