1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bon Jovi (Бон Џови )

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од crazylady, 2 април 2011.

  1. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Бон Џови ми се еден од најомилените бендови.Значи буквално ГИ ОБОЖАВАМ ! Скоро сите песни им ги знам и секој ден ги слушам :) Како најубави ќе ги издвојам I'll be there for you,Always,Wanted dead or alive,You give love a bad name и Livin' on a prayer :)
     
  2. Lunaria

    Lunaria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    1.087
    Пол:
    Женски
    На еден светски форум за фанови на Бон Џови велат:

    „Кога зборуваат за Бон Џови како тие да се состојат само од еден човек (Џон Бон Џови) а не зборуваат во множина за нив како музичка група,сфаќам дека немаат врска со нивната историја.“

    Колкупати сум сретнала и во весници и на многу други места - Бон Џови гостуваше во таа и таа емисија... Бон Џови ова,Бон Џови она,а мислат само на Џон...за фан како мене тоа многу иритира :)

    Кога ќе се потсетам на времето кога почнав да ги слушам, тоа беше еден преубав период,негде 13тата година,со нив ги преболев и ги засакав првите симпатии,учев и решавав задачи во средно,се спремав за во град,осознав една поинаква музичка ера која ме вовлече да бидам голем љубител на рокот во 80тите и 90тите. Иако сега созреав повеќе во поглед на стилот кој го преферирам, Бон Џови секогаш ќе ми бидат на прво место. Кога на некого му кажувам- Ги слушам : ........,и Бон Џови ми се на врвот на се,ќе се зачуди- од каде пак сега тие,целосно се различни во нивниот стил на музика.
    Бон Џови се мојата библија,сите песни наизуст ги знам.
     
    На Muffin.Love му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Muffin.Love

    Muffin.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    15
    :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: Најомиленииииии... Едноставно ги обожавам!!!
    И најубава ми Always... Просто си обожавкам <333
     
  4. baby.blue

    baby.blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    33
    Бон Џови ги обожавам. :l: Ден нема поминато без да слушам бар неколку песни од нив. Џон пее прекрасно а и е мнооогу убав како и секогаш. :inlove: Песните му се топ, супер. И текстовите годат в срце, музиката е преубава и сето ова изведено од толку талентирани музичари резултирало со огромна популарност на овој бенд што многу си го сакам. Тие секогаш ќе ми бидат први на плејлистата. :music: Сите песни му ги сакам, досега немам сретнато песна што не ми се допаднала од нив. :$ Најубави песни ми се Always, In these arms, These open arms, Lie to me. А моментално в глава ми се Something for the pain, It's Hard, You had from hello и These days. :l:
     
  5. BlackPiano

    BlackPiano Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2012
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Бон Џови ми е омилен бенд. Неможам да поминам ден, а да не слушнам некоја песна од нив. Џон прекрасно пее, а и многу е убав. Концертите што сум ги гледала се одлични. Моментелно, Amen ми е омилена песна, ама и Always, Bed Of Roses, It's My Life и We Weren't Born To Follow се прекрасни. :inlove: :inlove:
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
  7. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Бон Џови го обожавам :l: Омилени песни ми се: It's my life, Livin on a Prayer, Always и многу други :D
     
  8. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
  9. The-fallen-one

    The-fallen-one Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    40
    Џон Бон Џови е просто незаменлив :inlove:
    Омилени песни: (You want to) Make a memory, Thank you for loving me, Bed of roses, Always, My guitar lies bleeding in my arms, These days и You give love a bad name
     
  10. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.817
    Допаѓања:
    38.317
    Пол:
    Женски
    Љубов.Како да издвојам песна кога сите ми се предобри.Џон ми е поим за маж.
    Иако клише ќе кажам дека Always ми е омилена, поради сите елементи во неа, текст, музика, спот.Се сеќавам многу одамна еден дечко на кој му се свиѓав ми се јави на моб и ми ја отсвире на гитара, без да знае дека ми е омилена песна, ептен ме воодушеви :)
    Исто песна кој ми е посебна и една од најомилените
    http://www.youtube.com/watch?v=MfmYCM4CS8o
     
    На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
  11. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
  12. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Edni od najdobrite rock bendovi <3
     
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.580
    Пол:
    Женски
    He's the man! Го обожавам.
     
  14. Dreamer-V

    Dreamer-V Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2015
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    460
    Пол:
    Женски
    Always ненадмината

    Но уште една што мене ми е омилена:inlove:

     
  15. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Ах... ова е моја тема, Бон Џови е мојата омилена група, а Џон Бон Џови е мојата омилена позната личност.
    И тоа од многу причини.
    Прво, секоја песна е своја приказна и секоја ме научила нешто, секоја разновиден текст. Со неговите песни израснав и ги извршував обврските. Учев, спиев, па дури и кога бев тажна само ќе си пуштев негова песна и сѐ поминуваше.
    Друго, синоним за „80's rock“ ми е Бон Џови и фризурата на младиот Џон Бон Џови.
    Пред сѐ успешен музичар, непоправлив романтичар и дефинитивно цел живот прекрасен на изглед.
    Уште не ми се верува дека некој на 50 години може да изгледа толку добро.
    И новиот албум за чудо и не е толку лош, дефинитивно оваа група не ме разочарала никогаш иако не очекував некој успех, пошто нели знаете сите што создавале музика денеска не им успевало како некогаш, а и плус годините си го прават своето... но, ви велам добро е!
    Не можам да издвојам омилени песни ама еве нешто позначајно од мене. :)


     
    На Dreamer-V му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.108
    Пол:
    Женски



    Ова ми се негови омилени :l: