1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гатање, баење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki-riki, 21 ноември 2009.

  1. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Ме носеле на разни бајачи/ки и не помогнале :)
     
  2. PinkPassion

    PinkPassion Нов член

    Се зачлени на:
    12 јули 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Здраво,ги замолувам сите членки коишто биле кај некој/а гатач/ка и се задоволни односно им помогнале да ми пишат информации во лична порака или тука да го споделат своето искуство,исто така имам доста слушнато за Дуле од Велес како сте задоволни од него?? како е процедурата?? дали се исплати да се оди кај него?? и дали има во Скопје некој добар гатач /гатачка??
     
  3. biljanabiljana

    biljanabiljana Активен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Сте слушнале ли за баење од „загреби“.Ве молам споделете искуства
     
  4. AnichkaLeo

    AnichkaLeo Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2013
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    92
    Луге бев кај Сашо факторх се ми погоди значи како ренген е се точно ми кажа за се за љубов семејство здравје за работа. Значи видовид е пред да си одам сакав да го прашам дали ке имам второ дете но се воздржав да не го прашувам пошто ми беше срам он само ме погледна и ми вика да не сакаш нешто да ме прашаш јас само реков не и он тогаш на тоа ми рече како не кога сега пред малку сакаше да ме прашаш дали ке имаш второ дете. Абе ме запрепасти и ми рече да не се секирам и дека ке имам и дека мн медицината наша ме има мн исплашено што е точно. Првиот пат од се нормално они направија јас да одам на царски рез а вториот пат останав ванматерично што идиотите ме преплашија до смрт. А се помина во најдобар ред.
     
    На Евгениј на му/ѝ се допаѓа ова.
  5. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    најдов број од една гатачка во весник лани се вика Дидара ама не знам каде се наога
    гледање е 500 денари
    и пишав за закажување термин и каде се наога ама не ми одговори
     
  6. luci

    luci Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    :^) Која цена е кај Сашо и каде се наоѓа?
     
  7. merida

    merida Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    266
    може некој да ми даде број од славе од кравари или оливера од дедебалци? и кога се закажува?
     
  8. Rawr

    Rawr Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    38
    Паа верувам,еднаш со мајками кога бевме кај една бајачка се погоди женава се знаеше што и како ни е распоредено во дворот каде има дрвце каде камче,ја си останав зачудена али нема врска.Сигурно на сите ви имаат баено од уроци ете доа го имам осетено дека помага за половина час веднаш ми минеше од една жена што живееше во зградата на баба ми но сега почината е и таа,и баба ми
     
  9. AnichkaLeo

    AnichkaLeo Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2013
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    92
    Sasho zivee vo kozle potocno ulickata kaj kanela i gradinkata a za cena ke ti kazat koga ke se javish da zakazesh.
     
  10. FENIKS2011

    FENIKS2011 Нов член

    Се зачлени на:
    22 јули 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Сум чула и за Назиф од Охрид, многу помагал.
     
    На veli4ekate му/ѝ се допаѓа ова.
  11. srnichkaa

    srnichkaa Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    24
    Ве молам, ќе може да ми го пишете бројот на Тони од Крива Паланка? Фала однапред
     
  12. Maci12345

    Maci12345 Активен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    11
    Ах бе феминки читам тука како се интересирате за гатачи значи си имате мака, да, верувам дека има луѓе кои знаат што ти е слчува дома да ти ја кажат судбината дека некој член од фамилијата ќе ви почине на тој и тој ден може да ти предвидат сообраќајка и такви работи но што одкако ке ви кажат? тие не можат ништо да сменат само можете психички да се пореметите пред време. јас од еден соновник се пореметив а не па некој да ми каже кога ќе умрам. иначе од соновникот беше дека сонував како ми паѓа заб, а тоа значи смрт на некој познаник..
     
  13. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Не верувам во гатачки и бајаачки, она што господ ми го напишал не може некој со ѓаволски работи да ми го промени.
     
    На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Maci12345

    Maci12345 Активен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    11
    Potpolno se soglasuvam taa ni e sudbinata nikoj ne moze da ni ja promeni samo moze nekoj da ti ja predvidi a ako ti e losha posle bardovci ne ti bega... :!:
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  15. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Така е, затоа најубаво да си живеам без да знам хаха што ме чека :)
     
  16. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Повекето овде бараат решение за некој проблем, а не предвидување на иднината. Не велам и дека нема такви што сакаат да знат што ке им се случи, но поголемиот дел се со некоја мака.
    Јас мислам дека темава треба да е само за тие што веруваат и за тие што бараат помош, пошто веке има тема со наслвв “дали верувате во магии“.
    drugata-nauka/dali-veruvate-vo-magii-t290/
     
  17. kafee

    kafee Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    Имам одено на гатачки кои гледаат на конче, на магнет, на алишта.. И тука во Скопје и во охрид, ме стресоа и двајцата како толку добро знаат се од точка до точка и ќе ти погодат што чуствуваш у момент, мило ти е кога дознаваш што ќе се деси, ама по цели денови и ноќи мислиш на тоа и што.. Баш пред недела дена бев со другарка и и се јавивме на една жена од прилеп.. Кажувајќи и кога сум родена и име, ми погодува се останато.. И тие луѓе имаат дарба, на дата, преку телефон.. Верувам, а сакам да не верувам
     
  18. Maci12345

    Maci12345 Активен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    11
    Pa poradi toj problem odat na gatanje, i tamu ti kazuvaat sto ke se sluci ili sto se slucilo e otkako ke ti kazat sto ke se sluci, za da ne e taka te teraat da odis po crkvi da ostavas koshuli da otvaras crkvi sabajle itn. ama toa ne pomaga bidejki sudbinata e taa i toa sto go gledaat ke se sluci i ne moze da se promeni ako nosis koshuli peshkiri po crkvi.. od iskustvo go znam ova, ja predvidoa smrtta na dedo mi sekoja nedela otvaravme crkva sabajle pa nisto si otide covekot na tocnoto vreme koga kaza gatacot i od taa bolest.
     
  19. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Маци не ме сфати. јас се согласувам со тоа дека од судбината нема бегање, но јас зборувам за работи кои ете не ти били пишани а ти се случиле, на пр : главоболки, нервози, депресии, немир, кавги итн. За такви работи најчесто бараат помош.
     
  20. nesumjas

    nesumjas Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Девојки, јас имам проблем со врските веќе некои осум години. Редовно ми се случува кога ќе почнам врска со некој дечко и ќе кажам дека го сакам тој исчезнува. Губам контакт, воопшто потоа нема шанси да го слушнам/видам... Ве молам ако знаете некој што може да ми помогне, пишете ми и контакт