1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлози и идеи за сајтот и форумот

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 17 март 2010.

  1. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    По кој пат ли е само кажано,ама рецка не мават администраторите :^) :@
     
    На tinka-mace и Joi им се допаѓа ова.
  2. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Oва важи за сајтот.Знам дека ова е женски форум, но женските не ги интересираат само за некои модни колекции, за што направила некоја позната фаца и слични глупости. Да, има квалитетни статии, но овие преовладуваат. Мислам дека треба да пишувате за спорт, технологија, повеќе за уметност, можете да објавувате критики за книги и филмови, и да објавувате патеписи и сл. Тоа се моите предлози. :)
     
    На Marossa, the.one, eliesaab и 2 други им се допаѓа ова.
  3. SouthParkFan

    SouthParkFan Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    24
    може те молам да ми дадеш линк каде го кажале тоа? имапе тема во врска со ова или како?

    иначе да и немора дури ин преминување во XenForo платформата, пошто повеке се навикнати овде на овој дизајн кој го има асмо на phpBB(сепак xenforo е подобар де пошто пример кога поставуваш мислење не треба ново вчитување на страница туку директно можеш да поставиш и мн др.) може дури на овој форум да се направи тоа, има скрипта која функционира многу добро, само администраторите треба да се согласат и јас можам да им ја пратам скриптата МНОГУ ке ни е од корист на сите

    кој има некаков контакт со админите? мора да се среди ова
     
  4. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.907
    ^
    Не туку си го трошете времето и да ви ги скратам маките, таква опција има на форумот, но не функционира. Администраторите не доаѓаат, освен ако не ден на пазарот, т.е да се бира форумџика на годината.
    Оваа тема треба да стои заклучена, да си биде во склад со другите :D
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  5. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    Ако може да се тргнат овие рекламиве од страна на форумвов и помеѓу категориите :) Зошто пречат и цело врме ми се отвараат нови прозорци
     
  6. SouthParkFan

    SouthParkFan Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    24
    За рекламите симни си AdBlocker екстензија и ке немаш реклами

    иначе за ова со администраторите мислам дека е стварно толку неодговорно
    ставиле само реклами и толку сега си зимаат пари и гајле ги е за форумот што е назад во 20 век со една стара скрипта, можејки да се префрли на многу подобра платформа, цц

    крајно време е да се префрли фемина на XenForo
     
  7. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Да има „ми се допаѓа“ и на личните пораки. :wasntme:
    Зашто некогаш стварно не знам што да вратам, а се осеќам глупаво да не вратам. :geek:
     
    На cresa-jagoda, Elennaa, sweet-star и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Kacjushka

    Kacjushka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    170
    Овој форум нема ни модератори а ние чекаме ли чекаме администратор да ни ги разгледа предлозите. Некои барања се премногу, ама за вас сè е премногу и за ништо не сте подготвени да излезете во пресрет, дури жал да ти падне додека ја прелистуваш темата. Јас лично сакам да го променам корисничкото име. Не ми се допаѓа како изгледа правописно и сакам можност да го исправам тоа. На еден друг форум постои опција еднаш во годината да се промени никот ако се има желба, само вие не можете да воведете опција за менување на корисничкото име макар и еднаш годишно. Или зошто да нема опција за заштита на приватноста на профилот како што има на ред други форуми? Зошто не се прочистува форумот од членови на 12-16 години кои ги преполнија темите со несодржајни мислења од по еден збор во кој ни буквите немаат правилен редослед, срценца и сликички? На други форуми не се толерираат ваквите, бан не им бега. Да се осврневте барем на еден конструктивен предлог, на еден единствен барем, многу нешта тука поубаво ќе функционираа.
    Ако се случи чудо да се појави администраторот со недосмислени оправдувања да разјасниме дека доволно се разбираме во компјутерска технологија за да знаеме дека не е потребно форумот да преминува на нова платформа за да воведете некоја измена.
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.907
    ^
    Ваквите барања од технички аспект само можат да ги средат администраторите. Тоа што тие го препуштија форумот сам на себе, нема никој вина освен самите тие. Мислам, почнувајќи од тоа "© 2009-2012 Femina.mk Сите права задржани" a сега која сме година, што очекувате?
    За банирање право има и глобалниот модератор и не се согласувам дека нема модератори. Реин што е? Апсолутно е банално да не и се одаде чест на работата што ја врши и тоа бесплатно :!: Да ја нема неа, нема да знаете вие што ќе стане со форумот.
     
    На Lella и sweet-star им се допаѓа ова.
  10. Kacjushka

    Kacjushka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    170
    Каде тоа прочита од мене дека некој друг има вина за неисполнетите барања од технички аспект освен администраторите? Можеме ние овде да глумиме и да се улизуваме колку сакаме, ама мене не ми е логично тројца модератори од кои само еден го сметаш за ажурен да управуваат форум со толкава посетеност. Ако за тебе сè е во ред со модерирањето, јас сум прочитала сигурно десеттина членови кои се незадоволни од една друга модераторка и дури околу тоа ништо не се презема. Мене банално ми е да зборувам за нечии примања, а ти и не можеш да тврдиш со сигурност дали Рејнбоу зема или не зема надоместок ШТО НЕ МИ Е ВАЖНО. Јас негодувам за друго, модераторите не ме интересираат.
     
  11. SouthParkFan

    SouthParkFan Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    24
    ах само ако се исклучи некогаш форумот, очекувајте од мене веднаш да се отвори нов секако секојдневна активност и се ке гледам јас не разбирам тоа како можат така да запостават, мене ке ми е мерак секој ден да посетувам и да средувам
     
  12. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    После уште една нова тема, отворена од уште еден сосем тазе зачленет трол, давам предлог новите членови да може да отворат тема после определено време и после извесен број на постови. Сите видовме што се случуваше летово, на некој дечишта им било досадно па ајде сега ќе пишуваме како сме го начекале братот во тројка, како дечкото не тепа итн.

    Како сме тргнале, покрај најфорумџика, треба да имаме и избор за најтрол, богами голема конкуренција ќе има.
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  13. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.902
    Допаѓања:
    30.639
    Пол:
    Женски
    Мила Nausicaa

    За џабе си го трошиме времето пишувајќи тука. Билката и Михајло се сега сигурно на летен одмор, па фемина е нешто најпоследно што би се сетиле.
    Има многу неисполнети барања овде, јас незнам ни зошто уште и е одклучена темава.
    Најмногу се плашам ако не дојдат Билката и Михајло за некое време, јас мислам дека троловите ќе почнат на владеат со форумов, дефинитивно.
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SouthParkFan

    SouthParkFan Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    24
    они не се ни вклучуват нема веза дали се на летен одмор или не, само кога се бира форумџика и толку
    дали и ке има оваа година форумџика
     
  15. PapillonGirl

    PapillonGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    27
    Ќе може ли некој да ми каже како е можно цела тема да исчезне туку така. Едноставно ја нема:

    seks/koi-ludorii-gi-koristite-da-go-zavedete-zapalite-t22023

    Неможам да разберам. Ако некое мислење не заслужува место на форумот, во ред избришете го ама цела тема. Ако веќе се трга темата барем да добиеме некое објаснување, можност да ја адаптираме ако не исполнува некои услови, но вакво своеволие не е во ред.
     
  16. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.907
    Темата е најверојатно избришана, а како и зошто, прашај го соодветниот модератор за категоријата или пак обрати и и се на Реин.
     
  17. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Јас имам еден предлог до членовите. Зошто во теми кои се наменети за совети и дискусија, пишувате да ви олесни и притоа се лутите кога некој ви реплицира со друга страна на вистината? За олеснување си има две супер-теми за таа намена: ,,Испукајте се" и ,,На срце ми лежи" па и таму ако реплицира некој, имаш право и да се побуниш ако не сакаш надоврзување.
     
    На Hipica, Nausicaa, Daydream и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.907
    ^
    Токму така. Истото го мислев пред некој ден. И не само во тие теми, туку и во СДК, зошто таму да се пишува нешто што треба да биде сместено во ,,Испукајте се", ,,На срце ми лежи" и "Што би му кажале".
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Да се бројат мислењата во кафе муабети. Има толку прекрасни мислења што заслужуваат да се бројат. :)
     
  20. BoniTheron

    BoniTheron Нов член

    Се зачлени на:
    5 септември 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Здраво, Фемина!
    Би било интересно да се отвори тема за лица со Даунов синдром!
    Работа, помош , лјубов, внимание околу лицата со Даунов синдром!
    Јас сум со искуство со работа со лица со Даунов синдром, и би сакала да предложам повеке да се зборува на оваа тема доколку е можно !
    Поздрав
    Николовска