1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Натприродно (Supernatural)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Leeloo, 25 јуни 2011.

  1. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Штета за Девојката , уште од втора сезона кога ја видов мислев дека ќе се фатат со некој од браќата , штета стварно ...

    Сега треба да чекам до следна сезона да видам што ќе се случи со Мегатронот , т.е како ќе го убијат ...

    Дин очекувано уште кога го доби ножот дека ќе биде на лошата страна :lol:
     
  2. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Уф леле, ова ќе биде емотивно финале (кое не било??)... :worried:

    Прво, Дин и Сем.. Односите од епизода во епизода му стануваат се полоши, баш кога ќе помислам дека ќе се смират, вакво нешто се случува -
    [​IMG] :doh:
    И Сем не беше баш најдобар спрема Дин во сезонава ама сепак ова е премногу.. :(

    Второ, Кес, Метатрон и ангелите... Пресреќна бев што кажаа дека Кес не е зад (само)убиствата, иако никој од ангелите незнае :/ Метатрон ако не го мразев порано сега сигурно го мразам, едвај чекам да го убијат :evil: А Гадриел дури и го засакав, мислев ќе им се придружи на TFW ама уште кога Дин му ја подаде раката знаев што ќе се случи :doh: Имав надеж дека нема да умри ама од промото за наредната епизода изгледа дека не е така :(

    И трето, Дестиел -
    Metatron: Because he is in love
    Destiel fans:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Metatron: .... with humanity
    Destiel fans:
    [​IMG]
    :rofl:
     
  3. deedee0

    deedee0 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    364
    Бидејќи јас летово застанав до 5та сезона и сега планирам да продолжам сакам да ве прашам само дали после ќе ја затупат серијава (како што е случајот со повеќето серии) или вреди до 9та да туркам?
     
  4. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Вреди, и тоа како :D Ти кажувам од искуство, крајот од 5та сезона ми беше соодветен крај на цела серија (и требаше да биде тоа крај, според Eric Kripke), па затоа 6тата сезона ја започнав многу негативно, неколку епизоди на почеток одвај ги гледав од досада, ама потоа некако почнаа пак да се враќаат на старо :wasntme: 6тата сезона не беше најдобра ама не беше ни многу лоша, 7мата беше доста интересна а сега веќе 8ма и 9та сезона се предобри!!
    Само проблемот на сите што не ја сакаат (а сепак ја гледаат) серијава им е тоа дека повеќе не е она старото "saving people, hunting things, the family business", тоа е веќе споредно, и неможи серијата да се врати на него.. Така да ако ти се гледа серијава затоа што навистина ја сакаш неа и ликовите во неа, и можеш да издржиш малку повеќе драма отколку хорор, тогаш ти препорачувам да продолжиш да ја гледаш, ама ако не тогаш подобро не ја гледај, може воопшто да не ти се допадне.. :?:
     
    На deedee0 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    Мотото за епизодава :lol:
    Навистина сум загрижена за финалето, посебно сега кога Џенсен кажа дека Џаред плачел, и дека на крај ќе се случи нешто шокирачко, шо никогаш се нема случено досега :doh:

    Ете линк за во живо - http://www.vipboxeu.co/usa-tv/29858/3/c ... nline.html
     
  6. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    НЕ НЕ НЕ НЕ НЕ НЕ НЕ!!!! ;(
    [​IMG]
    It (the end scene) was a real eye opener" - Jensen Ackles
    [​IMG]
    :doh: :x
    Не ми се верува, крајот беше доста предвидлив ама сепак сум во шок :worried: Како што рече Џенсен во едно интервју, крајот ќе ги остави фановите возбудени за 10тата сезона, и навистина е така :( Сега имаат доста интересна приказна за наредната сезона ама којзнае што ќе се случува, мислам едно е сигурно - Дин ќе се оддалечи од Сем и Кес ;( Истовремено и ја чекам новата сезона со нетрпение а и не сум спремна за неа... Ме уништи серијава :worried:
     
    На bittersweet и Vikica.cuci им се допаѓа ова.
  7. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    И јас сношти ја гледав епизодава, ама кога заврши бев преморена и малку потресена за да коментирам. По обичај не коментирам во темиве ама сега морав.
    Да бидам искрена, иако и мене ми беше предвидлив, сепак мислам дека крајот на сезонава беше одличен. Одличен. Конечно една сезона да заврши а еден од нив да не биди негде заглавен. Со душа чекам почеток на десетта сезона, како што кажа Maggie, Дин сигурно ќе се оддалечи. Серијава дефинитивно мене ми стана потресна драма, толку сум поврзана со ликовиве, шо цела вечер си жалев и еве уште си жалам. Како и да е со душа чекам десетта сезона, мислам дека и таа ќе биде одлична.
    Ваква сум отприлика после сезонава.
    [​IMG]
     
    На bittersweet и MaggieTatum им се допаѓа ова.
  8. omg92

    omg92 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Машки
    Son of a bitch... крајов на сезонава е стварно добар...сега возбуден сум за нареднава сезона ко напален тинејџер... Ништо...време е да се репризираат сите 9 сезони
     
  9. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Исчезнав од темата ама тоа дека гости имав еден куп и прв пат од 1 сезона навака ми се собраа 10 епизоди неизгледани, никако да најдам доволно време сите да ги изгледам оддеднаш. ;(

    Тоа се до денеска, мојот awеsome hubby ми го даде најдобриот подарок everrrrrr, си ги собра децата да ги однесе кај неговите, ми ги наместил сите епизоди по ред на тв, ми ги исклучи телефоните, ми оставил грицки и enjoy and your welcome............најдобар сопруг на светот. :*

    И така после 10 саата константно гледање кога дојдов до последната епизода само што ја слушнав Carry on my wayward son и се спремав за ;( , иако се водеше кон тоа, крајот стварно беше ОМГ, Дин е сега демон. :devil:
    Сам иако му рече на Дин дека не би го спасил да беше ситуацијата обратна, првата работа што ја направи е да го викне Краули да го врати Дин, сепак значи исто би постапил како и Дин само сега Дин е демон. :worried:

    Мислам дека 10 сезона ќе биде за Сем како се бори да му ја врати душата на Дин а Краули бидејќи му се здосади да биде крал на пеколот ќе сака Дин да го направи новиот крал на пеколот. :?:
    Преокрет невиден од 2 сезона кога Сем требаше да биде boy king of hell, сега Дин можеби ќе стане новиот крал на пеколот.

    Важно си се изналеав солзи како некој недај Боже близок да ми умрел, Дин ми го отепаа :sweat: сега ќе видиме дали после 10 сезона ќе има уште некоја сезона инаку претпоставувам дека серијата ќе заврши со двајцата браќа мртви и во рајот или пак како старци со ретроспектива како го спасиле пак светот од уништување а тие среќни со семејства, деца, внуци.........мада првата варијанта ми е пологичен крај од вториот.

    Сега почнувам да ги гледам од 1 сезона пак, таман додека завршам со 9 сезона ќе дојде 14 октомври и ќе почне новата сезона.



    True that :lol: :rock:
     

    Прикачени фајлови:

    На MaggieTatum и mimiiiii им се допаѓа ова.
  10. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    И јас само што ја пуштив епизодата и ја слушнав Carry on my wayward son враќав пак да ја слушнам уште еднаш , многу брзо ми летна сезоната. ;(
    Ми се чини дека премногу го засакав Краули оваа сезона ,па сега со Дин ќе си бидат супер evil тим. :D
    Дури и би сакала да го видам Дин како king of the hell . :devil:
    Не сум разочарана напротив се знаеше дека ќе го вратат ама како демон не очекував . А може и нема да биде толку лош , нели и Каин беше демон па беше ок . :wasntme:


    И после кога некој ќе ми рече дека серијата е досадна . |(
    За разлика од повеќето кои здосадуваат со сезоните оваа се подобра е . :rock:
     
    На bittersweet и MaggieTatum им се допаѓа ова.
  11. omg92

    omg92 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Машки
  12. Linnea

    Linnea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Само што ја изгледав последната епизода од сезоната и мислам ќе пукнам сега што треба да чекам до есента за да видам шо ќе се случи :worried: Инаку дефинитивно една од моите најомилени серии, почнав да ја гледам од летото и првите 5 сезони ги имам изгледано по 3 пати, а и сигурно ќе ги гледам уште којзнае колку пати сите сезони кога ќе заврши. На крајот на секоја сезона се истурам кога ќе почне carry on my wayward son.. Ем е серијата извонредна, ем актерите сон ;) :inlove: Камо да можеше вечно да си трае, мислам никогаш не би ми здосадила :l:
     
  13. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Одличен крај на сезоната, кој ќе чека сега до есен за следната епизода :D
    Мене ми е жал
    што ја убија Абадон
    Опасна фраерка е, тоа мора да се признае ;) Одличен негативец беше и мислам дека нејзината приказна имаше простор да се развива и понатаму! Од друга страна, Метатрон го мразев, леле колку го мразев, многу ми беше одвратен, ми идеше да му учукам една преку монитор. Заслужуваше многу побрутален крај од тоа што го доби :devil:
     
  14. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    Ангел,демон и човек ќе живеат заедно.-viaTumblr

    [​IMG](Умрев од смеење) :D
     
    На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
  15. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Почна снимањето а со тоа излегоа и официјалните "спојлери" ^_^

    Вака многу интересно звучи, и сигурна сум дека уште подобро ќе биди кога ќе ги видиме момците во акција :D Инаку (се сомневам дека некој не знае ама во секој случај), новата сезона почнува на 7ми Октомври, цела недела пред првиот најавен датум :rock:
     
    На omg92 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    НАЈВАЖНАТА ВЕСТ ШТО ЌЕ ЈА ПРОЧИТАТЕ ГОДИНАВА - 5тата ЕПИЗОДА ОД НАРЕДНАТА СЕЗОНА ЌЕ БИДЕ МЈУЗИКЛ!!!! :rock: :party: :dance:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    знаев дека треба да очекуваме нешто посебно од двестотата епизода ама искрено не мислев дека ќе ни ја исполнат оваа желба ^_^

    [​IMG]

    http://www.cinefilles.ca/2014/07/18/tca ... e-musical/
     
    На omg92 и bittersweet им се допаѓа ова.
  17. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Спојлер од 10-та сезона :party: :clap:
    (Fangirl moment, spazzing out) :rofl:

    Demon Dean is scaryyyyyyyyy. :devil:
    А и секси демон е, му ја смениле фризурата на Дин, да се разликува демонот од Дин ваљда :?: вака е ептен секси. :P и уште го вика Сем, Семи :lol:





    Аууу сценава како Џек од Сјаење (here`s Johnnyyy) :lol: едвај чекам да стигне 7-ми октомври. :rock:
     

    Прикачени фајлови:

    На omg92 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SmilerGirl

    SmilerGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    400
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Уште спојлери од 10 сезона :D
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
     
    На omg92 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. omg92

    omg92 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Машки
    http://www.youtube.com/watch?v=Cb3G5Qj_Lo8

    :rofl: :rofl:

    Ако е интересно како ова... нека има и 10 вакви епизоди. 10 пати гледана ми е серијава и секој пат ми е се посмешно
     
  20. deedee0

    deedee0 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    364
    10 сезона ќе биде последна?